Da li jedete puter od kikirikija?

Procitala sam negde da ga mnogi jedu sa bananom ili ga mažu na hleb ..takodje sam procitala da goji i da ima puno kalorija ?
da, jedem... u napadu gladi na poslu uzmem par kašičica. bolje to nego da potegnem za Snickers-om.
buter od kikirikija ima puno kalorija, ali mu je sastav prilično dobar i izbalansiran.
ima visok % nezasicenih (zdravih) masti, proteina, vlakana... i vrlo malo šećera/uglj. hidrata, tako da je dobar u low-carb ishrani.
namazan npr. na kriške isečene jabuke je meni super ukusan ;)

I kako ? Mislim kašicicom kao krem ili sa necim..hlebom na primer

Šta mislite koliko je taj puter zaživeo ovde kod nas u Srbiji ?

Odmah da kažem da nikada ali bukvalno nikada nisam probala puter od kikirikija i nemam pojma kakvog je ukusa.
Procitala sam negde da ga mnogi jedu sa bananom ili ga mažu na hleb ..takodje sam procitala da goji i da ima puno kalorija ?
ukus je mix mastike i svinjskog filea

Odmah da kažem da nikada ali bukvalno nikada nisam probala puter od kikirikija i nemam pojma kakvog je ukusa.
Peanut 🥜 butter and jam; odlican.
Moze se koristiti u kulinarstvu za sos i ko zna da ga iskoristi super je dodatak.
Sigurno zdraviji od margarina i mase shita kojim se Srbin i ostali Balkanci truju.

Kada se ljudima postavi pitanje: ,,Za koga navijaš?'' većina će reći ime nekog domaćeg tima ali, većina njih ima i klub za koji navija van svoje države. Za koji vi strani klub navijate (ako navijate), i zašto?

Kupujem uvek male tegle jer kad napadnem nema mu pomoći. Med, slatko, krem i džemper ne žalim, ali taj kikiriki...Uvek sam se pitala zašto se Mr. Joe Black toliko primio na baš tu namirnicu, ali sada znam.

Ja ga prvi put u životu probala u ratu. Dobivali ga kao humanitarnu pomoć u lanč paketima. Svidio mi se baš i jedva čekala da ga, kad prodaje rat, jedem do mile volje jer su količine koje smo dobivali bile minijaturne, nešto poput onih malih medova ili džemova što ih daju za doručak u bolnicama i sl.

kupim ovaj u maksiju (najjeftiniji od svih u ponudi kod nas i biram crunchy verziju), a pošto volim slano, a ovaj je neslan (sadržaj je 100% kikiriki) dodam pola kašičice kalijumove soli i umutim ga spiralnom nogom miksera
obožavam, preukusan je, zahvatam kašičicom kad hoću da se usrećim hranom

Prilozi

• 1718056972849.png
    1718056972849.png
    369,4 KB · Pregleda: 1
kupim ovaj u maksiju (najjeftiniji od svih u ponudi kod nas i biram crunchy verziju), a pošto volim slano, a ovaj je neslan (sadržaj je 100% kikiriki) dodam pola kašičice kalijumove soli i umutim ga spiralnom nogom miksera
obožavam, preukusan je, zahvatam kašičicom kad hoću da se usrećim hranom
Baš taj sam malopre dokusurila!
Da, mora so!
Samo mene mrzi da mutim, nego namažem na lebac i posolim preko!
Ako se ima krupna morska so, ugođaj je još lepši!

Ima puter i od bundevinog semena, duplo skuplji od kikiriketa

Back