Da li je svetom i ovom prelepom planetom zavladalo zlo?

KPCTAHK

Poznat
Poruka
8.771
~ autorska tema ~

Noćas su, na pravdi Boga i sramotu ljudsku, ubijana nečija nevina deca ... Da li si srećan, čoveče bedni, što ta deca, ovoga puta, nisu tvoja ? Da li si svestan da će i tvoja deca da budu na redu, jer svetom, i ovom našom prelepom planetom, je zavladalo zlo, u svakom pogledu ?

Znate li, ne daj, Bože, da to ikada saznate, šta znači držati na rukama svoje raskomadano i umiruće dete ?

Ja znam, imao sam nesreću da doživim i tu zlu sudbinu, moj sin jedinac je u mojim rukama ispustio svoju nevinu dušicu u Ruke Gospodu ...

Nema većeg pakla, tuge i bola ...To se iz duše i srca istrgati ne može ...To što sam sam osetio, i imao nesreću da nekako preživim, ne bih želeo nikome da se dogodi ... To je i razlog da sve normalne ljude na kolenima zamolim da sve učinu da se to nikada više nikome ne dogodi ...

Podignimo svoj glas kako bi nas ovovremeno zlo čulo, kako bi pred dobrim ustuknulo i kako bi sva deca ovoga sveta mogla da stasaju i odrastu u prave, dobre i pametne ljude ...

Ne dozvolimo da nam Američki sodomiti nestanak presude ...😥

američki predsednik.jpg

Jeste, ali si i ti deo toga...

Nisam video skoro da neko trazi od vernika da zauzmu svoje talentima odredjeno mesto u drustvenoj hijararhiji.....

E sad, da li to znaci da treba formirati verska drustva...sto vec mirise na uzas...
Ali moze li jedna jedina osnovna ideja biti jaca od svih negativnosti religije i pravovernosti...kad ih tumaci covek..

Jos manje sam video da neko pomaze coveku da zauzme njemu adekvatno mesto u hijararhiji ljudskog drustva....
Da kaze zeni , drugarici , ej nisi ti za to mesto , to ce te opterecivati....ili to isto drugaru, poznaniku sa dobrom dushom..

Sva vlast je od boga
Tako da ....
Eto recimo ta izjava......
Kako da neko ko je siromasan sa IQ da razluci sta je dodato religiji a da nije bogougodno nego je bogohulna ali vlastoljubiva ideologija....
Ko ce ako nece Crkva i drugi religiozni mocnici...

Isto kao sto u filozofiji imate prodaju principa radi emotivne geneze filozofa, onanije ideja....

Eto recimo ta izjava......
Kako da neko ko je siromasan sa IQ da razluci sta je dodato religiji a da nije bogougodno nego je bogohulna ali vlastoljubiva ideologija....
Ko ce ako nece Crkva i drugi religiozni mocnici...

Isto kao sto u filozofiji imate prodaju principa radi emotivne geneze filozofa, onanije ideja....
Crka je tu izjavu uvek potvrdjivala
Tako da je izjava bogougodna
Slicno kao i zlatne crkve

Zasto da kaze ne kad lepo i njoj
Da je bog hteo sex samo za razmnozavanje namestio bi da samo tad rade instrumenti i da se samo tad zeli
Al ocito nije hteo tako :cool:
Ko zna sta je hteo....kad je krenulo tumacenje krenulo je i silovanje, pedofilija, dendrofilija, zoofilija, homofilija....u sustini sto manje mozga to vise prilike za seks...

U čemu je sad problem sa seksom? 🤔
Pa seks je vezan i za ponasanje i za korupciju i za iracionalnost i za nemanje mozga i za odsustvo dostojanstva i za obraz i za postenje....za mnoge stvari cim pitas, tesko da ti ovo napisano nesto znaci....ali eto sve je to povezano...

U bibiliji je to obradjeno kao sodomija i gomora....oba imaju veze sa seksom..
Ne bih ja uzimao toliko bibliju i religijske osnove, ali kad vidim da na logiku ne smem i ne mogu da idem, tu je tek javnost busna nevidjeno , onda mora na nesto da se covek osloni ....

Jeste, ali si i ti deo toga...

Nisam video skoro da neko trazi od vernika da zauzmu svoje talentima odredjeno mesto u drustvenoj hijararhiji.....

E sad, da li to znaci da treba formirati verska drustva...sto vec mirise na uzas...
Ali moze li jedna jedina osnovna ideja biti jaca od svih negativnosti religije i pravovernosti...kad ih tumaci covek..

Jos manje sam video da neko pomaze coveku da zauzme njemu adekvatno mesto u hijararhiji ljudskog drustva....
Da kaze zeni , drugarici , ej nisi ti za to mesto , to ce te opterecivati....ili to isto drugaru, poznaniku sa dobrom dushom..
Šta time htede da kažeš i odakle me poznaješ da me, bez imalo ljudskog stida, razvrstavaš među te krvoločne hijene koje svakodnevno ubijaju decu, anđele Božije? Slažem se da je klirikalistička vlast najcrnja i najkrvoločnija - Vatikan je, pozivajući se bogohulnički na Boga, pobio do sada najviše ljudi - više od 70.000.000, za vreme krstaških ratova i inkvizicije, po zlu ga u stopu prate krvoločne hijene, predvođeni luđacima iz USA i razvratnicima iz UK, sa Zapada, do sada su, samo posle 1945. godine, pobile više od 60.000.000 ljudi, a Hitler je tek na trećem estu sa 50.000.000 pobijenih ljudi. Zar se sve to ne može zazvati SVEZLO? Zar nije dužnost i obaveza svakog normalnog čoveka da se tome usprotivi i bori?

Asertivnost je suprotnost od primerenosti......
E sad, problem je sto ja moram da objasnjavam sta je primereno , jer ljudi to ne znaju , zaboravljeno je, pa onda moras nekako da docaras, a nisam siguran bas kao sto ni poniznost ne mozes objasniti ljudima koji to nisu videli u realu , ma koliko objasnjavao...nije im to bas jasno...

Zato je bolje naci sto udaljenije znacenje od slicnog znacenja....da bi neko mogao da nagadja i nabada a veci mu prostor za nabadanje, vece polje izmedju dva pojma...

Adekvatnost bi bilo znacenje primerenosti koje je sto vise udaljeno od svih slicnih , jer adekvatnost ne sadrzi u sebi bilo kakvu valorizaciju , adekvatno ustvari sadrzi valorizaciju pre donosenja odluke sta je adekvatno , ali ne i sam cin...dok se iza primerenosti uvek kriju naknadne procene vrednosti.....a manje pre samog donosenja odluke...valjda zato sto primereno zvuci kao primerno , a primerno je vec valorizacija, za primer, mora da je vredno cim je za primer..

Zasto sam upotrebio pojam adekvatnost....
Zato sto se svet moze uciniti boljim samo ako se svakome nalazi adekvatno mesto u njemu....ne po vrednovanju , nego po sposobnosti da deluje....

Sta cemo ako imamo milion vozaca leteceg taksija, a samo 100 vozaca kamiona....?
Ima resenja i za to , promeni se profesija vozaca kamiona....pa postane bliskija vecem broju ljudi...

A sta je asertivnost, e to je suprotno od toga, kad svako sebi odredjuje koje mu je odgovarajuce mesto u drustvu , ali po vrednosti prevashodno , ne po sposobnostima...
Da li je iko video nekog ko u asertivnom napadu sebe procenjuje realno koliko moze a ne u peak modu....?

Asertivnost je suprotnost od primerenosti......
E sad, problem je sto ja moram da objasnjavam sta je primereno , jer ljudi to ne znaju , zaboravljeno je, pa onda moras nekako da docaras, a nisam siguran bas kao sto ni poniznost ne mozes objasniti ljudima koji to nisu videli u realu , ma koliko objasnjavao...nije im to bas jasno...

Zato je bolje naci sto udaljenije znacenje od slicnog znacenja....da bi neko mogao da nagadja i nabada a veci mu prostor za nabadanje, vece polje izmedju dva pojma...

Adekvatnost bi bilo znacenje primerenosti koje je sto vise udaljeno od svih slicnih , jer adekvatnost ne sadrzi u sebi bilo kakvu valorizaciju , adekvatno ustvari sadrzi valorizaciju pre donosenja odluke sta je adekvatno , ali ne i sam cin...dok se iza primerenosti uvek kriju naknadne procene vrednosti.....a manje pre samog donosenja odluke...valjda zato sto primereno zvuci kao primerno , a primerno je vec valorizacija, za primer, mora da je vredno cim je za primer..

Zasto sam upotrebio pojam adekvatnost....
Zato sto se svet moze uciniti boljim samo ako se svakome nalazi adekvatno mesto u njemu....ne po vrednovanju , nego po sposobnosti da deluje....

Sta cemo ako imamo milion vozaca leteceg taksija, a samo 100 vozaca kamiona....?
Ima resenja i za to , promeni se profesija vozaca kamiona....pa postane bliskija vecem broju ljudi...

A sta je asertivnost, e to je suprotno od toga, kad svako sebi odredjuje koje mu je odgovarajuce mesto u drustvu , ali po vrednosti prevashodno , ne po sposobnostima...
Da li je iko video nekog ko u asertivnom napadu sebe procenjuje realno koliko moze a ne u peak modu....?
Sve ovo što je napisano mi izgleda tako vulgarno glupo, odokativno nabacano i šarlatanstvom prožmano, kao da je izrezak iz magisterija Borisa Tadića "Subverzivnost u seksualnosti"... Sa takvim se ne diskutuje - oni se žale, brale ... :hahaha: :pop:

Sve ovo što je napisano mi izgleda tako vulgarno glupo, odokativno nabacano i šarlatanstvom prožmano, kao da je izrezak iz magisterija Borisa Tadića "Subverzivnost u seksualnosti"... Sa takvim se ne diskutuje - oni se žale, brale ... :hahaha: :pop:
Tacno , zato sto si zatvoren tip....
Ne udubljujes se previse u nesto sto ti je neocekivano i nepoznato....trazis samo vec iznikle asocijacije..

A ja nisam tip koji ugadja ljudima, niti bira samo dobitne slucajeve, pa da mogu da budem samo u rukavicama...

Ali posto je tema zasto je svet los, a ja sam mogao da dam odgovor u rukavicama zbog asertivnosti , ja to ipak nisam ucinio tako jednostavno jer ni onda ljudi ne razumeju zasto je asertivnost pogubna za danasnji svet, ja sam iskoristio situaciju ne u svoju korist, ali da na drugi nacin pokazem koliko je asertivnost suprotnost od primerenog ponasanja...

Ako bi trazili analogiju asertivnosti i primerenosti u bontonu, Asertivnost bi bila napadno i samozivo ponasanje, a primerenost bi bila kulturno ponasanje i postovanje drugih, a i sebe..

Ali treba crtati ljudima, jer nisu navikli da sami sebi nacrtaju , a nemaju svi ni talenta za takve stvari....
Moras da im sazvaces...
A cim moras to da radis, nista od njihovog svesnog uticaja na okruzenje...Tj imas gomilu potencijalno svesnih ljudi kojima uvek fali neka agitacija, neka manipulacija i indoktrinacija da bi nesto pohvatali...

Moje misljenje je da ljudi ili ostaju nesvesni u vecem delu svog sagledavanja stvarnosti ili traze neku indoktirnaciju , neku manipulaciju koja ce ih napuniti....kao osvestiti , nadgraditi u dogmate....jer onda imaju neki stav koji shvataju i osecaju kao svest....o necemu..

Back