да ли је тачно да је напад најбоља одбрана?

Прељуб

Početnik
Poruka
42
да ли је то, крстарице, само једна празна фраза или пак чињенично стање ствари?
7.png

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.246
Odgovor na postavljeno pitanje najbolje možeš videti u podvizima čuvenog generala Sun Tzu-a. Sa svojom, pet puta manjom vojskom države Wu, napao je drugu zemlju (slična situacija kao Ukrajna - ovi su hteli njih da napadnu). Igrao je pametno, izbegavao sukobe osim kada to nije bilo neophodno, koristio se špijunima, rušio alijanse i stvarao nove. I tako, pobeda je ostvarena napadom :D

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
46.029
да ли је то, крстарице, само једна празна фраза или пак чињенично стање ствари?
Pogledajte prilog 1125658

..paradox..

Da bi neko dosao u situaciju da se brani mora da bude napadnut.
Da bi neko napao mora da racuna na odbranu i na eventualni gubitak,,

..napad na napadaca je odbrambeni mehanizam a sve u svrhu odbrane..potpuno legitiman postupak..😏

Poslednja izmena:

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Osim, ako napad nije iz subjektivnog (izmisljenog) straha da ne mozes da se odbranis, ako budes napadnut....cesta je situacija da slabiji napadne jaceg da bi stekao prednost, iako mu ne preti nikakva opasnost, jer ne postoji namera jaceg da napadne slabijeg.
Takav napad je cesto uspesan, ali u isto vreme stvara konflikt koga nije bilo....i naravno, nije opravdan. (jer ce tek onda dobiti batine :) )

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.267
Osim, ako napad nije iz subjektivnog (izmisljenog) straha da ne mozes da se odbranis, ako budes napadnut....cesta je situacija da slabiji napadne jaceg da bi stekao prednost, iako mu ne preti nikakva opasnost, jer ne postoji namera jaceg da napadne slabijeg.
Takav napad je cesto uspesan, ali u isto vreme stvara konflikt koga nije bilo....i naravno, nije opravdan. (jer ce tek onda dobiti batine :) )
Da se nadovežem: nasluti u svojoj glavi da ću za nešto da je napadnem, pa za svaki slučaj napadne ona mene.
E, sad bih ja (kao što @LBarbara reče paradoksalno) trebalo nju da napadnem prvi jer znam (prepoznajem "simptome") kada se ona sprema za napad, znači da napadnem, da bih sprečio situaciju da napadnem 😂

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Da se nadovežem: nasluti u svojoj glavi da ću za nešto da je napadnem, pa za svaki slučaj napadne ona mene.
E, sad bih ja (kao što @LBarbara reče paradoksalno) trebalo nju da napadnem prvi jer znam (prepoznajem "simptome") kada se ona sprema za napad, znači da napadnem, da bih sprečio situaciju da napadnem 😂
Obicno, onaj koji je kriv ili nesto krije, napada da skrene paznjuu sa sebe na drugog i na taj nacin iscrpi volju neprijatelja da ga napadne....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.