Da li je sreća para puna vreća?

Džudi S

Domaćin
Moderator
Poruka
3.015
FORUM 2.jpg

Ovo je stih iz jedne pesme Dina Merlina. On negira da je sreća para puna vreća.

Novac ne donosi sreću, ali olakšava naš život. Novac nam je potreban za hranu. Za lekove. Zahvaljujući novcu menjamo odeću i obuću. Moramo da imamo novac kako bismo platili sve redovne mesečne račune.

Novcem plaćamo račun u restoranu ili u kafiću. Novac nam je potreban za letovanje.

Oni koji imaju mnogo novca žive mnogo, mnogo bolje od nas, "običnih smrtnika". Lično im ne zavidim.

Kakav je vaš odnos prema novcu?

Posmatrano iz ugla psihologije, šta mislite zašto neki ljudi "jure" za novcem i za karijerom, a manje pažnje posvećuju porodici?

Искрено, немам одговор.
Неки можда јурњавом за новцем попуњавају емотивну рупу у души.
А може бити да су неки једноставно сувише амбициозни...
Мисле да новац може да купи све.
Е, па, не може...
Доноси благостање у смислу да не размишљаш шта ћеш јести...
где ћеш спавати, па кад га има још, када ћеш и где на одмор...
Али то прогресивно расте, ти прохтеви...то један песник иронично рекао
"паралелно почеше прохтјеви да расту

навикох се ја на сапун и на зубну пасту".
Поента приче је:
не мислим да они који имају много новца живе боље од нас осталих...
Докази су свуда око нас...гледам их сваког дана...
Још један виски, па још један...
200 на сат на аутопуту, јер мотор заглушује глас у уму који каже
"несретан си, ипак"...
Не бих се мењао сам њима.
Љубав не могу да купе, а срећу поготово.

Искрено, немам одговор.
Неки можда јурњавом за новцем попуњавају емотивну рупу у души.
А може бити да су неки једноставно сувише амбициозни...
Мисле да новац може да купи све.
Е, па, не може...
Доноси благостање у смислу да не размишљаш шта ћеш јести...
где ћеш спавати, па кад га има још, када ћеш и где на одмор...
Али то прогресивно расте, ти прохтеви...то један песник иронично рекао
"паралелно почеше прохтјеви да расту

навикох се ја на сапун и на зубну пасту".
Поента приче је:
не мислим да они који имају много новца живе боље од нас осталих...
Докази су свуда око нас...гледам их сваког дана...
Још један виски, па још један...
200 на сат на аутопуту, јер мотор заглушује глас у уму који каже
"несретан си, ипак"...
Не бих се мењао сам њима.
Љубав не могу да купе, а срећу поготово.
Ima ona Neletova Dobre jarane novac kupit ne može.

Нема већег убице среће од проблема које су изазване недостатком пара, тако да паре доносе срећу. Данас се основне људске потребе купују парама и неке од основних потреба могу да донекле купе једино богаташи. Да не би био усамљен потребно је да будеш богат да би могао да плаћаш девојци летовања, да би имао стан где можеш да доведеш некога, да би имао приватност потребно је бити богат, да не би био под стресом и трпео потлаченост.

Не бити усамљен и не бити угрожен су основне људске потребе које се данас, због моралних ограничења које стварају беду, купују огромним парама.

Нема већег убице среће од проблема које су изазване недостатком пара, тако да паре доносе срећу. Данас се основне људске потребе купују парама и неке од основних потреба могу да донекле купе једино богаташи. Да не би био усамљен потребно је да будеш богат да би могао да плаћаш девојци летовања, да би имао стан где можеш да доведеш некога, да би имао приватност потребно је бити богат, да не би био под стресом и трпео потлаченост.

Не бити усамљен и не бити угрожен су основне људске потребе које се данас, због моралних ограничења које стварају беду, купују огромним парама.
Umesto što razmišljaš šta bi sve mogao da imaš više novca, pa se samo
nerviraš, razmisli šta bi sve mogao da uradiš bez novca. I život može da
postane zabavan.

Umesto što razmišljaš šta bi sve mogao da imaš više novca, pa se samo
nerviraš, razmisli šta bi sve mogao da uradiš bez novca. I život može da
postane zabavan.
Буквално не могу ништа а тражим такве ствари. Да не бих био усамљен потребно ми је нпр. да будем стамбено обезбеђен јер никог не могу да доведем код себе кући јер немам приватност, значи то је баш баш пуно пара. Само да не бих био скроз усамљен, да бих можда добио у реалу лепу реч од некога, имао дружење, и да бих водио љубав са неким. Због недостатка пара морам да трпим одбаченост на послу и да ми то уништава психичко здравље. Немаш пара - немаш права на живот. Једино што могу без пара је да донекле будем у свом свету.

Буквално не могу ништа а тражим такве ствари. Да не бих био усамљен потребно ми је нпр. да будем стамбено обезбеђен јер никог не могу да доведем код себе кући јер немам приватност, значи то је баш баш пуно пара. Само да не бих био скроз усамљен, да бих можда добио у реалу лепу реч од некога, имао дружење, и да бих водио љубав са неким. Због недостатка пара морам да трпим одбаченост на послу и да ми то уништава психичко здравље. Немаш пара - немаш права на живот. Једино што могу без пара је да донекле будем у свом свету.
A zasto mislis da bi ti sve to imao da si stambeno obezbedjen? I kako uopste moze neko da bude odbacen ako nema para i to na poslu?
Izvini ako postavljam previse licna pitanja, ali bas me je zainteresovao tvoj post? Mislim, tvoje vidjenje svega toga...

Opet ti pričaš o nećemu što ne možeš. Hajde razmisli šta sve možeš.

A zasto mislis da bi ti sve to imao da si stambeno obezbedjen? I kako uopste moze neko da bude odbacen ako nema para i to na poslu?
Izvini ako postavljam previse licna pitanja, ali bas me je zainteresovao tvoj post? Mislim, tvoje vidjenje svega toga...
Зато што бих имао далеко веће шансе него сада. Поред тога што немам успеха са девојкама ја и самог себе кочим због тога, ја сам и имао могућности које сам због тога пропустио, сигурно би нешто било. Ако већ нисам готиван могао бих бар да на такав начин будем лаф па да правим и дружења код себе без ограничења. Имао бих самопоуздања а не да будем као нижа врста.

На послу сам одбачен јер немам приватних односа са другима (ако изузмемо ствари као што су ауторитарност, подметање ногу и сл.), за разлику од већине која се виђа и приватно ван посла, а и превише сам с*ебан због недостатка друштвеног живота док се ја налазим у средини где сви имају богат друштвени живот, ту се осећам као бедник. Ја се тако осећам било где, нпр. да сам у планинарима исто бих се тако осећао јер сви се знају а ја сам небитан, на послу је горе јер поред тога влада још и ауторитарност.

Могу једино да будем несрећан или да се проводим сањарећи.
Moraš da naučiš da razmišljaš. Da odbaciš sve predrasude i sva predubeđenja
koja te u tome ograničavaju. A ti ih po ovome što sam pročitala u poslednjih
pola sata, imaš preterano.

Šetnja, na primer, ne košta ništa. Čak ni toga nisi mogao da se setiš?

Зато што бих имао далеко веће шансе него сада. Поред тога што немам успеха са девојкама ја и самог себе кочим због тога, ја сам и имао могућности које сам због тога пропустио, сигурно би нешто било. Ако већ нисам готиван могао бих бар да на такав начин будем лаф па да правим и дружења код себе без ограничења. Имао бих самопоуздања а не да будем као нижа врста.

На послу сам одбачен јер немам приватних односа са другима (ако изузмемо ствари као што су ауторитарност, подметање ногу и сл.), за разлику од већине која се виђа и приватно ван посла, а и превише сам с*ебан због недостатка друштвеног живота док се ја налазим у средини где сви имају богат друштвени живот, ту се осећам као бедник. Ја се тако осећам било где, нпр. да сам у планинарима исто бих се тако осећао јер сви се знају а ја сам небитан, на послу је горе јер поред тога влада још и ауторитарност.
Nemoj da mislis da te osudjujem, ali mnogo mracis...
Prvo, sagledaj svoje resurse koje imas, prvi i najbitniji koliko god smesno bilo je da si pokretan i da si zdrav. Znaci, pokreni se!!
Pokusaj da sagledas realno zivot i odredi svoje prioritete i ciljeve!
Pronadji psihologa, vezbaj i citaj!
Menjaj sve sto ti ne odgovora, prvo kod sebe, pa onda oko sebe.
Posao, drustvo, okolinu... Zaljubi se i bices ko nov ;)

A kako danas biti zdrav bez para?
Pregled ako ideš redovnim putem će se desiti najčešće prekasno, čekanja su i po 4-5 mjeseci.
Lijekovi, većina se ili plaća ili doplaćuje.
O vitaminima i ostalim čudima da i ne pričam.
Napisala sam u prethodnom postu, izmedju ostalog...
Menjati sebe i svet oko sebe.
Kada mi je stariji klinac dobio temperaturu, imao je 4god, nisu hteli da nas prime na pregled jer mu nije bila overena knjizica... odnosno, knjizicu su "overili" u firmi gde je tada radio njegov tata, ali socijalno nije bilo uplaceno ili zdravstveno, vise ne znam ni sama sta.
Tog momenta sam shvatila da moram da "bezim" iz sopstvene zemlje da mi se ne bi vise nikada desila takva situacija.
Ja sam stigla u Nemacku sa malim detetom i jednom malom plavom torbom. A da, na put sam krenula sa 35eu i u prvih 6 meseci sam spavala na vazdusnom duseku, koji smo bezbroj puta lepili jer je pucao... bezbroj nocnih smena i bezbroj budjenja na hladnom podu...
Tako da, i dalje stojim pri tome da kada si zdrav mozes da promenis svoj zivot i mozes apsolutno sve.

Napisala sam u prethodnom postu, izmedju ostalog...
Menjati sebe i svet oko sebe.
Kada mi je stariji klinac dobio temperaturu, imao je 4god, nisu hteli da nas prime na pregled jer mu nije bila overena knjizica... odnosno, knjizicu su "overili" u firmi gde je tada radio njegov tata, ali socijalno nije bilo uplaceno ili zdravstveno, vise ne znam ni sama sta.
Tog momenta sam shvatila da moram da "bezim" iz sopstvene zemlje da mi se ne bi vise nikada desila takva situacija.
Ja sam stigla u Nemacku sa malim detetom i jednom malom plavom torbom. A da, na put sam krenula sa 35eu i u prvih 6 meseci sam spavala na vazdusnom duseku, koji smo bezbroj puta lepili jer je pucao... bezbroj nocnih smena i bezbroj budjenja na hladnom podu...
Tako da, i dalje stojim pri tome da kada si zdrav mozes da promenis svoj zivot i mozes apsolutno sve.
Moj mozak to ne može propustiti, to da ne prime dijete sa povišenom temperaturom. To se čak ni ubosni mojoj ne može desiti, prosto zakon ne dopušta. Za dijete ne. Žao mi je što si imala to iskustvo u životu :(

Pogledajte prilog 1561004
Ovo je stih iz jedne pesme Dina Merlina. On negira da je sreća para puna vreća.

Novac ne donosi sreću, ali olakšava naš život. Novac nam je potreban za hranu. Za lekove. Zahvaljujući novcu menjamo odeću i obuću. Moramo da imamo novac kako bismo platili sve redovne mesečne račune.

Novcem plaćamo račun u restoranu ili u kafiću. Novac nam je potreban za letovanje.

Oni koji imaju mnogo novca žive mnogo, mnogo bolje od nas, "običnih smrtnika". Lično im ne zavidim.

Kakav je vaš odnos prema novcu?

Posmatrano iz ugla psihologije, šta mislite zašto neki ljudi "jure" za novcem i za karijerom, a manje pažnje posvećuju porodici?
Novac donosi sreccu do odredjenog iznosa, nakon toga je nebitan nema nikakve potrebe da si bogatas, mislim da je kod nas dovoljno 2000 eura mjesecno preko toga nije vise tako bitan.

Back