Da li jedete puter od kikirikija?

I kako ? Mislim kašicicom kao krem ili sa necim..hlebom na primer

Šta mislite koliko je taj puter zaživeo ovde kod nas u Srbiji ?

Odmah da kažem da nikada ali bukvalno nikada nisam probala puter od kikirikija i nemam pojma kakvog je ukusa.
Procitala sam negde da ga mnogi jedu sa bananom ili ga mažu na hleb ..takodje sam procitala da goji i da ima puno kalorija ?
Probao sam, i ne svidja mi se uopste.

Odmah da kažem da nikada ali bukvalno nikada nisam probala puter od kikirikija i nemam pojma kakvog je ukusa.
Procitala sam negde da ga mnogi jedu sa bananom ili ga mažu na hleb ..takodje sam procitala da goji i da ima puno kalorija ?

Bas sam se iznenadila da je nekome nepoznanica puter od kikirikija.
Cini mi se da ga ima na trzistu od kada znam za sebe.

Ne jedem ga cesto jer previse jedem kikiriki, navucena sam na marinirani i peceni, celu kesu mogu pojesti.
Kalorican mora da bude, kao i svi puteri koji se dobijaju od orascica. Mada je kikiriki valjda mahunarka, sta li.

Volim onaj sa komadicima, lep hleb, posebno je dobar karamelizovani baget od kiselog testa, malo tog putera i odozgo dzem od jagoda, malina ili kajsija.
Meni je to jako ukusno.

Ako si ikada jela čokoladicu Mars, istovremeno si probala puter od kikirikija.:hvala:

Jeo sam ga davno, ili samo kašičicom, ili namažem na parče hleba u debelom sloju, i obožavam ga. Ali jedino američki puter od kikirikija valja, a on je preskup, pa ga zato više ne kupujem. Imaju i jeftinije evropske varijante, ali to nije taj ukus ni blizu i nema veze sa vezom. Kakav ukus ima, onako kikirikast, slano-slatkast, masan, pomalo opor i kao da skuplja usta kad se pojede, a onda od ukusa navali pljuvačka na usta, fantastično.

Ovaj

1717901450781.png

leba, puter, malo mže, čaša mlijeka i to je to, nego provalio sam da sadrži hidrogenizovanu b-mast što i nije dobro.. ovaj jif je pravi peanut butter, sve ostalo je ispod što se ukusa tiče, ima i kranči vrzija sa komadićima, on je kao bolji da se jede bez leba, mada je i ovaj super.. ne znam da li ga u srb ima.. u srb što sam probao nije to to, ni blizu, ali možda je i zdravije..

Back