Da li je Srbija trebala da prihvati bezuslovnu nezavisnost Hrvatske i Bosne i Hercegovine?

Ne, prihvataju pravo sile i jačeg. UN nemaju nikakvu ulogu u svejtskom poretku jer ih niko sa zapada ne benda više ni pet para.

Pogledaj na primjeru Gaze, više od 150 pripadnika UN ubijeno i niko ništa.
Zapad poznaje samo jezik nasilja a vi ste njegovo kopile.
Pa tko onda ima ulogu u svjetskom poretku? Ti?

60 milijuna u Italiji i 60 milijuna u svitu. Toliko? Hahahaha pa ti si kralju od Talijana napravio Kineze. Ako tobože imaju pretenzije što onda konačno ne krenu na Hrvatsku? Što čekaju? Jugoslavije nema već više od 30 godina.
Niko nije lud da ratuje; takvi retardi su se u Evropi nasli samo u ex Yu i evo sada u ex SSSR; ja pricam u slucaju veceg rata koji se evo vidimo priprema i kad sve ode u PM, ciji ce sta biti ciljevi.

Izvini zeznuo sam se; ima ih blizu ~ 140,000,000 jer dijaspora broji blizu ~80,000,000.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Italians

…to ja i pisem, nisu vam to Srbi, ni po broju ni po pameti…

Koji hrvatski kraljevi čovječe, svi ti se smiju ovde.

Da rezimiramo u jednoj rečenici; Srbi su se udružili s Turcima i krenuli u istrebljenje Hrvata i drpanje hrvatskog teritorija, a kad su Hrvati i Austrijanci osvojili Srbiju i nanovo pokušali stvorit Srbe, najbolje što su Srbi mogli smislit je ovo - Hrvati nikad nisu postojali, Hrvatska nikad nije postojala i mi Srbi smo oduvijek tamo bili, a ne Hrvati...

Eto, to su ti Srbi...

.

Da rezimiramo u jednoj rečenici; Srbi su se udružili s Turcima i krenuli u istrebljenje Hrvata i drpanje hrvatskog teritorija, a kad su Hrvati i Austrijanci osvojili Srbiju i nanovo pokušali stvorit Srbe, najbolje što su Srbi mogli smislit je ovo - Hrvati nikad nisu postojali, Hrvatska nikad nije postojala i mi Srbi smo oduvijek tamo bili, a ne Hrvati...

Eto, to su ti Srbi...

.
Lupetanje bez imalo argumenata.

Niko nije lud da ratuje; takvi retardi su se u Evropi nasli samo u ex Yu i evo sada u ex SSSR; ja pricam u slucaju veceg rata koji se evo vidimo priprema i kad sve ode u PM, ciji ce sta biti ciljevi.

Izvini zeznuo sam se; ima ih blizu ~ 140,000,000 jer dijaspora broji blizu ~80,000,000.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Italians

…to ja i pisem, nisu vam to Srbi, ni po broju ni po pameti…
Nije bitno koja nacija je brojnija nego koja je jača, brža, pametnija, sposobnija, mudrija, hrabrija, motiviranija i više patriotski raspoložena. Kakva korist Talijanima da ih tobože ima 140 milijuna u svitu ako od toliko ljudi ne bi mogli uvjeriti ni 1 milijun njih da ratuju a Hrvati bi od 8 milijuna imali barem 2 milijuna dobrovoljaca ako ne računamo dicu, žene, starce? Uostalom da li 10 ovaca mogu nešto 1 lavu? Teško.

Ne virujen baš da je stvaranje Jugoslavije bila volja recimo Hrvata iz Dalmatinske zagore, Ravnih kotara, Like, Slavonije, Bosne i Hercegovine. Uostalom što komunisti nisu raspisali referendum o tome 1945. godine?
Vi ustaše ste 45te bili poraze i ko fašisti nemački sa najgorim logorima u evropi i sa dečijim logoromi mislis da bi vama neko dao da se vi pitate?

Pazato je tu tito bio da ne prođete kao što prolaze poraze i genocidsi... U Jugoslaviji vas je abolirao i zataskao.

Kao 1918 sto ste boga molili da vas uzme glupi srpski kralj u zajednicku drzavu a ne italija....

Nije bitno koja nacija je brojnija nego koja je jača, brža, pametnija, sposobnija, mudrija, hrabrija, motiviranija i više patriotski raspoložena. Kakva korist Talijanima da ih tobože ima 140 milijuna u svitu ako od toliko ljudi ne bi mogli uvjeriti ni 1 milijun njih da ratuju a Hrvati bi od 8 milijuna imali barem 2 milijuna dobrovoljaca ako ne računamo dicu, žene, starce? Uostalom da li 10 ovaca mogu nešto 1 lavu? Teško.
Ti decko stvarno nisi normalan; nazivas Italijane ovcama a Hrvate vukovima.
Hrvati su za Italijane inferiorni u svakom smislu; brojcano, intelektualno, finansijski, vojno, medijski, itd.

Poenta price je da veca opsnost za Hrvatsku drzavu vreba sa te strane nego od Srbije; ali da ne fantaziramo, videcemo u sledecih 10-20 godina sve ako je suditi prema trenutnim desavanjima i brzinom kojom se desavaju stvari u svetu.

Nabrojani su ratovali po Hrvatskoj a bili su i dolazili iz Srbije, Bosne, Hercegovine, Crne Gore, Kosova. To znači da si lagao kada si rekao da smo ratovali samo sa "krajišnicima".
To su bili dobrovoljci, to nije agresija po međunarodnom pravu.
A sa tim presudama političkog suda možeš doope obrisati. To ti ništa ne vrijedi.

Teško da su Talijani i Austrijanci mogli uzeti 2/3 Hrvatske. Čak i da su uzeli to bi trajalo kratko jer jednostavno nemaju svoje stanovništvo tamo. Došlo bi do masovne pobune naroda.
Pa eto bili biste njima problem ne nama. Srbiji bi više odgovorao dogovor sa Italijom i Austrijom nego Jugoslavija. Jugoslavija je bila greška Srbije.

Ta otpuštanja 1990. godine su bila itekako opravdana. Većina tih Srba za vrime Jugoslavije su dobili te poslove u Hrvatskoj po nacionalnom ključu samo zato jer su Srbi. Zar hoćeš reći da je normalno to što su prije rata u Hrvatskoj u kojoj je živjelo 6 puta više Hrvata nego Srba većina policajaca, sudaca, direktora bili Srbi?
Srbi su dominirali u policiji i vojsci jer ih je 90+% bilo u partizanima za razliku od Hrvata. Vremenom je to postala de facto porodična praksa (očevi gurali sinove i sl.). Hrvatska ako je htela balans morala im je dati drugi posao a ne otkaz bez opravdnja + zastrašivanje i napadi.

Koliko ja znam Oluja je trajala 4 dana a ne 4 godina a Šešeljevci, Arkanovci, kapetan Dragan, Milorad Ulemek Legija, Simatović, Stanišić, Mladić, Karadžić, Šljivančanin nisu bili krajiški Srbi nego Srbi iz Srbije, Bosne, Hercegovine, Crne Gore, Kosova.
Da, bili su redovni vojnici vojske Jugoslavije ili članovi paravojnih jedinica kao odgovor na već oformljene Ustaške koljače....i ako nisi znao, tadašnja vojska Jugoslavije je po svim zakonima i papirima trebalo da neutrališe svaku gamad koja ugrozi Jugoslaviju....a to nema veze sa Srbijm i nepostojećom srpskom vojskom i komandom....

Vi ustaše ste 45te bili poraze i ko fašisti nemački sa najgorim logorima u evropi i sa dečijim logoromi mislis da bi vama neko dao da se vi pitate?

Pazato je tu tito bio da ne prođete kao što prolaze poraze i genocidsi... U Jugoslaviji vas je abolirao i zataskao.

Kao 1918 sto ste boga molili da vas uzme glupi srpski kralj u zajednicku drzavu a ne italija....
Pa tko je 1920. i 1924. godine potpisao Rapalski ugovor i Rimske ugovore sa Talijanima i predao im Zadar, Istru, Kvarner, otoke?

Ti decko stvarno nisi normalan; nazivas Italijane ovcama a Hrvate vukovima.
Hrvati su za Italijane inferiorni u svakom smislu; brojcano, intelektualno, finansijski, vojno, medijski, itd.

Poenta price je da veca opsnost za Hrvatsku drzavu vreba sa te strane nego od Srbije; ali da ne fantaziramo, videcemo u sledecih 10-20 godina sve ako je suditi prema trenutnim desavanjima i brzinom kojom se desavaju stvari u svetu.
Talijani su miševi a Hrvati lavovi. Vidi se da ne poznaješ talijansku povijest i njihov mentalitet. Oni su dobri muzičari, slikari, pisci, kuvari, ali kao ratnici nula bodova.

Back