Da li je Tesla premijum marka?

Da li je Tesla premijum brend?

  • Jeste

    glasova: 0 0,0%
  • Nije

    glasova: 6 100,0%

  • Ukupno glasova
    6

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.959
Da li je Tesla pravi premijum automobil?

Glavni razlog za stavljanje Tesle u premijum segment je pozicioniranje njenih automobila, što uključuje ne samo cenu, već i način na koji kompanija saopštava javnosti informacije o svojoj proizvodnji i karakteristikama na koje se fokusira. Kompanija Ilona Maska ima prednost što je prepoznata kao inovativni i avangardni proizvođač automobila u poređenju sa drugima u smislu tehnologije i efikasnosti električnih vozila.

Ovo pozicioniranje i imidž koji uživa u javnosti omogućavaju Tesli da svoje automobile ceni na istom nivou kao i drugi premijum brendovi automobila kao što su Mercedes ili BMW. Glavni konkurent Modela 3 na tržištu automobila sa motorima sa unutrašnjim sagorevanjem nije Toyota Camry, već Mercedes C-Klasa, iako je Tesla prilično ograničen u pogledu uređaja i detalja unutrašnjosti.
Kao inovativan i alternativni izbor za mnoge potrošače, Tesla može sa sigurnošću da igra obe strane industrije, premijum i mejnstrim. Činjenica da ovi automobili predstavljaju nešto zaista novo i bolje od većine drugih električnih vozila je dobar razlog da se Teslina linija uvrsti među premijum vozila.

S druge strane, postoji subjektivna definicija premijuma. Premijum automobil se obično povezuje sa nemačkom trojkom Audi, BMW i Mercedes-Benz, mada sigurno postoje i drugi brendovi koji se uklapaju u ovu kategoriju. Ovaj trojac uglavnom prodaje automobile po višim cenama jer imaju bolju završnu obradu, naprednije karakteristike i jednostavno zato što su sinonim za ekskluzivnost.

Njihov uspeh inspirisao je mnoge druge proizvođače automobila da izađu na ovo unosno tržište sa svojim premijum markama, među kojima su Lexus, Acura, Infiniti i Genesis.

Nesumnjivo govoreći, kokpit Tesle nije elegantan. Može da ima mnogo zanimljivih vozačkih i softverskih rešenja, ali unutrašnjost obično nije tako elegantna kao kod običnog premijum automobila. Kontrolna tabla nije samo jednostavna (jednostavna može biti i vrhunska) već je ponekad i loša u smislu kvaliteta. Neki bi tvrdili da su čak i sedišta korak unazad u odnosu na premijum brendove.
https://autorepublika.com/2023/03/27/da-li-je-tesla-premijum-marka/

To je bio dakle tekst o tome, ali i dalje je ostalo otvoreno pitanje. Da li skup automobil obavezno mora biti premijum? Tesle su tihe i to daje lep osećaj, ali ove kabine koje sam gledao mi deluju bedno za sve te pare. Polazeći od toga da možete naći i recimo neke modele VW koji su skuplji od nekih modela Mercedesa zato što imaju jači motor i još neke sitnice moj je odgovor ipak - NE!
Šta vi mislite? Biće i anketa.
 
Pa kada je kineski nije nemački jbg.

Uopšte ceo tekst je sklepan

"Kao što svi znamo, Tesla je sada glavni igrač u globalnoj automobilskoj industriji. Sa više od 1,3 miliona isporučenih vozila prošle godine, bio je to 16. najprodavaniji automobilski brend na svetu, ispred Fiata i iza kineskog Changana. Količina je porasla za 40 odsto u odnosu na 2021. godinu, što znači da je drugi najbolji u 25 najboljih na svetu, nadmašio ga je samo BYD, sa povećanjem od 152 odsto."
 
ja samo da kazhem da je neko trebao da se pobrine da se ne mozhe na svaki izum nalepiti Tesla

Osnovan: 1. jula 2003., San Carlos, Kalifornija, Sjedinjene Američke Države
Prihod: 81,46 milijardi dolara (2022.)
Izvršni direktor: Elon Musk (oktobar 2008–)
Sjedište: Austin, Teksas, Sjedinjene Američke Države
Osnivači: Elon Musk, Martin Eberhard, Jeffrey B. Straubel, Marc Tarpenning, Ian Wright
Podružnice: Tesla India Motors i Energy Private Limited,
 
ja samo da kazhem da je neko trebao da se pobrine da se ne mozhe na svaki izum nalepiti Tesla

Osnovan: 1. jula 2003., San Carlos, Kalifornija, Sjedinjene Američke Države
Prihod: 81,46 milijardi dolara (2022.)
Izvršni direktor: Elon Musk (oktobar 2008–)
Sjedište: Austin, Teksas, Sjedinjene Američke Države
Osnivači: Elon Musk, Martin Eberhard, Jeffrey B. Straubel, Marc Tarpenning, Ian Wright
Podružnice: Tesla India Motors i Energy Private Limited,
Sto nisi uzeo ime i platio domene..Mozda bi ga morao kupiti od tebe 😄
 
Ne loži se ja sam u tom poslu dodaju par slova u domen i gotovo.
Ne ložim se znam plaćam domene na ime koje koristim ali vidim da mi ga je jedan Arap uzeo za firmu koja se bavi postavljanjem parketa ..Pustio sam ga godinu da razradi posao pa ću otići do njega ili da mi plati ili će morati da promeni ime .. Nek napise drugacije ali sve će to da ga košta od registracije do marketinga tako da će najverovatnije morati da platiti kolkoo se digovorimo ..
 
Da li je Tesla pravi premijum automobil?

Glavni razlog za stavljanje Tesle u premijum segment je pozicioniranje njenih automobila, što uključuje ne samo cenu, već i način na koji kompanija saopštava javnosti informacije o svojoj proizvodnji i karakteristikama na koje se fokusira. Kompanija Ilona Maska ima prednost što je prepoznata kao inovativni i avangardni proizvođač automobila u poređenju sa drugima u smislu tehnologije i efikasnosti električnih vozila.

Ovo pozicioniranje i imidž koji uživa u javnosti omogućavaju Tesli da svoje automobile ceni na istom nivou kao i drugi premijum brendovi automobila kao što su Mercedes ili BMW. Glavni konkurent Modela 3 na tržištu automobila sa motorima sa unutrašnjim sagorevanjem nije Toyota Camry, već Mercedes C-Klasa, iako je Tesla prilično ograničen u pogledu uređaja i detalja unutrašnjosti.
Kao inovativan i alternativni izbor za mnoge potrošače, Tesla može sa sigurnošću da igra obe strane industrije, premijum i mejnstrim. Činjenica da ovi automobili predstavljaju nešto zaista novo i bolje od većine drugih električnih vozila je dobar razlog da se Teslina linija uvrsti među premijum vozila.

S druge strane, postoji subjektivna definicija premijuma. Premijum automobil se obično povezuje sa nemačkom trojkom Audi, BMW i Mercedes-Benz, mada sigurno postoje i drugi brendovi koji se uklapaju u ovu kategoriju. Ovaj trojac uglavnom prodaje automobile po višim cenama jer imaju bolju završnu obradu, naprednije karakteristike i jednostavno zato što su sinonim za ekskluzivnost.

Njihov uspeh inspirisao je mnoge druge proizvođače automobila da izađu na ovo unosno tržište sa svojim premijum markama, među kojima su Lexus, Acura, Infiniti i Genesis.

Nesumnjivo govoreći, kokpit Tesle nije elegantan. Može da ima mnogo zanimljivih vozačkih i softverskih rešenja, ali unutrašnjost obično nije tako elegantna kao kod običnog premijum automobila. Kontrolna tabla nije samo jednostavna (jednostavna može biti i vrhunska) već je ponekad i loša u smislu kvaliteta. Neki bi tvrdili da su čak i sedišta korak unazad u odnosu na premijum brendove.
https://autorepublika.com/2023/03/27/da-li-je-tesla-premijum-marka/

To je bio dakle tekst o tome, ali i dalje je ostalo otvoreno pitanje. Da li skup automobil obavezno mora biti premijum? Tesle su tihe i to daje lep osećaj, ali ove kabine koje sam gledao mi deluju bedno za sve te pare. Polazeći od toga da možete naći i recimo neke modele VW koji su skuplji od nekih modela Mercedesa zato što imaju jači motor i još neke sitnice moj je odgovor ipak - NE!
Šta vi mislite? Biće i anketa.
ne vidim ni jedan detalj sto bi me navelo na pomisao da je Tesla "noble". Obicna kanta na struju. Motor ne racunam u premijum a ostalo, ko i svaki auto vise srednje klase. Passat benzinac je po svemu daleko ispred Tesle iako ima motor sa unutrasnjim sagorevanjem star 120 godina.
 
Da ne bi neko pomislio kako smo mi ovde nešto zluradi preneću vam sad iskustva nekih vlasnika:

NOVI TESLA S PLAID VREDAN PREKO 100.000 DOLARA DOSLOVNO SE RASPADA​


Problemi sa kvalitetom izrade prema svemu sudeći nastavljaju da muče Tesla vozila, kao što je u moru žalbi jedan vlasnik ponovo potvrdio putem Reddit platforme...

Postavljen na r/Wellthatsucks Subreddit strani, narator tokom 38 sekundi video snimka ističe greške i pogrešno postavljene delove. Kratki video nastao je kako bi predstavio svetu probleme sa kvalitetom izrade potpuno novog Tesla Model S Plaid modela. Vlasnik ovog automobila tvrdi da ga je on koštao 140.000 dolara, dok na zvaničnom sajtu kompanije stoji da novi model Plaid košta 107.000 dolara, ali opcioni dodaci sa lakoćom mogu dodati desetine hiljada na baznu cenu automobila.

Bilo kako bilo, oprema i finiš ovog vozila koji vidimo na snimku definitivno nisu nešto što bi kupci trebalo da očekuju od vozila sa šest cifara. Narator kreće od gumenih segmenta oko rama vrata koji se ljušte sa unutrašnjih obloga, nastavljajući sa plastikama pored štop svetala koje ne stoje u ravni i spoljnim izolacijama prozora koje se odlepljuju od karoserije. Vlasnik tvrdi da njegov automobil izgleda kao da ga je dete sastavljalo tokom velikog odmora.
https://www.autoexclusive.rs/vesti/...redan-preko-100000-dolara-doslovno-se-raspada

Na linku imate slike i video na kojima se može videti sve što se pominje u tekstu. Da li je tu veća bruka ili lopovluk stvarno ne znam.
 

Back
Top