Da li je u redu ulaziti u kuce gde su udate ili ozenjene osobe same?

Ja imam naviku da ne ulazim u kucu kod udatih zena kad su same...

Nekoliko puta kad odem do kuce kod mojih drugova da im nesto dam ili kazem izadju njihove zene i ono pitam je li mi drug kuci,one kazu nije kuci i uvek me ponude da udjem u kucu a ja uvek odbijem sa nekim izgovorom 'imam posla,zurim'.Takodje bude mi neprijatno,znao sam nekoliko puta da se vratim po velikoj kisi...
Mislim da nije u redu da zena/muskarac ulaze u kucu kod udatih/ozenjenih osoba dok su te osobe same kuci.

Sta vi kazete na ovo?
Sto da ne malo omrsis brk
 
Diskutabilno pitanje na koje odgovor može biti i ovakav i onakav...
Lično, živim na selu, ne idem nigde bez prethodne najave telefonom ili poruke...
Ili bez prethodnog dogovora, ili odem kod nekih starijih ljudi gde se osećam opušteno i znam šta mi misle...
Ne volim da mi dolaze sami muževi prijatelji, mada i to nije problem, tu su deca, ostali ukućani, pa se ja nađem u nekom poslu i ne sedim sa dotičnim gospodinom...
Najsmešniji su mi oni koji ipak dodju ili svrate a znaju da je mm na poslu...
🤣🤣🤣🤣
 
Diskutabilno pitanje na koje odgovor može biti i ovakav i onakav...
Lično, živim na selu, ne idem nigde bez prethodne najave telefonom ili poruke...
Ili bez prethodnog dogovora, ili odem kod nekih starijih ljudi gde se osećam opušteno i znam šta mi misle...
Ne volim da mi dolaze sami muževi prijatelji, mada i to nije problem, tu su deca, ostali ukućani, pa se ja nađem u nekom poslu i ne sedim sa dotičnim gospodinom...
Najsmešniji su mi oni koji ipak dodju ili svrate a znaju da je mm na poslu...
🤣🤣🤣🤣

Sta da kazem...Nego posavetuj muza s kim se druzi.A je l' tvoj muz ide kod njih kuci kad su na poslu?
 
Sta da kazem...Nego posavetuj muza s kim se druzi.A je l' tvoj muz ide kod njih kuci kad su na poslu?
Pa znaš kako, zna on sve mane svojih drugova, baš zbog toga, vidi sam ponašanje kada dođu, redukovali smo posete, ili on ide sam, ja ne.
Ne ide on sam, retko gde, a većina ne radi po firmama, svi rade nešto na selu na imanju...

Znaš kako, ne mogu ja da mu savetujem sa kim da se druži ili ne, ti ljudi su postojali u njegovom životu davno pre mene, a sa nekima je odrastao.. Tu je teško naći balans...
 
Pa znaš kako, zna on sve mane svojih drugova, baš zbog toga, vidi sam ponašanje kada dođu, redukovali smo posete, ili on ide sam, ja ne.
Ne ide on sam, retko gde, a većina ne radi po firmama, svi rade nešto na selu na imanju...

Znaš kako, ne mogu ja da mu savetujem sa kim da se druži ili ne, ti ljudi su postojali u njegovom životu davno pre mene, a sa nekima je odrastao.. Tu je teško naći balans...

Koliko znam kod poboznih muslimana to ide drukcije.Secam se jednom kad sam usao u kucu kod nekog muslimana,to je jos bili pre vise godina...Mene pozvao taj musliman kod sebe i sad ja ulazim u kucu,njegova zena se samo pita ('Dobar dan'-'Dobar dan')' i ode u drugu sobu i ne dolazi nikako.A taj musliman(muz) sluzi mene...Koliko god ovo izgledalo banalno,ipak nekako osecas vecu slobodnu kad je muskarac-muskarac,ja ne govorim da cemo voditi vulgaran razgovor,nego jednostavno osecas neku vecu slobodu razgovora kad si u drustvu samo sa muskarcima/muskarcom.Tako verovatno radi i ovaj kad dodje neka zenina prijateljica...
Verovatno i zene osecaju vecu slobodu za razgovor kad su samo u drustvu sa zenama?
 
Ja imam naviku da ne ulazim u kucu kod udatih zena kad su same...

Nekoliko puta kad odem do kuce kod mojih drugova da im nesto dam ili kazem izadju njihove zene i ono pitam je li mi drug kuci,one kazu nije kuci i uvek me ponude da udjem u kucu a ja uvek odbijem sa nekim izgovorom 'imam posla,zurim'.Takodje bude mi neprijatno,znao sam nekoliko puta da se vratim po velikoj kisi...
Mislim da nije u redu da zena/muskarac ulaze u kucu kod udatih/ozenjenih osoba dok su te osobe same kuci.

Sta vi kazete na ovo?
da nisi hteo da se pozovesh da udjesh, prvo bi nazvao tog ili te svoje drugove a ne kao sluchajno se zadesio
ne foliraj vishe
 
Ja imam naviku da ne ulazim u kucu kod udatih zena kad su same...

Nekoliko puta kad odem do kuce kod mojih drugova da im nesto dam ili kazem izadju njihove zene i ono pitam je li mi drug kuci,one kazu nije kuci i uvek me ponude da udjem u kucu a ja uvek odbijem sa nekim izgovorom 'imam posla,zurim'.Takodje bude mi neprijatno,znao sam nekoliko puta da se vratim po velikoj kisi...
Mislim da nije u redu da zena/muskarac ulaze u kucu kod udatih/ozenjenih osoba dok su te osobe same kuci.

Sta vi kazete na ovo?

Zavisi dal si prijatelj sa ženom ili muškarcem. Ako to nije tvoja drugarica iz škole, već samo frendova žena, onda zaista ne vidim svrhu da s njom piješ kafu ili šta god.
 

Back
Top