Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se"?

Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se


  • Ukupno glasova
    14
Sad si se pogubio, znas o cemu pricamo? Rekao si da zdrav razum samo regulise potrebu za brojem dece?
Da je tako onda ne bi trebali zakoni...
Ne razumem i dalje. Da li ti imaš nešto protiv ljudi koji nemaju ili ne žele da imaju decu?
Da, pogled na planetu i malo zdravog razuma je dovoljno da se spozna činjenica da je planeta prenaseljena.
 
kao prvo
mi nemamo predstavu koliko traje ljudska civilizacija
drugo
nemamo pojma da li je bila neka kataklizma (kako ajnštajn reče 4 svet. rat će se voditi lukom i strelom).
i kao treće ko zna koja smo civilizacija po redu. možda ih tada bilo 15-20 milijardi
u 19 veku smo mislili da se bliži kraj, u 20 veku sva predviđanja - kraj, 21 vek roboti ili zombi apokalipsa.
pa religije dosole, evo hrišćani 20 vekova najavljuju kraj
i tako mi čekamo kraj. i u toj stalnoj tenziji ni ne znaš da si živ.
za sve ima mesta, za sva ega ima mesta, za sve ima hrane, samo niko neće u nazad jer očekuješ kraj
ako opet nisam razumeo onda ebešga :D
 
kao prvo
mi nemamo predstavu koliko traje ljudska civilizacija
drugo
nemamo pojma da li je bila neka kataklizma (kako ajnštajn reče 4 svet. rat će se voditi lukom i strelom).
i kao treće ko zna koja smo civilizacija po redu. možda ih tada bilo 15-20 milijardi
u 19 veku smo mislili da se bliži kraj, u 20 veku sva predviđanja - kraj, 21 vek roboti ili zombi apokalipsa.
pa religije dosole, evo hrišćani 20 vekova najavljuju kraj
i tako mi čekamo kraj. i u toj stalnoj tenziji ni ne znaš da si živ.
za sve ima mesta, za sva ega ima mesta, za sve ima hrane, samo niko neće u nazad jer očekuješ kraj
ako opet nisam razumeo onda ebešga :D
Sta da ti kazem...Veruj u to. Ako ti odgovara da ti, a pogotovo tvoja deca zive na demoliranoj planeti ok. Meni ne odgovara.
 
Sta da ti kazem...Veruj u to. Ako ti odgovara da ti, a pogotovo tvoja deca zive na demoliranoj planeti ok. Meni ne odgovara.
u šta da verujem?
kroz istoriju se rađala deca iako su bila kataklizmička vremena i svako bi pomislio da je demolirano.
ali uvek je najgore baš kada smo mi (u svakom periodu)
podsećaš me na ove amer verske zajednice :D
 
u šta da verujem?
kroz istoriju se rađala deca iako su bila kataklizmička vremena i svako bi pomislio da je demolirano.
ali uvek je najgore baš kada smo mi (u svakom periodu)
podsećaš me na ove amer verske zajednice :D
Ovoliko ljudi nikad nije bilo na planeti. I planeta jeste demolirana. To je toliko očigledna činjenica i još očiglednija je da su ljudi uzrok. Ne znam koga lažeš? Mene ili sebe? Nego, zašto ne skokneš do prve reke i malo srknes vode iz nje?
 

Back
Top