da li je u ljubavi važna vjera i nacionalnost

• Začetnik teme leptirica
  • Datum pokretanja
nesvrstani:
neznam kakve su vam to gluposti kao "nema veze u koga i sta veruje, moze to biti i sveta stuka, kada je ljubav u pitanju".
Mislim da bi ste za realniju sliku o ovome trebali pitati decu iz mesovitih brakova,sa prostora BiH ili Hrvatske.
Tacno!!!Ipak kada zivis u mjesovitoj sredini,onda ti neke stvari postaju jasnije!!!!Ja se nikada ne bih mogla zaljubiti u decka druge nacionalnosti,jer ovde nema tolerancije,sigurno!Nazalost!I koliki su nacionalisti!!!Uzas! :cry:

Anonymous:
Milojko Vasic:
Lens:
... nebitno je ko se kom Bogu moli, koja mu je boja koze i sl.
Ti si Lens, po svemu sudeći, prilično pametan momak. Ali, po svemu sudeći, izgleda i da si prilično mlad. Moram ti reći - nije to baš tako.

All you need is love ! Da, možda (samo možda) u onoj Americi. U Evropi - ni slučajno. Na Balkanu - ni u ludilu.

Namerno pominjem Evropu. Šta mislite kako je u (na pr.) Francuskoj ? Zanemarljiv je procenat mešovitih brakova. Slično je i u Španiji, Austriji, Nemačkoj. Da ne pominjem Veliku Britaniju.

Probajte da zamislite da vaše rođeno dete ima kose oči ? Crnu kožu ? Probajte da zamislite da vam se rođena ćerka, zlato tatino, udaje za Arapina.

Zaista cenim i poštujem druge vere, rase, nacionalnosti. Mislim da su suživot, saradnja, dobri međunacionalni odnosi neophodni.

- Dobar dan komšija
- Dobar dan, komšija. Kako si ?
- Dobro sam komšija, hvala što pitaš. Kako si ti ?
- I ja sam dobro.
- Doviđenja.
- Doviđenja komšija.

Ali mešanje - ne hvala. Ne u mojoj kući. Svaka ptica svome jatu hrli. I treba.

MILOJKO,RECIMO DA SAM JA DO SADA(ČITAJUĆI VAŠE IZJAVE NA RAZNE TEME)MOŽDA UKAPIRALA VAŠE GODINE I TOLIKO SE PUTA ODUŠEVILA I NASMEJALA-SVAKA ČAST! :D :D :)
ELEM,ISTO OVAKO SAM I JA GOVORILA PRE NEKOLIKO MESECI NA ŽENSKOM TOPIC-U,ALI SU ME UGLAVNOM NAPADALI IZJAVAMA TIPA:"TI SI NACIONALISTA!".......I ODMAH SAM ODUSTALA.MENI JE SAMO ŽAO ŠTO VEĆINA LJUDI OVDE NE SHVATA NEKE STVARI,LEPO JE VOLETI SE,ALI POSTOJE I NEKE-PO MENI ISTO TOLIKO BITNE STVARI...MOŽE BITI DA JA PRETERUJEM SA SVOJIH 20 GODINA,ALI BIH VOLELA DA VIŠE NJIH RAZMIŠLJA O TOME DA OČUVAMO ONO ŠTO SU MNOGI POKUŠALI DA NAM ODUZMU. :oops: :!: :!:
VELIKI POZDRAV ČIKA-MILOJKU!! :P 8) :D :lol:

ljudska glupost i primitivizam stvarno nemaju granice. u kom veku vi ljudi zivite?

Razumem ja vas....vas sto kazete,da boja koze i vera nema nikakve veze .....Posto zivim u takvoj sredini,gde ima svih nacija i nacionalnosti....gde i kontaktiram sa svima,moram da kazem moje misljenje.
Boja koze,nema veze,nacionalnost nema veze,izuzev muslimana.Za to cu da navedem par razloga
1.Muslimani su u vecini slucajeva ekstremni u veri....
2.Ruku na srce...80-90 posto ih je nepismeno,sa zaostalim shvatanjima...
3.Mislim da postoji razlika izmedju krstenih i nekrstenih ljudi,a oni su nekrsteni....
E sad uvek postoje casni izuzetci....

Zasto kad odem na iskon.hr/forum i pogledam istu temu vidim odgovore nema sanse sa Srbima, sa svima moze, samo sa Srbima ne. Imamo li mi neki problem, osecaj nize vrednosti ili nesto drugo. Muslimani su se obrezivali u doba najljuceg komunizma, Hrvati slavili blagdane, a jedino smo mi rusili i zatvarali crkve. U Americi postoje kineske i italijanske cetvrti, da li ste culi kad za pojam srpska cetvrt? Znam da ce neki reci da sam zaostali nacionalista, ali nema veze. Nacionalista jesam, sovinista nisam, ne mrzim druge i ne zelim njihovo unistenje, ali svoju naciju volim vise nego druge, a veza sa drugom nacijom je moguca, ali je rizik vise nego ogroman

SRPKINJA:
JA SMATRAM DA VERA,BOJA KOZE I OSTALE GLUPOSTI UOPSTE NISU VAZNE.JA RECIMO NAJVISE NA SVETU VOLIM MOG MUSLIMANA A I ON MENE
Poznajem dosta muslimana koji su oženili srpkinje a nijednu muslimanku koja se udala za srbina.Jedna od njih mi je rekla da muslimani mogu da ožene ženu druge vere baš zbog širenja islama dok je muslimankama to zabranjeno.Zanimljivo.

begunac:
Razumem ja vas....vas sto kazete,da boja koze i vera nema nikakve veze .....Posto zivim u takvoj sredini,gde ima svih nacija i nacionalnosti....gde i kontaktiram sa svima,moram da kazem moje misljenje.
Boja koze,nema veze,nacionalnost nema veze,izuzev muslimana.Za to cu da navedem par razloga
3.Mislim da postoji razlika izmedju krstenih i nekrstenih ljudi,a oni su nekrsteni....
Postovani prijatelju
Kao prvo Muslimani ili ako nisi znao vernici u jednog boga kao sto si i ti (predpostavljam po tvom krstenju) nisu uopste ekstremni nego su pravoverni.Ako si mozda naiso na jevandjelje po Barnabiju(naj autenticnije) zadnji pasus navodi da su poslednje reci koje je Isa izgovorio bile "Sledite onoga koji dodje posle mene"aludirajuci na bozjeg poslanika Muhameda S.A.S.Sto se tice pismenosti potrebno mi je puno vremena da ti objasnim ko je vas pravoslavce naucio pismenju (Osmanlije naravno).Sto se krstenja tice mnogo bi ti bilo bolje da primis islam jer je u njemu spas.

Dobar musliman:
begunac:
Postovani prijatelju
Kao prvo Muslimani ili ako nisi znao vernici u jednog boga kao sto si i ti (predpostavljam po tvom krstenju) nisu uopste ekstremni nego su pravoverni.Ako si mozda naiso na jevandjelje po Barnabiju(naj autenticnije) zadnji pasus navodi da su poslednje reci koje je Isa izgovorio bile "Sledite onoga koji dodje posle mene"aludirajuci na bozjeg poslanika Muhameda S.A.S.Sto se tice pismenosti potrebno mi je puno vremena da ti objasnim ko je vas pravoslavce naucio pismenju (Osmanlije naravno).Sto se krstenja tice mnogo bi ti bilo bolje da primis islam jer je u njemu spas.

Opet jedan koji misli da je licno boziji glasnik.S kojim pravom ti nekoga pozivas u islam?Dosta je sto je forum religija zatvoren. :x

A sto se tice pismenosti,ti govoris i pises srpski,a ne turski i valjda je time sve receno,ma kako drugacije ti zelio. :wink:

Ps A pismenost ti i nije jaca strana.

Pa ne mogu da verujem,ovde ste se svi vi pomirili sa time da se mora biti nacionalista na Balkanu pa ono kao hajde sada da pazim da se ne zaljubim u neku koja je druge nacionalnosti ili vere.
Pa sta je jace,ljubav prema partneru ili ljubav prema domovini?
Mene je bas briga sto sam srbin,apsolutno nemam nameru da se kajem niti da se dicim time,ja sam ono sto je na ovoj temi zaboravljeno da se kaze:INDIVIDUALAC,i zaista,cesto putujem u Hrvatsku,i u neke zemlje gde srbi nisu bas u pocetku dobrodosli,ali mene briga kako me ko prihvata kao srbina,bitno mi je kako me prihvata kao coveka.To sto sam srbin,a zeleo sam da se dokazem na severu,i sto su Norvezani imali averziju o meni i sto sam morao da se dokazujem pred njima,to neka ide na dusu kolektivnoj krivici,a ne na moju dusu.
Sve je to glupost,sve mi se cini da ove patriote,nacionalisti i sovinisti imaju mnogo veci stepen razvijenosti emocija za kolektivnu svest,za nacionalizam nego za sopstveni zivot.
Briga me,mrzite se,volite se,postujte tudju veru,ne morate je postovati ali dok sve ima individualaca koji imaju petlje da se uzdignu iznad kolektivnog,iznad drzave,dotle cu ja verovati da ste vi osim sto pripadate nekoj naciji,takodje i ljudi.

ne znam, ne slazem se da bih sve uradila zbog ljubavi...recimo, ne mogu sebe da zamislim da se udam za muslimana, postanem muslimanka, da nosim feredzu svuda, da ne smem da se skinem u kupaci ni na plazi :cry: ...
a ne bih mogla ni za crnca nikad !

ja bih ipak jednog srbina, pravoslavca :oops: ! sta da radim, tako sam vaspitana!
SLICNO SE SLICNOM RADUJE :lol: !

Back