Da li je za sve kriva Eva? :)

Мсм, вас два мода слободно ме бришите, ја се не љутим :D
Само мени је сваки озбиљан разговор о религији након два миленијума накарданог тумачења , још накарднијег понашања оних који тумаче и скандалозне злоупотребе свих који се позивају на свете књиге, пророке и тумаче потупно несврсисходан.
Ако би се све обрисало, вратило на фабричка па кренуло само од рецимо заповести као основе па редом преиспитивање, чишћење ...Али знамо да се то неће догодити.
 
postoji u hebrejskoj bibliji

nije prva, već veštica, demonka, a ćerka joj se zove mazekin.
Zašto je Bog stvorio? I u čemu je razlika između nje i Eve? Obe služile da se štancaju deca, sad demonska ili ne.
Evino potomstvo se isto izopačilo. A ona je dobra.
Meni ništa nije jasno, žensko prokletstvo je njihov pol, rađanje, trpljenje seksa, ako je Lilit pobegla od Boga slobodnom voljom, odnosno od Adama (neki su pisali da se bunila da neće da leži pod Adamom) kako to da je opet bila i tamo samo praktično objekat?
 
Po toj logici za sve je kriv Bog koji je sveznajuci i koji je znao sta ce Eva da uradi, a da nije to sprecio.
Postavlja se i pitanje, kako je zmija imala svest tj znanje sta ce se desiti kada se jedu plodovi sa drveta saznanja, a Eva nije ?
Milion pitanja, na koje nema bas nekih odgovora ?
:think:
Zmija je test
Odatle svest
Bog joj dao
Adam je pao
:lol:
 
Zašto je Bog stvorio? I u čemu je razlika između nje i Eve? Obe služile da se štancaju deca, sad demonska ili ne.
Evino potomstvo se isto izopačilo. A ona je dobra.
Meni ništa nije jasno, žensko prokletstvo je njihov pol, rađanje, trpljenje seksa, ako je Lilit pobegla od Boga slobodnom voljom, odnosno od Adama (neki su pisali da se bunila da neće da leži pod Adamom) kako to da je opet bila i tamo samo praktično objekat?
nemam odgovor jer me nije zanimao jevrejski mit o njoj, tako da malo znam o njoj (lilit), jedino znam da postoje neki prevodi biblije sa njenim imenom.
https://forum.krstarica.com/threads/lilit.895038/
 
Мсм, вас два мода слободно ме бришите, ја се не љутим :D
Само мени је сваки озбиљан разговор о религији након два миленијума накарданог тумачења , још накарднијег понашања оних који тумаче и скандалозне злоупотребе свих који се позивају на свете књиге, пророке и тумаче потупно несврсисходан.
Ако би се све обрисало, вратило на фабричка па кренуло само од рецимо заповести као основе па редом преиспитивање, чишћење ...Али знамо да се то неће догодити.
Nisam do sada naišla na nešto što bi trebalo brisati. Meni je onaj tvoj
komentar čisto umetničko delo. Nagomilalo se svašta kroz vekove.
I ja nekada osećam ljutnju, bes, ogorčenost. Mada mene lično niko
nije sputavao. Ili bar ne u tolikoj meri da bih takve emocije imala.
Kao da me nešto kolektivno obuzme.
Ekart Tole to zove telo boli i objašnjava da je kod žena očiglednije i
jače, baš zbog sivh tih patnji i poniženja koje su žene predugo trpele.
 
Nisam do sada naišla na nešto što bi trebalo brisati. Meni je onaj tvoj
komentar čisto umetničko delo. Nagomilalo se svašta kroz vekove.
I ja nekada osećam ljutnju, bes, ogorčenost. Mada mene lično niko
nije sputavao. Ili bar ne u tolikoj meri da bih takve emocije imala.
Kao da me nešto kolektivno obuzme.
Ekart Tole to zove telo boli i objašnjava da je kod žena očiglednije i
jače, baš zbog sivh tih patnji i poniženja koje su žene predugo trpele.
Буквално није бес због мене као жене, ја имам алате :zkez:
Али јесте због укупног односа према женама, па њиховог прихатања тога атек њиховог напаког противљења томе....Стварно ме ухвати бес.
 
Pored ličnog otelotvorenog bola svaka žena sudeluje uonome što bi se moglo opisati
kao kolektivni ženski otelotvoreni bol - osim ako nije potpuno svesna. On se sastoji iz
nakupljenog bola koji su žene doživljavale delimično zbog muškog potčinjavanja
ženskog roda, zatim zbog robovanja, iskorišćavanja, silovanja, porađanja, gubitka
dece, i tako dalje, što je trajalo hiljadama godina. Emocionalni ili fizički bol koji kod
mnogih ženaili prethodi ili se poklapa sa menstruacijom jeste otelotvoreni bolu njegovom
kolektivnom aspektu koji se u tom periodu budi iz sna, mada se njegov obarač može
takođe okinuti i u nekom drugom trenutku. On ograničava slobodan protok životne
energijekroz telo, čega je fizički izraz upravo menstruacija. Hajde da sena trenutak
pozabavimo ovim i vidimo na koji način to možepostati prilika za prosvetljenje.
Žena je često „zaposednuta" otelotvorenim bolom u tomperiodu. On ima ekstremno
snažan energetski naboj, koji vas može vrlo lako uvući u nesvesno poistovećivanje
sa njim. Tada ste aktivno obuzeti energetskim poljem koje okupira vaš unutrašnji prostor
i lažno se prikazuje kao vi - ali, naravno, on nimalo ne predstavlja vas. On govori kroz
vas, deluje kroz vas,razmišlja kroz vas. On će stvoriti negativnu situaciju u vašem životu
kako bi se mogao hraniti vašom energijom. On priželjkuje još bola u bilo kom obliku.
Već sam opisao ovaj proces. On može biti zao i destruktivan. On je čist bol, nekadašnji
bol - i on nije vi.

Broj žena koje se danas približavaju potpuno svesnom stanju već nadmašuje broj
muškaraca i biće u još bržem porastuu godinama koje dolaze. Muškarci će ih možda
sustići na kraju,ali tokom jednog prilično velikog vremenskog perioda postojaće jaz između
svesti muškaraca i svesti žena. Žene ponovo dobijaju ulogu koja je njihovo prirodno pravo,
pa je one stoga mnogo prirodnije obavljaju od muškaraca, a to je uloga mosta između pojavnog
sveta i Duhovnog sveta, između telesnog u nama i duha. Sada je vaš osnovni zadatak kao
žene da preobrazite otelotvoreni bol tako da se više ne upliće između vas i vašeg istinskog ja,
suštine onoga što vi jeste. Naravno, takođe ćete morati da izađete na kraj i sa drugom
preprekom na putu ka pre-osvetljenju, a to je um koji razmišlja, ali će vas intenzivno prisustvo
koje stvarate kada izlazite na kraj sa otelotvorenim bolom osloboditi i od poistovećivanja sa
umom.

Ekart Tole
 
Kada znate da vam se period menstruacije približava, pre nego što osetite prve
znake onoga što se uobičajeno naziva predmenstrualnom napetošću, buđenjem
kolektivnog ženskog otelotvorenog bola, postanite veoma pripravni i nastanite
svojetelo što je potpunije moguće. Kada se prvi znak pojavi, morate biti dovoljno
oprezni da ga „uhvatite" pre nego što on vaszaposedne. Na primer, prvi znak
može biti iznenadna snažna raz-draženost ili izliv besa ili može biti čisto fizički
simptom. Šta godda je, uhvatite ga pre nego što on bude u stanju da preuzme
vašerazmišljanje ili ponašanje. To jednostavno znači da usmerite centar svoje
pažnje na njega. Ako je u pitanju neka emocija, osetitesnažan energetski naboj
iza nje. Spoznajte da je to otelotvoreni bol. Istovremeno budite ta spoznaja,
odnosno, budite svesni svog svesnog prisustva i osetite njegovu moć. Svaka
emocija ukoju unesete svoje prisustvo brzo će popustiti i postati preobražena.

Ako je u pitanju čisto fizički simptom, pažnja koju mu poklanjate će ga sprečiti
da se pretvori u emociju ili misao. Potom nastavite da budete oprezni i čekajte
naredni znak otelotvorenog bola. Kada se on pojavi, uhvatite ga ponovo na isti način
kao i ovaj prethodni. Kasnije, kada se otelotvoreni bol potpuno probudi iz uspavanog
stanja, neko vreme možete doživljavati priličan nemir usvom unutrašnjem prostoru,
možda tokom nekoliko dana. Koji god oblik da ovo poprimi, ostanite prisutni. Poklonite
mu svoju nepodeljenu pažnju. Posmatrajte nemir u sebi. Spoznajte da je on tu.
Zadržite tu spoznaju i budite ta spoznaja. Upamtite: nemojtedozvoliti otelotvorenom
bolu da upotrebi vaš um i preuzme vašerazmišljanje. Posmatrajte ga. Osetite
njegovu energiju direktno u vašem telu. Kao što znate, potpuna pažnja znači potpuno
prihvatanje.Putem neprekidne pažnje, a time i prihvatanja, dolazi se do promene.

Otelotvoreni bol se peobražava u blistavu svest, baš kao što se i samo parče drveta
kada se stavi u vatru ili blizunje pretvara u vatru. Menstruacija će onda postati ne
samoradostan i ispunjavajući izraz vaše ženstvenosti, već takođe isveti period
preobražaja kada rađate novu svest. Vaša pravapriroda će onda početi da blista
i u svom ženskom aspektu kaoBoginja i u svom transcendentalnom aspektu kao
božansko Biće koje vi predstavljate, a koje je iznad muškog i ženskog dualizma.

Ekart Tole
 
I to je napisao muškarac?
Interesantno koliko su muškarci tupavi ponekad. Samo sam čekao kad će neki muškarci i menstruaciju upotrebiti "da objasne ženama neke stvari".
Ne kažem da je pojava prijatna, naročito ako su ciklusi bolni (dismenoreja) ali to se reši sa par tableta.
Ima još jedno rešenje ali ima druge posledice- smršajte. Kada mozak registruje telesnu težinu manju od donje vrednosti, telo se "prebacuje na autopilot" i računa da je takvo telo suviše mršavo i neuhranjeno da bi imalo menstruaciju.

Baš me zanima šta bi taj autor napisao za porođaj...i uopšteno trudnoću.
Ja kad bih bio u situaciji da moram da rodim dete uradio bih to isključivo u zakazanom terminu za carski rez a posle vađenja bebe uradio bih i vađenje materice.

Muškarci su na vlasti jer očigledno drugačije razmišljamo, zato sam i napisao ovaj post.
Siguran sam da nijedna od vas dve nije ovako razmišljala.
 
Буквално није бес због мене као жене, ја имам алате :zkez:
Али јесте због укупног односа према женама, па њиховог прихатања тога атек њиховог напаког противљења томе....Стварно ме ухвати бес.
Imam sestre, imao sam baku, sad imam ženu i kćerku i mene stvarno uhvati bes.
 

Back
Top