Quantcast

Da li je tačno!

Don Corleone

Primećen član
Poruka
516
Juče sam čuo da fajlovi posle 15 godina sa cd-a nestanu, izgube se, da li je to tačno! akoje tačno dal to važi i za originalne cd-ove neih filmova, i da li ako je to tačno se taj cd za izgubljenim fajlovima se ponovo moze koristiti za rezanje kao prazan cd?

Poslednja izmena:

placenik

Aktivan član
Poruka
1.993
Зависи од квалитета израде, али што прокоментариса мој ћале на то истраживање (радили Британци), ''то сма могао и ја да им кажем''. Дискови, бар они са српског тржишта имају рок трајања ~5 година, и наравно да се на њих не може поново резати, пошто је оштећење емулзије по којој се пише управо и разлог нестанка података.

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
ako brinem za neki cd to je windows instalacija,ali posto izlaze na manje od 5god nema problema ;D
slicne price sam cuo iza hard koji stoji ne ukljucivan i baz napona par godina,evo ortaku sam digao komp iz mrtvih posle 3god ne paljenja i za divno cudo sve je na kompu,brze mu radi nego ovaj moj

Don Corleone

Primećen član
Poruka
516
Зависи од квалитета израде, али што прокоментариса мој ћале на то истраживање (радили Британци), ''то сма могао и ја да им кажем''. Дискови, бар они са српског тржишта имају рок трајања ~5 година, и наравно да се на њих не може поново резати, пошто је оштећење емулзије по којој се пише управо и разлог нестанка података.
dobro to sa srpskog trzista , ja imam verbatim diskove dvd-r iz svajcarske

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.087
haha koja glupost..mozes ti da izgubis podatke odmah posle narezivanja ako je losa medija ili rezac..a snimam od 93 godine diskove i rade i dalje poneki ogrebani..sto se tice medije tdk ne na verbatim koji se pojavio deceniju kasnije

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.701
Ja imam original muzicke diskove iz 80tih, tj najstariji je valjda iz 86-te i dan danas radi, bez ikakvih problema, a ima 25god!!!!!

Ako te brine cuvanje bitnih podataka, onda lepo kupis HDD ( sada vec i nisu skupi ) snimis sve sto ti treba na njih, lep zapakujes i zastitis i stavis u neki ormar ili gde ga neces udarati, previse pomerati...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.