Da li je Srbija trebala da prihvati bezuslovnu nezavisnost Hrvatske i Bosne i Hercegovine?

Da li je Srbija trebala da prihvati bezuslovnu nezavisnost Hrvatske i Bosne i Hercegovine bez da dobije čvrste garancije da će Srbi u tim republikama SFRJ imati svoja nacionalna prava? Imajući naravno u vidi šta se sve izdešavalo u dvadesetom veku u Prvom i Drugom svetskom ratu jer bi Srbi u tim republikama bili nacionalna manjima koja bi mogla biti preglasavana od strane hrvatske i bošnjačke većine u Hrvatskoj i BiH. Šta mislite o ovom pitanju koje i dalje muči stanovnike bivših jugoslovenskih republika?
E, bre, ovo pitanje je kao ono kad ti neko da izbor između tri gov**ta i pita te koje ti više prija. Ko normalan bi u tom haosu i sranju pristao na bezuslovnu nezavisnost, a da ne zna šta će biti s njegovim narodom?

Nema šanse da Srbija treba da se saglašava s tim bez čvrstih garancija. Pa ti vidi, kao da te neko pita hoćeš li mu dati kuću bez ključeva, pa nek se snađe. A onda gledaj kako ćeš u toj svojoj kući živeti sa susedima koji te možda i ne podnose.

I onda ova priča o nacionalnim pravima, koja je kao neka zajednička šala. Kao da će neko u tim novim republikama brinuti o pravima manjina. Ajde, molim te, kao da smo naivni. Očigledno je da se i dalje ljudi rokaju s ovim pitanjem, i ne čudi me, jer kad vidiš šta se sve dešava, pa normalno je da nećeš tek tako pristati da ti sviraju po nosu. Uglavnom, svašta, ali najvažnije je da se ne da lako. 🤨

E, bre, ovo pitanje je kao ono kad ti neko da izbor između tri gov**ta i pita te koje ti više prija. Ko normalan bi u tom haosu i sranju pristao na bezuslovnu nezavisnost, a da ne zna šta će biti s njegovim narodom?

Nema šanse da Srbija treba da se saglašava s tim bez čvrstih garancija. Pa ti vidi, kao da te neko pita hoćeš li mu dati kuću bez ključeva, pa nek se snađe. A onda gledaj kako ćeš u toj svojoj kući živeti sa susedima koji te možda i ne podnose.

I onda ova priča o nacionalnim pravima, koja je kao neka zajednička šala. Kao da će neko u tim novim republikama brinuti o pravima manjina. Ajde, molim te, kao da smo naivni. Očigledno je da se i dalje ljudi rokaju s ovim pitanjem, i ne čudi me, jer kad vidiš šta se sve dešava, pa normalno je da nećeš tek tako pristati da ti sviraju po nosu. Uglavnom, svašta, ali najvažnije je da se ne da lako. 🤨
Tako je, u pravu si. Sad kad znaš što je bilo s tvojim narodom, sad je bolje, je li tako? ;)

I Srbija ima manjine u cemu je razlika?

Mlatacku Republiku ubrajas u Hrvatske zemlje; kako si ti decko odlepio.

Ni u jednoj verziji buducnosti drzava od 3.5mil stanovnika nece moci da zadrzi teritoriju na koju pretenziju imamju susedi kojih je 60,000,000 u Italiji i jos toliko po svetu.
Kao vi ste dobri sa njima; a oni su veverice.

Rasturili ste Jugoslaviju koja vam je jedina bila garant da ce neki retardirani Srbi i ostali da ginu za Dalmaciju, Istru.
60 milijuna u Italiji i 60 milijuna u svitu. Toliko? Hahahaha pa ti si kralju od Talijana napravio Kineze. Ako tobože imaju pretenzije što onda konačno ne krenu na Hrvatsku? Što čekaju? Jugoslavije nema već više od 30 godina.

Debil si sam. BiH je cjelovita država i entiteti nemaju pravu na odvajanje.

A znanje ti je katastrofalno. SR Hrvatska je imala i policiju i Teritorijalnu obranu (TO), barem dok je Srbi nisu opljačkali, kako bi onemogućili obranu Hrvata.

SFR Jugoslavija je bila dogovorena država, stvorena voljom njenih naroda, kako je i pisalo u Ustavu SFRJ i njenim republičkim ustavima. Kako su je narodi stvorili, tako su je imali pravo i raspustiti. Nije Jugoslavija bila srpska prčija, nego zajednička zemlja svih 6 konstitutivnih naroda. Dok je išlo i bilo dogovora i zajedničkog interesa među narodima, ona je opstojala. Kada je dogovor i zajednički interes nestao, ona je nestala. Potpuno razumljivo i logično. Tako nastaju i nestaju svi društveni odnosi. Isto je i u vezi i u braku. Ne možeš nikoga na silu držati zajedno.

Republike su bile predviđene već AVNOJ-em. Opet pokazuješ očajno znanje.
Ne virujen baš da je stvaranje Jugoslavije bila volja recimo Hrvata iz Dalmatinske zagore, Ravnih kotara, Like, Slavonije, Bosne i Hercegovine. Uostalom što komunisti nisu raspisali referendum o tome 1945. godine?

Lupaš gluposti, nisi unio državnost i nemaš je pravo iznijeti. Ne poznaješ ni osnove državnog uređenja. Ti si jedan neobrazovani seljober koji piše o nekakvoj djevojci u paraleli sa državom.

Evo odluke Ustavnog suda SFRJ:

Pogledajte prilog 1486912

Ne možeš ti prava u republici kao nižem obliku vlasti staviti iznad saveznih kao višeg oblika.

Savezni ustav je bio iznad republičkog i republički je morao biti usklađen sa saveznim.
Hrvatska je samo nekoliko miseci nakon što je proglasila nezavisnost postala međunarodno priznata država i članova Ujedinjenih nacija. To je najbolji dokaz da smo imali pravo odcijepiti se od Jugoslavije.

Komisija je iznijela i mišljenje da AP nemaju pravo na samoopredjeljenje pa je Hrvatska priznala istu i pored tog mišljenja.
I ti se sada pozivaš na komisiju čije mišljenje niste uvažili? Si ti drogiran ili šta?

Dragone, a šta ti uopće pokušavaš reć?
Jel ti hoćeš reć da je Knin srpski grad ili šta?
Pa srpsku većinu ste stvorili tek u 20. stoljeću sa velikosrpskim nasiljem nad Hrvatima u prvoj jugi, zbog čega su se Hrvati u početku obradovali dolasku Nijemaca, a povijesno nemate nikakvo pravo na hrvatski kraljevski grad.
Štoviše, što idemo dalje u povijest srpska prisutnost u Hrvatskoj poprima sve crniju dimenziju, sve dok ne dođemo do točke gdje je sve potpuno crno...
.

Pa reci tako odmah, isplatilo vam se nasilje i bezakonje i sad vas boli briga, nemoj mi uvijati u pravne okvire nelegalnu secesiju i etničko čišćenje.

Postigao sam što sam i htio, tvoje priznanje da vas nije briga za pravo i prava drugih nakon što ste nelegalno postigli svoje ciljeve.
Zar ti hoćeš reći da Ujedinjene nacije primaju u svoje članstvo nelegalne države?

Bitno je samo da vi i mi nismo više u istoj državi. Sreća i za vas i za nas. Da se barem nismo ni spajali. A što se tiče, razdruživanja, jedino je šteta što je pala krv, a na kraju je svejedno sve bilo onako kako smo mi htjeli, a ne vi. Mogli ste odmah popustiti, imali biste i vi i mi manje štete.
Sada se ovdje raduješ što Hrvati i Srbi nisu više u istoj državi i žališ što smo se uopće spajali sa njima a do jučer si hvalio Tita i njegove partizane koji su se borili za Jugoslaviju. Stvarno mi nisi jasan. Previše si kontradiktoran.

Zapad je bio na strani Miloševića sve do bitke Vukovara, točnije sve do pada Vukovara, a kad su snimke iz Vukovara, gdje pijane bradonje divljaju po Vukovaru i naslađuju se nad leševima hrvatskih civila - obišle svijet, više niko normalan nije mogao podržavati Srbe. Da ste bili malo pametniji, više poradili na svom imidzu, discipliniranju vojske, izbacili iz vojske kriminalne elemente - mogli ste zadrzati podrsku međunarodne zajednice, ovako nista. Sve u svemu Hrvati su vas pobijedili propagandno, vojno, diplomatski i na svaki drugi nacin.
To i jeste bila ustaska vojska pod komandom francuza i saradnjom sa engleskim, rekao bih bandama, ali su legalna vojska divljaka. I sad, morao bi da znaš da je u vukovaru bila redovna Jugoslovenska vojska i da sve što si slušao i čitao je "rad na imageu" iliti laž do laži....ima li išta što zapad, a sa njima i ustaše ne lažu i danas? Nema....

Dragone, a šta ti uopće pokušavaš reć?
Jel ti hoćeš reć da je Knin srpski grad ili šta?
Pa srpsku većinu ste stvorili tek u 20. stoljeću sa velikosrpskim nasiljem nad Hrvatima u prvoj jugi, zbog čega su se Hrvati u početku obradovali dolasku Nijemaca, a povijesno nemate nikakvo pravo na hrvatski kraljevski grad.
Štoviše, što idemo dalje u povijest srpska prisutnost u Hrvatskoj poprima sve crniju dimenziju, sve dok ne dođemo do točke gdje je sve potpuno crno...
.
Ti mlatiš gluposti, Srbi su tu bili prije pojave vašeg plemena, kakvo kraljevi pa vi ste bili pleme a ne narod.
Koji hrvatski kraljevi čovječe, svi ti se smiju ovde.

Zar ti hoćeš reći da Ujedinjene nacije primaju u svoje članstvo nelegalne države?
Ne, prihvataju pravo sile i jačeg. UN nemaju nikakvu ulogu u svejtskom poretku jer ih niko sa zapada ne benda više ni pet para.

Pogledaj na primjeru Gaze, više od 150 pripadnika UN ubijeno i niko ništa.
Zapad poznaje samo jezik nasilja a vi ste njegovo kopile.

Vi niste ni ratovali sa nama već sa krajiškim Srbima koje bez SAD i NATO niste mogli protjerati četiri godine.
Koliko ja znam Oluja je trajala 4 dana a ne 4 godina a Šešeljevci, Arkanovci, kapetan Dragan, Milorad Ulemek Legija, Simatović, Stanišić, Mladić, Karadžić, Šljivančanin nisu bili krajiški Srbi nego Srbi iz Srbije, Bosne, Hercegovine, Crne Gore, Kosova.

Znači, 3,800.000 im ne može ništa, ali 6,500.000 bi junački potaracalo tih 60,000.000. :hahaha: Kome ti prodaješ te epske junačke? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Vidi decko; YU je imala 22mil pre 30g; znaci danas bi imala realno nekih 30mil … prema tome 3 i 30 nije ni blizu; a realno je mnogostruko veca sila odvracanja. Nema ovo nikakve veze sa Srbima; ja iznad napisah da nemaju ni kapcitete ni volju za bitnije stvari a ne tamo neku qurcevu Istru koja im je u domenu Pirineja.

Back