Da li je Srbija "Zemlja jorgovana"?

to si lepo rekao, imamo baš veliku odbojnost prema konceptu parfema. a parfemisanje se doživljava kao prekrivanje smrada što veze sa mozgom nema

mislim da dosta kuburimo sa idejom uživanja. da nije tako imali bismo i mi parfemske kuće

i uopšte u tome ne mora da se gubi nacionalni/regionalni identitet. kako se arapske zemlje za svega nekoliko godina lansiraše u sam vrh tržišta svojim veoma arapskim parfemima
Arapi imaju dugu tradiciju izrade parfema. Dužu i do Francuza.

da, i ne odriču se svog identiteta

mada jesu počeli i da prave evropeizirane verzije svojih parfema, valjda jer su preteški za evropski nos.

i jesu, meni su horor jaki, jedini parfem od čije jačine sam počela da kijam je bio arapski. lagano mogu da posluže kao inhalacija za sinuse
Bolje da su ovi sa Arapima ili sa nekom poznatom kućom pravili taj nacionalni parfem. Ovako će samo da obrukaju Srbiju kad izbace neki krindž parfem sa mirisom bosiljka.

A uvlačenje vladarima, političkim strankama, laganje i prikrivanje činjenica, su znak apsolutne gluposti i, što je još gore, apsolutnog zla. :)
То што неко не да на своје не значи да подржава оне који нас уништавају.
Замисли, има оних који воле своју земљу и нацију а не подносе власт.

То што неко не да на своје не значи да подржава оне који нас уништавају.
Замисли, има оних који воле своју земљу и нацију а не подносе власт.

Bas zato sto ne dam na svoje, zato i pljujem SNS bagru.
Jer cela ova prica oko nacionalnog parfema je pljacka gradjana.

Pobuna protiv toga je elementarna gradjanska duznost.

Али се увек пљује и по народу, историји, онима захваљујући којима смо сада живи .
Битно је то раздвојити. Ови идиоти нису народ, нису ни воља већине, то не мора да се црта.

Нама замерам што нисмо одважнији и дрчнији. Што дозволимо, и када дође до протеста и покушаја промена, наседнемо ба "седи доле" и сличне будалаштине опозиције или квази опозиције. А свима исти газда.
Како да решимо проблем, не знам. Али знам да не дам на своје, доста ми је туђих који праве привид бољих на штету и рачун других а нама би да кроје капу.

Али се увек пљује и по народу, историји, онима захваљујући којима смо сада живи .
Битно је то раздвојити. Ови идиоти нису народ, нису ни воља већине, то не мора да се црта.
Kakve veze narod i istorija imaju sa ovim hirom i ovom brutalnom pljackom?

I da imamo visak para za bacanje, opet mora da se ispostuje procedura i zakon, koji ovde nisu ispostovani.

I uvek pljujem direktno po SNS bagri i svima koji ih podrzavaju. A zna se ko su njihovi najglasniji botovi na krstarici.

Kakve veze narod i istorija imaju sa ovim hirom i ovom brutalnom pljackom?

I da imamo visak para za bacanje, opet mora da se ispostuje procedura i zakon, koji ovde nisu ispostovani.

I uvek pljujem direktno po SNS bagri i svima koji ih podrzavaju. A zna se ko su njihovi najglasniji botovi na krstarici.
Па нема. Али када се пљује по њима, увек се пљује по народу генерално.
А то нам не помаже.
Мслим, треба пљувати по њима свуда и стално. Али не мешати народ уз то. Осим оних који су им се продали.

Poslednja izmena:
Па нема. Али када се пљује по њима, увек се пљује по народу генерално.
А то нам не помаже.

Pljuje se po onom delu naroda koji im daje moć, a ne po narodu kao vekovnoj tekovini.
Kao sto postoji razlika izmedju otadzbine (zemlje otaca i naseg naroda) i drzave (trenutnog politickog stanja otadzbine), tako postoji razlika izmedju naroda i raje.

To dok se ne shvati - necemo znati da postavimo prioritete, pa ni da popravimo stanje u kojem nam se otadzbina nalazi.

Back