Da li je Srbiju više oštetilo NATO bombardovanje ili 11 godina "demokracije"???

Ko je veća štetočina?

  • NATO

  • DS sa satelitima


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
tema postavlja mnoga pitanja

sigurno je jedno da je sve sto nam se desava od titine smrti deo udruzenog velikonemackog poduhvata, samo su razlicite prilike, okolnosti i izvodjaci

za bombardovanje je mozda lako izracunati direktnu stetu, ali je bombardovanje samo deo davno zapocete zapadne intervencije u sfrj.

stete za vreme ovog rezima? pa evo primera - lako je srusiti kucu, za vrlo kratko vreme, ali je izgraditi kucu skoro nemoguce od primanja jedne osobe za ceo radni vek. tako da ova vladavina demokratije ima uzasne i nemerljive posledice. vreme za nekakav oporavak srbije nece biti nista krace od vremena koje su zapad i domaci izvodjaci potroslili na devastaciju, a bice kao posle sbvakog rata i tragedije siromasno

tema je suvise ozbiljna i obimna
 
Dakle šta vi mislite.
Za one koji su zaboravili, podsećanje na "Milosrdnog anđela"
A za "milosrdnu demokraciju" dovoljno je da pogledate po krševima na ulicama...zatvorenim zanatskim radnjama....iscepanim narodu....narko dilerima i prostitutkama po ćoškovima....:rtfm:
"Milosrdni andjeo" :super::super::super:
DS :evil::evil::evil:
Satanisti=Nato+ DS
 
Poslednja izmena:
Brateee.Zar ne znaš da se živi odlično...:mrgreen:
Ne gledaj svojim očima one te varaju imaš predrasude...Gledaj očima medija:ok:

teletabis.gif
 
A za "milosrdnu demokraciju" dovoljno je da pogledate po krševima na ulicama...zatvorenim zanatskim radnjama....iscepanim narodu....narko dilerima i prostitutkama po ćoškovima....:rtfm:
Шта лупеташ 10 пута горе је било под Слобом, лешеви по стамбеним зградама, у сваком крају локална мафија и опасни момци, а полиција још гора од њих. Редове за храну да не помињем.
Али да је последњих годину-две убедљиво најгоре у 21. веку, то стоји, и ДС ће очигледно то дебело платити на изборима.
 
Само да замолим управу да укине анкету.
Наиме моја земља је бомбардирана од стране пријатеља за моје добро те да бих њиова удруга дошла на власт.
Прави раздор неком анкетом међу пријатељима нити је демокрацијски, нити је коректно, зарад јединих вриједности којима удруга стријеми.
Уосталом да поткрепимо цитатом високопозицојонираног члана демокрацијске удруге и управниковог кума,

Odnos Srbije i NATO se menja, i ono što je bilo nezamislivo pre samo 10 godina, danas je realnost,
jer su Kfor i Vojska Srbije od dve zaracene strane postale partneri koji su poverenje gradili postepeno, na terenu,
ocenio je ministar odbrane Dragan Šutanovac.

Srbija i NATO nisu više neprijatelji, vec partneri koji žele da pronadu najbolje modalitete saradnje“,
istakao je Šutanovac
u autorskom tekstu za casopis „CorD“.
 
Шта лупеташ 10 пута горе је било под Слобом, лешеви по стамбеним зградама, у сваком крају локална мафија и опасни момци, а полиција још гора од њих. Редове за храну да не помињем.
Али да је последњих годину-две убедљиво најгоре у 21. веку, то стоји, и ДС ће очигледно то дебело платити на изборима.

Ево Управо о чему причам.
Зна се тко је једини кривац за сва зла и тко ће бити изговор и у наредном веку, све до униласка у једине вриједности.
Стога бришите анкету, немојте вријеђати осјете граџана, брез алтернативе, те поспешивати вештачки раздор међу једине пријатеље које имају.
Захваљујем.
 
НАТО терористичко бомбардовање тј. инсталирани тероризам ОВК-а на простору Србије.
Да тога није било не би дошло ни до наглог погоршања социјалне ситуације, што је била главна предизборна поштапалица ДОС-а.
У реалности се показало да је доласком ДОС-а дошло да дезинтеграције СР Југославије, политичке и економске овисности од земаља Запада, лоше приватизације, наглог раста незапослених, смањивање социјалних и радних права грађана Србије, лоше здраствене заштите, смањени су безбедносни капацитети земље и сведени на ризично низак ниво...
 
NATO bombardovanje je bila samo "artiljeriska priprema" za napad NATO pesadije sacinjene od DOS-partija...
srbija i dalje zivi u zabludi da NATO pesadija nije smela u srbiju...dok su posteni srbi izasli na granice srbije da zastite srbiju svojim zivotima od napada NATO pesadije izvan srbije...nisu ni svesni bili da su okrenuli ledja sustinskoj NATO pesadiji koja je u pozadini --u srcu srbije pokusavala da prvo bojazljivo pa sve otvorenije destabilizuje odbranu...dok su DOS-ovske dezerterske politicke vodje boraveci na sigurnom dogovarale sa svojim mentorima a srpskim dusmanima dogovarale o posebnim taktickim potezima...i dok se stvaralo jezgro NATO pesadije u srbiji...srpski rodoljubi su ginuli po celoj srbiji ali ponajvise na KIM...
I KAD SU NATO-VCI BILI SIGURNI DA JE NATO PESADIJA SPREMNA UNUTAR SRBIJE,DA SU POLITICKI PRVACI-DEZERTERI ZADOVOLJNI SA KOLICINOM DOLARA KOJE SU DOBILI DOSLO JE DO POTPISIVANJA PRIMIRJA...REZOLUCIJA 1244 JE NAPISANA ALI NIKAD SPROVEDENA...jer se znalo da ce NATO pesadija pobediti i NECE NIKAD INSISTIRATI na sprovodjenju rezolucije 1244...i tako sad imamo da pobednici opet pisu istoriju....
jadna srbija je imala jednog milosevica koji dade opravdanje MZ za tamburanje srba...a DOS pesadija udari tacku na I...i krajnji rezultat je da je srbija porobljena zemlja...samo toga narod nije svetan...
 
НАТО авиони над Србијом су и најавили долазак демократије као продужене руке Америчке политике према Србији.Исти они који су нам 99-е наносили штету бомбама то и данас чине,служећи се инсталираним спроводницима своје политике.Након 11 година уживања у благодатима демократије по западном моделу,дошли смо до тога да смо као држава по свим економским показатељима на последњем месту Европе.Та катастрофална економска политика одразила се на све остале сфере овог друштва а првенствено се одразила на друштвено-социјалном плану чији је резултат општа депресија условљена сиромаштвом и обесправљеношћу што је код грађана створило слику да живе у држави без икакве перспективе у којој су осуђени да се муче кроз цео живот.Последице таквог стања видљиве су скоро свакодневно.Све је већи број отпуштања са посла и затварања радних места самоубистава,самокасапљењa,насилног заузимања радних просторија,штрајкова,протеста...Нико више не гаји илузије о држави социјалне правде.Свима је јасно да држава,односно они који је воде штите интересе страног капитала на штету сопствених грађана.И сад се поставља питање шта је држави нанело већу штету,78 дана злочиначког бомбардовања или 11 година (4015 дана) константног уништавања државе са комплетним економско-друштвеним апаратом које још увек траје ?
 
Anketa je nedoradjena.

Prvo, bombardovanje je kraj ratova koji su poceli 1991., tako da moze da se poredi samo ako se uzme kompletno, 1991-2000 i 2001-2011.

A anketa je nedoradjena zato sto nedostaje treca mogucnost "mi sami". Svakako da je vrlo tesko sto je nekih 2000-3000 ljudi stradalo u bombardovanju, ali mi svake godine, jos od 1990. izgubimo po 1000 ljudi u saobracaju, a ima i drugih smrtonosnih dogadjaja.
Pa kad uporedim 20000 nastradalih u saobracaju, vidim da su to veci gubici nego u ratovima. A stradaju svi, stari i mladi, muskarci i zene, cak i deca.
 
Posledice bombardovanja Srbije 1999. godine

Bombardovanje
Srbiju su bombardovali: Belgija, Kanada, Češka, Danska, Francuska, Nemačka, Grčka, Mađarska, Island, Italija, Luksemburg, Holandija, Norveška, Poljska, Portugalija, Španija, Turska, V. Britanija i SAD

U Srbiji se do 1999. registrovalo između 15.000 i 20.000 novih slučajeva kancera, da bi taj broj već 2004. dostigao cifru od 30 000 novih bolesnika.

Mora se znati da su NATO snage bombardujući SR Jugoslaviju prekršile sledeće međunarodne konvencije, rezolucije i protokole:

- Konvenciju o delovanju na životnu sredinu donetu 1977.
- Konvencija o zaštiti svetske prirodne baštine 1982.
- Stokholmsku deklaraciju o životnoj sredini 1972.
- Dodatni protokol broj 1 u Ženevskoj konvenciji. U oblasti zaštite žrtava međunarodnih ratnih konflikata 1949.
- Konvenciju o zabrani upotrebe određenih ubojnih sredstava.
- Bečku konvenciju o zaštiti ozonskog omotača
- Montrealski protokol o supstancama koje oštećuju ozon (1987. sa izmenama 1997.)
- Rezoluciju Potkomiteta za prevenciju diskriminacije i zaštitu manjina komisije UN za ljudska prava iz 1996. i 1997.
Češki filozof Karel Košik je usred bombarderske kampanje NATO protiv SR Jugoslavije napisao:

“Istorija ne teži konačnom idealnom stanju ili vrhuncu. Ljudi se u svakoj etapi bore sa ovom ili onom opasnošću, važno je da li će pretnju na vreme prepoznati i hoće li imati hrabrosti i snage da izađu s njom na kraj.” Ovim rečenicama Košik je pokrenuo dve ključne teme koje su danas postale aktuelnije nego u vreme samog bombardovanja. Prva je tema vezana za aluziju na Fukujamin “kraj istorije”,

a druga tema vezana je za opasnost koja je šest godina posle bombardovanja postala realnija nego tada, kada su njeni uzroci bacani po Srbiji i Crnoj Gori.

Na Fridmanovo i Hantingtonovo priznanje, da nisu bili u pravu kada su insistirali na privatizaciji po svaku cenu, jer se pokazalo da je vladavina zakona elementarnija i važnija od privatizacije, nadovezao se 2004. Fukujama, govoreći da je napredak danas moguć samo uz jak državni aparat. Jačanje države rešenje je za sve savreme probleme pojedinih država i globalnog sveta - poručuje Fukujama, priznajući da istorija i dalje traje. Slabe države u zemljama u tranziciji dovele su do korupcije, siromaštva, organizovanog kriminala, terorizma i do katastrofalne zagađenosti životne sredine.

Druga Košikova tema o velikoj opasnosti koja nam preti od posledica uranijumskog i dioksinog rata koji je 1999. vođen protiv SR Jugoslavije, danas postaje problem vezan za opstanak i prosperitet srpskog i drugih naroda koji žive na teritoriji SCG.

Međutim, treba poći od prve istine koju je prezentirao Košik u vreme bombardovanja: “U ratu protiv Srba ne samo da se testiralo oružje na živim ciljevima i proveravala sposobnost komandnih štabova, već se takođe ispitivala, i to prevashodno, psiha ljudi.” Zato se slobodno može reći da je ovo analiza o efektima bombardovanja koji i danas deluju na zdravlje i psihu žitelja SCG.
 
Te tragične 1999, za 78 dana bombardovanja stradalo je 2.000 civila i 1.002 vojnika. Izvršeno je 36.219 naleta vojnih aviona. NATO avioni leteli su na visinama između 10 do 15 kilometara gde se nalazi ozonski omotač. Rezultati njihovog dejstva jeste sigurno i oštećenje ozonskog omotača iznad Balkana. Međutim, treba reći da oštećenje ozonskog omotača ima sezonski karakter vezan za određene geografske širine i određeno doba godine. Tako da se mora konstatovati da oštećenje ozonskog omotača nije moglo opstati na našim geografskim širinama u dužem vremenskom periodu ali je sasvim sigurno doprinelo globalnom proširenju ozonske rupe.

Osiromašenim uranijumom gađano je ukupno 113 lokacija na području tadašnje SR Jugoslavije, većina na teritoriji Kosova i Metohije. Prema proračunima doktora Vladimira Ajdačića, na SR Jugoslaviju bačeno je 13.000 tona osiromašenog uranijuma. Amerikanci su priznali “sejanje” “samo” 11.000 tona ovog nus-proizvoda uranijuma 235 koji se koristi kao gorivo u nuklearnim elektranama.

Prema podacima NATO, od 5. do 11. septembra 1995. njihovi avioni su ispalili 5.800 projektila sa osiromašenim uranijumom u blizini Han Pijeska i Hadžića u Bosni i Hercegovini.

U posledice bombardovanja srpskih zemalja ne ubrajaju se samo tone osiromašenog uranijuma, već i tone štetnih i kancerogenih hemijskih materija rasutih i sagorelih zbog posledica bombardovanja. Opasni piralen iz trafo-stanica, živa, raznovrsni dioksini, sagoreli kerozin, haloni - sve su to posredne posledice bombardovanja koje nanose mnogo ozbiljniju štetu po čoveka i njegovu okolinu, nego što se do sada priznavalo.

Političari kriju istinu

Do istine, one potpune, teško je doći bez pouzdanih podataka o dejstvima (kvantitet i kvalitet), tačnom broju preleta, vrsti sredstava korišćenih za zaštitu letilica ili borbenih sredstva. Na našoj strani o činjenicama vezanim za bombardovanje mogu govoriti samo pripadnici kvalifikovane javnosti u koje spadaju vojni stručnjaci, rukovodstva firmi po kojima je dejstvovala NATO alijansa, lokalne zajednice na čijem terenu se dejstvovalo, medicinski i ekološki stručnjaci, naučni radnici u poljoprivrednim, vodoprivrednim, nuklearnim, hemijskim, tehnološkim i drugim institutima, nevladine ekološke organizacije i pojedinci stručno osposobljeni za ekološke probleme.

Od svih pobrojanih pripadnika kvalifikovane javnosti samo se mali broj uključio u priču o ekološkoj zagađenosti koju je prouzrokovalo bombardovanje 1999. Taj mali broj pripadnika javnosti bio je 1999. uključen u Komisiju za procenu štete u životnoj sredini koju je formirala savezna vlada. Ova komisija je započela obiman i vrlo stručan rad, pretežno zasnovan na kvalitativnoj proceni štete. Međutim, posle prvih obimnijih i značajnijih rezultata, neko je iz političkih struktura naredio obustavu rada. Da je rad komisije bio nastavljen, mi bismo imali mnogo bolju pregovaračku poziciju kako o tužbama protiv zemalja koje su nas bombardovale, tako i o eventualnom obeštećenju građana i države.

Na drugoj strani događalo se da zbog neblagovremenog i neadekvatnog informisanja ljudi zalaze u kontaminirane uranijumske zone, pa čak i grade objekte za razne namene. Takođe treba napomenuti da je nemarnost i svojeglavost nekih odgovornih ljudi u velikim proizvodnim pogonima dovela do toga da se iscureli piralen baci na javnu deponiju kao što se to dogodilo u Boru posle razaranje trafo-stanice “Bor 3″. Nažalost, u Boru su se rukovodioci lokalne samouprave i čelnici ugroženih industrijskih postrojenja oglušili o sve opomene domaćih i stranih stručnjaka tako da je odlaganje piralena obavljeno na nestručan i opasan način.

U vremenu kada je zaštita životne sredine postala ključni pojam u naučnim, društvenim i političkim opredeljenjima a najveći problem u ekonomskoj sferi, na primeru odnosa prema uranijumskom i dioksinom ratu najbolje se može dokazati da su faktori zdravlja i bolesti pre svega društveni, a onaj ko krije podatke o ugroženosti stanovništva saučesnik je u zločinu.

Sagorevanjem nafte oslobađaju se različita ciklična jedinjenja, koja su veoma štetna, a pod dejstvom sunčeve svetlosti i drugih faktora oslobađaju se i dioksini, koji su izuzetno kancerogeni. Uranijum i dioksini učinili su da se bombardovanje SR Jugoslavije može proglasiti genocidnim činom.

Posledice se uklanjaju sporo i na neadekvatan način

Krajem 2003. (11.12.) krenulo je put Francuske 149 neoštećenih kondenzatora punjenih kancerogenim transformatorskim uljem - piralenom. U Francuskoj u postrojenju “Seše”, najvećem u Evropi za uništavanje opasnih materija, biće istopljeni kondenzatori. Ukupna količina ovog opasnog otpada, smeštenog u specijalnim kontejnerima, procenjuje se na oko 5,5 tona.

U opštini Bujanovac, na lokaciji Bratoselce, tokom 2003. izvađeno je 350 metaka sa osiromašenim uranijumom. Tokom 2004. okončano je i čišćenje Pljačkovice kraj Vranja, gde je na izuzetno nepristupačnom terenu pronađeno 48 metaka sa osiromašenim uranijumom.

Uprava za zaštitu životne sredine Ministarstva nauke i zaštite životne sredine potpisala je 19. jula 2005. godine sa Institutom za nuklearne nauke “Vinča” ugovor o realizaciji projekta sanacije kontaminiranog zemljišta osiromašenim uranijumom na lokaciji Borovac, na teritoriji opštine Bujanovac.

Prema najavama iz resornog ministarstva, tokom naredne godine u planu je sanacija lokacije Reljan u opštini Preševo, čime bi se završila sanacija svih lokacija kontaminiranih osiromašenim uranijumom na teritoriji Srbije van Kosova i Metohije.

Svi prezentirani podaci o preduzetim aktivnostima govore o ozbiljnosti s kojom Vlada Republike Srbije prilazi ovom problemu. Međutim, za kompletnu sanaciju svih kontaminiranih površina raznim otrovnim supstancama, od žive, amonijaka, piralena i još mnogo čega, treba mnogo novca, toliko koliko Srbija neće imati još dugo. Zato je i bitno da se sa posledicama bombardovanja upozna svetska, kao i nepoosredno ugrožena balkanska javnost. Samo širokom finansijskom potporom iz inostranstva i brzom akcijom na terenu može se realizovati ozbiljnija sanacija zagađenog prostora Srbije.
 
Međunarodne komisije umanjuju štetu

Da se na međunarodnom planu ponešto i radi, govori podatak da je Program UN za zaštitu životne sredine, inače stručna organizacija u sistemu UN, na zahtev tadašnje Savezne vlade obavila ispitivanje stanja životne sredine u tri stručne misije. Svaka misija bila je sastavljena od eksperata iz više zemalja i analizirala je desetak industrijskih lokacija: Pančevo, Novi Sad, Kragujevac, Bor, Niš, neke termoelektrane, Dunav i nekoliko lokaliteta sa stanovišta ugroženosti životne sredine kao što su Kopaonik, Fruška gora i Zlatibor. U isto vreme radili su isti posao, u istom obimu, i naši eksperti i interesantno je reći da se objavljeni rezultati UN i naši razlikuju samo u nekim nalazima, ali su te razlike u granicama prihvatljivosti.

Međutim, evidentno je da do sada niko nije započeo, a kamoli uradio, sveobuhvatni istraživački postupak sa zdravim i ugroženim kontrolnim grupama dobrovoljaca u određenom vremenskom periodu ne kraćem od pet godina. Samo serije ovakvih istraživanja na ugroženim prostorima mogu dati adekvatne i pouzdane rezultate na osnovu kojih bi se eventualno mogle preduzeti određene akcije. Za realizaciju ovog projekta potrebno je dosta sredstava koja su u zemljama u tranziciji, kao što je naša, vrlo ograničena i zato je neophodno da se na nekoj od donatorskih konferencija reši i ovaj problem.

Za program zaštite ozona u našoj zemlji Multilateralni fond za realizaciju Montrealskog protokola obezbedio je 4,5 miliona dolara. Sredstva su otišla u domaća preduzeća “Prvu iskru Barič”, “Obod”, “Prvu petoletku”, “EI”, “Jugostroj”, “Hemofarm”, “Vatrosprem” i u još deset malih firmi, kako bi se eliminisali iz upotrebe freoni i haloni koji su krivi za uništavanje ozona. Nacionalni program SCG za konačno eliminisanje supstanci koje uništavaju ozon dobio je u julu ove godine još 2,8 miliona dolara, kao i 260 000 dolara vrednu instalaciju za formiranje “banke helona”. Uz freon, haloni su najveće “ubice” zemljinog ozonskog omotača. Zbog toga su međunarodne organizacije za zaštitu životne sredine, na osnovu Montrealskog sporazuma (ratifikovalo ga je 190 zemalja), odlučile da 2010. godine na snagu stupi zabrana njihove proizvodnje i prometa.

U ozboljno nastojanje da se otkrije prava istina o ekocidu koji se dogodio na prostoru SCG spada i trodnevni radni sastanak o Kontrolisanoj upotrebi halona održan novembra 2004. u hotelu “Metropol”. Na ovom skupu je objašnjeno da su sve kabine lovaca F-16 pre poletanja 1999. bile “naplavljene” halonom, kako bi se sprečio eventualni požar u avionu. Halon se iz kabine aviona ispuštao po sletanju tako da je štetne efekte halon najviše pričinjavao na agresorskim aerodromima kada bi sletao posle obavljenog zadatka.

NATO skriva istinu

Jugoslavija je te fatalne 1999. godine bila poligon za isprobavanje municije sa osiromašenim uranijumom što je, pored dioksinog rata, bio jedan od ciljeva bombarderske akcije protiv Vojske Jugoslavije zacrtanih još avgusta 1998. godine. Trebalo je utvrditi kakvu prodornu moć osiromašeni uranijum ima pri praktičnim ratnim operacijama, kakav mu je efekat na živu silu i prirodnu okolinu i da li se na taj način SAD mogu osloboditi hiljada tona osiromašenog uranijuma kao otpada koji nemaju gde da bezbedno lageruju.

Ista akcija sa pogubnim posledicama ponovljena je intervencijom Koalicionih snaga u Iraku, na koji je bačeno više hiljada tona uranijumske municije i zbog čega je intenzitet zračenja na gotovo celom prostoru iračke države 1.000 puta veći od normalnog. Program Ujedinjenih nacija za životnu okolinu (UNEP) utvrdio je pet vrućih prioriteta u ekološkom pogledu u industrijskim zonama oko Bagdada i Faludže, gde je prosuto na hiljade tona toksičnih materijala a koje treba ukloniti na bezbedno mesto.

Međutim, ponuda UNEP - a, nije naišla na odobravanje Amerikanaca i Britanaca koji ne nameravaju da u dogledno vreme izvrše dekontaminaciju zagađenog terena, pravdajući to nedostatkom pravnih međunarodnih normi i dokumenata po kojima bi oni bili obavezni da izvrše uklanjanje svog kontaminiranog zemljišta. Ovo se uklapa u ukupno ponašanje Amerike i Britanije kada su Irak i SCG (Jugoslavija) u pitanju, jer po svaku cenu sprečavaju nezavisne procene o ozračenosti i posrednoj zagađenosti životne sredine izazvane upotrebom osiromašenog uranijuma i drugih ubojnih sredstava.

Vođstvo Pentagona je čak zabranilo prikazivanje filma o štetnom uticaju osiromašenog uranijuma na američke vojnike koji su boravili u Iraku, a koji su za prikazivanje pripremili američki lekari. Međutim, prema podacima antiratne američke nevladine organizacije “PEACE NO - NUKES” egzaktno je utvrđeno da postoji opasnost po čoveka i ostali živi svet od upotrebe municije sa osiromašenim uranijumom.

Prema sve obimnijim i validnijim podacima o delovanju osiromašenog uranijuma (OU), kojima se bavi svetska stručna javnost, postalo je izvesno da su u SAD čak 697.000 vojnika, koji su učestvovali u akciji “Pustinjska oluja” u Persijskom zalivu, zaradili uranijumsku bolest. Na inicijativu Hilari Klinton, urađena su ispitivanja zdravstvenog stanja veterana iz Zalivskog rata i od 27 kontrola u 24 slučajeva pronađeni su tragovi uranijuma u organizmu, a kod 60 odsto njihovih potomaka pronađene su deformisane ćelije. Svi izneti podaci, kao i prognoze o humanitarnim i ekološkim posledicama, opravdane su jer zbog posledica upotrebe municije sa OU pate svi narodi u zemljama gde je ovo oružje bilo korišćeno, ali i oni koji su ga upotrebljavali.

Ali, tragične posledice zadesile su i one koje su agresori podržavali sprovodeći ratne operacije, kao na primer Albanci. Albanci sa Kosmeta su sa oduševljenjem podržali sve akcieje NATO snaga 1999, ali su i dobili problem zbog kog će za 20 godina biti prava retkost da neko sa ugroženih područja Kosmeta umre prirodnom smrću. Prema zvaničnim podacima NATO alijanse iz 2000. godine, OU se našao na svim mestima po kojima su delovali avioni tipa “A 10″. Najviše misija avioni “A 10″ obavili su zapadno od puta Peć - Đakovica - Prizren, u okolini Kline, kao i na prostoru oko Prizrena i severno od linije koja spaja Suvu Reku sa Uroševcem.
 

Back
Top