Da li je tortura ikada moralno dozvoljena?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.240
Da li je upotreba mučenja ikada moralno dozvoljena?

1701816724684.png

Poslednja izmena:
Da li je upotreba mučenja ikada moralno dozvoljena?
moral je zaista klizav teren jer što je za neke moralno za druge nije itd.ukratko tortura nije prihvatljiva zbog moguće zloupotrebe jer ako kažeš da je prihvatljiva u određenim situacijama zarad višeg cilja i sl.dolazimo na teren tumačenja šta je kome viši cilj itd

I zatvor je tortura, znaci da ako nekog neces po kratkom postupku , onda mu odredis torturu...
Ali da ne relativizujem, ljudi imaju tezu da sve opravdava njihova samozastita...
Tako mogu da opravdaju sve , bas sve...
Pa uzmimo osvetu zena, totalno nepotrebna stvar, ali se jako cesto desava, jaoj ostavio me, sad cu da mu napakostim, jaoj povredio me sad cu da mu se osvetim.....

Doduse ne znam kako to sebi objasnjavaju zene a tako je cesto da ne moze covek da poveruje da zene sebe ubrajaju u ljude posle takvog postupka...ali eto to se desava svakodnevno...

Zenama ne smeta nedoslednost ama bas ni malo...nece otkloniti nedoslednost a uci ce u nove poduhvate koji jos vise sire polje dejstva nedoslednosti , rastezu nedoslednost do novih sirina..

Otud zakljucak malo pametnijih muskaraca da su zene intelektualno ogranicena bica, bas kao i priglupi muskarci.....Otud im savez feministkinja i feminista i seljobera ne izgleda cudan...

Pune novine. No nema veze, najvise me boli ubistvo Ksenije Pajcin.
I kazi mi da taj muskarac nije od starta pokazivao svoju osobinu i nameru da je posesivan i da ksenija nije upravo zbog te njegove osobine i bila sa njim?
To sta je izbor zena kod posesivnih ja smatram slobodom izbora.
Pa se tu i ne mesam, ali smatram da osvetoljubivost zena zbog povredjenosti njihovih wannabe zelja ugrozava isti princip slobode izbora....koji postujem kod posesivnosti , ali hocu da postoji za svakog po pitanju emotivnih veza..

Izbor je izbor, a moj i svaciji izbor mora biti slobodan....

Ima jako puno osvetoljubivih muškaraca.
Koji se ne zadržavaju samo na kuknjavi i pričama...
To treba pregledati da li postoje krediti?
U vezama muskarci obicno kreditiraju , tj ulazu unapred neke stvari , i onda se raskidom traze cisti racuni , a to je tesko ili nemoguce.
Zene retko kreditiraju u vezi , ali ima onih koje kreditiraju.
A licni osecaj oko tog kreditiranja je skoro pa suprotan..

Oni koji kreditiraju manje se cuju da pokazuju da su kreditirali i manje smatraju da su kreditirali , a oni koji ne kreditiraju na sva usta im izlazi da kao kreditiraju...

Mora jos nesto da se kaze, sve vise ce biti muskaraca koji ce biti zenski vaspitani i oblikovani , pa ce sve vise biti osvetoljubivih muskaraca, a mozda je to vreme vec doslo , jer po mojim proracunima, generacije koje su femini vaspitavane sad imaju preko 30 godina, dakle vec su seksualno i porodicno aktivni i ucestvuju u ovim utiscima...
Zenski vaspitavan muskarac smatra da je normalno da ima te neviteske reakcije ali ako su prisutne kod zena, jer su im zene izvor obrazovanja i vaspitanja..

Dakle umesto razdvojenih izvora vaspitanja sad imamo jedinstven izvor vaspitanja a to su zene...
Tako da ne moze vise da se ocekuje bipolarni pristup , nego je izvor i morala i nemorala i vaspitanja i nevaspitanja zena, jer su se zene tako opredelile.
Neke svesno neke nesvesno...ali je vise nego ocigledno da je danasnji izvor vaspitanja i svih instrukcija zena...
Bar u Srbiji...

I neko to i primeti pa kaze da su danas mladi decaci vise slicni zenama nego muskarcima...samo sto ne moze da poveze i zakljuci da je to zbog instrukcija vaspitanja koje danas dolaze iskljucivo od majki...bilo samohranih bilo u braku..

neko to i primeti pa kaze da su danas mladi decaci vise slicni zenama nego muskarcima...samo sto ne moze da poveze i zakljuci da je to zbog instrukcija vaspitanja koje danas dolaze iskljucivo od majki...bilo samohranih bilo u braku..
U vaspitavanju deteta trebaju da učestvuju oba roditelja.
To je neko moje mišljenje.
Krivica nikada nije na jednom.
U vezama muskarci obicno kreditiraju
Ovo mi malo pojasni.

U vaspitavanju deteta trebaju da učestvuju oba roditelja.
To je neko moje mišljenje.
Krivica nikada nije na jednom.

Ovo mi malo pojasni.
Nemas to danas, drustvo formira model koji sprovode oba roditelja ali je zenski model vaspitanja....pogledaj pazljivije....dete ne moze da razazna ili jedva neke detalje razaznaje , narocito u velikim gradovima....
A ni selo nije postedjeno toga iako se tamo razaznaje bar posao ali ne i osnovni obrazovni postulati..

A kod emotivnog kreditiranja, zene se danas postavljaju kao sudije i kao konacni odgovori , odlucujuci faktor, te onda mnogo vise emotivnog a i materijalnog a i vremena ulaze muskarac u pocetku veze...tj kreditira pocetak veze aktivnostima, vremenom i vrednostima...
Da ne govorim o materijalnim stvarima, tu tek imamo uzas od situacije..

Zene su nekako zamenile seks sa kreditom, a to uopste nije nikakav kredit....mozda je kesh, ali kredit nije....a i kao kesh vrlo je inflatoran....

I zatvor je tortura, znaci da ako nekog neces po kratkom postupku , onda mu odredis torturu...
Ali da ne relativizujem, ljudi imaju tezu da sve opravdava njihova samozastita...
Tako mogu da opravdaju sve , bas sve...
Pa uzmimo osvetu zena, totalno nepotrebna stvar, ali se jako cesto desava, jaoj ostavio me, sad cu da mu napakostim, jaoj povredio me sad cu da mu se osvetim.....

Doduse ne znam kako to sebi objasnjavaju zene a tako je cesto da ne moze covek da poveruje da zene sebe ubrajaju u ljude posle takvog postupka...ali eto to se desava svakodnevno...

Zenama ne smeta nedoslednost ama bas ni malo...nece otkloniti nedoslednost a uci ce u nove poduhvate koji jos vise sire polje dejstva nedoslednosti , rastezu nedoslednost do novih sirina..

Otud zakljucak malo pametnijih muskaraca da su zene intelektualno ogranicena bica, bas kao i priglupi muskarci.....Otud im savez feministkinja i feminista i seljobera ne izgleda cudan...
Nestanovnice planete Zemlje, kao i drzave u kojoj trenutno obitavas, znas li trenutni broj ubijenih zena u njoj...? ili su ti svrake bas sav mozak popile...?:confused:

te onda mnogo vise emotivnog a i materijalnog a i vremena ulaze muskarac u pocetku veze...tj kreditira pocetak veze aktivnostima, vremenom i vrednostima...
Da ne govorim o materijalnim stvarima, tu tek imamo uzas od situacije..
Kreditira....u smislu žrtvuje vreme ,emocije i kao najbitniju stavku neku materijalnu stvar...
I nada se da će mu se ta žrtva isplatiti sa kamatom.
Ja ovo shvatam kao teško preračunavanje i kalkulisanje.

Kreditira....u smislu žrtvuje vreme ,emocije i kao najbitniju stavku neku materijalnu stvar...
I nada se da će mu se ta žrtva isplatiti sa kamatom.
Ja ovo shvatam kao teško preračunavanje i kalkulisanje.
Pa ocigledno jeste kad dodje do prekida....oba pola tako rade, ali kad dodje do prekida pre neke realizacije projekta, onda to lici na proneveru ili prevaru....
Ako se desi neki staz pa posle, onda se smanjuje osecaj pronevere....
Ali u svakom slucaju emotivni kredit se vremenom otplacuje, kao i klasican kredit.
I uvek postoji , samo je vidljiv ili nevidljiv...ali uvek postoji...jer postoje ocekivanja..
Npr retko ce se sklopiti okolnosti da se moze kreirati veza bez nekog kredita....
Retko bas, cesce kad si mlad, ali retko i tada...
Dok ako ulazis u rizik i kredite, onda neki prodju neki propadnu , kao i u ekonomiji , ali biznis racuna samo uspele kredite kao i covek u emotivnom polju.....neuspeli se otpisu srecom kad imas uspele realizacije..

Ali i dalje ne razumem svrhu pitanja koji je procenat da naspram stradaju muskarci..naspram, valjda je jasno...
Mozda mislis da nema krivice u ubistvima zena od same zene, jeste bas su nevine...
Naravno da ima krivice, cak i pravno dosudjeno , ali mozda je deo krivice i u tome sto se neke teme brisu tj postoji javna cenzura da zene ne lazu , ne kradu , ne ubijaju , ne provociraju , ne dovode do gubitka kontrole....

Ako je pitanje da li postoji takva javna cenzura, odgovor je da, postoji , na forumu je jako vidljiva a poslednji put bas kod teme gde je ona brazilka bila ubijena ali posto je otisla kod decka da raskine, pri tom ukljucila snimanje da ga posle opanjka, a tokom razgovora ga provocirala hajde ubij me , pic.. jedna, nemas muda ni za to....

Vidis , takve teme nikad ne stizu do tebe, zato me pitas neka cudna pitanja...

Читао сам био о неком случају из Аустралије где је баја украо жени кола у којој се налазила беба. Бежећи од полиције, оставио је кола у некој вукојебини и наставио пешке. Када су га после неког времена ухватили, није хтео да каже где је оставио кола, иако је тиме осудио бебу на смрт. Полиција га је добро издеветала и на крају је признао.

Тако да — да, постоје случајеви кад је оправдана.

Back