Da li je Srbija "najluđe mesto u univerzumu"?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.184
Avanture deke Rika i unuka Mortija raznolike su i zabavne i uglavnom se odvijaju na mnoštvo različitih lokacija, a sada su kretaivnošću Nikole Silića, ova dva lika završila u Srbiji.Naime, Silić je n apravio video koji je sam animirao i napisao, a koja se ne pojavljuje u originalnom crtaću. Glavna tema ove “prilagođene avanture” Rika i Mortija je Srbija. Oni kroz portal koji deka Rik, inače “ludi naučnik”, otvara u skoro svakoj epizodi, završavaju u srušenoj Savamali.

“Vauu Rik, kakvo je ovo mesto”, pita unuk Morti svog dedu.
“Ovo je Srbija Morti! Najluđe mesto u univerzumu. Srbi. Nikada ne znaš šta ćeš dobiti s njima. Oni su dobri u samo jednoj stvari, košarci. Košarci Morti.

Dalje dok prolaze Sava malom deda prica unuku o ratovima koje su vodili Srbi i da su vekovi ratovanja kreirali rasu ljutih džinova, pominjuci Prvi i Drugi svetski rat.
Dok pricaju Rik i Morti prolaze ulicom pored kladionice u kojoj se nalazi osnovna škola “Tesla Đoković” i fakultet “Ali pravi, ne privatni”, zatim pored Jovanjice na kojoj je nacrtan list marihuane i ulaze u kafanu pod nazivom “Guslar”.

Na Mortijevo pitanje zašto su tu ako je već takvo stanje, Rik odgovara:
“Zbog rakije. Ne možeš da preživeš vekove pod tiranijom pijući koktele na plaži. U tom slučaju praviš otrov. To boli više nego bilo šta što život baci na tebe.
Tako pobeđuješ Morti!”

“Ne znam Rik. Možda da je testiraš prvo…”, odgovara Morti
“U pravu si, otvori usta”, govori Rik dok svom unuku sipa rakiju u grlo.
“O moj bože Rik. Ja vidim bolju verziju sebe, oslobođenu pravila i obaveza. Slobodan da radim sve, ali sigurno neću uraditi ništa. O bože”.

Uzeću tri”, zaključuje avanturu u Srbiji deka Morti.

https://nova.rs/emisije/nikola-silic-o-srpskom-rikiju-i-mortiju/

Koliko je ovo stvarna slika Srbije u kojoj rakija rešava dileme ?
 
Avanture deke Rika i unuka Mortija raznolike su i zabavne i uglavnom se odvijaju na mnoštvo različitih lokacija, a sada su kretaivnošću Nikole Silića, ova dva lika završila u Srbiji.Naime, Silić je n apravio video koji je sam animirao i napisao, a koja se ne pojavljuje u originalnom crtaću. Glavna tema ove “prilagođene avanture” Rika i Mortija je Srbija. Oni kroz portal koji deka Rik, inače “ludi naučnik”, otvara u skoro svakoj epizodi, završavaju u srušenoj Savamali.

“Vauu Rik, kakvo je ovo mesto”, pita unuk Morti svog dedu.
“Ovo je Srbija Morti! Najluđe mesto u univerzumu. Srbi. Nikada ne znaš šta ćeš dobiti s njima. Oni su dobri u samo jednoj stvari, košarci. Košarci Morti.

Dalje dok prolaze Sava malom deda prica unuku o ratovima koje su vodili Srbi i da su vekovi ratovanja kreirali rasu ljutih džinova, pominjuci Prvi i Drugi svetski rat.
Dok pricaju Rik i Morti prolaze ulicom pored kladionice u kojoj se nalazi osnovna škola “Tesla Đoković” i fakultet “Ali pravi, ne privatni”, zatim pored Jovanjice na kojoj je nacrtan list marihuane i ulaze u kafanu pod nazivom “Guslar”.

Na Mortijevo pitanje zašto su tu ako je već takvo stanje, Rik odgovara:
“Zbog rakije. Ne možeš da preživeš vekove pod tiranijom pijući koktele na plaži. U tom slučaju praviš otrov. To boli više nego bilo šta što život baci na tebe.
Tako pobeđuješ Morti!”

“Ne znam Rik. Možda da je testiraš prvo…”, odgovara Morti
“U pravu si, otvori usta”, govori Rik dok svom unuku sipa rakiju u grlo.
“O moj bože Rik. Ja vidim bolju verziju sebe, oslobođenu pravila i obaveza. Slobodan da radim sve, ali sigurno neću uraditi ništa. O bože”.

Uzeću tri”, zaključuje avanturu u Srbiji deka Morti.

https://nova.rs/emisije/nikola-silic-o-srpskom-rikiju-i-mortiju/

Koliko je ovo stvarna slika Srbije u kojoj rakija rešava dileme ?
meni je simpatično to što su napravili.... autor je neki naš lik...
 
Vrlo vredno delo, odlicnog umetnika...moze da bira nagradu, jedino ne moze Nobelovu nagradu za mir to je za Zelenskog....inace oskara, medveda, Nin, Kan, Pula....nego, mistik sto se mesas u administraciju? Valjda ona zna gde tema treba da se postavi? Nece valjda na umetnost ili ne daj boze serije...sutra kad Simce dobije titulu Ser(onja) ti ces da se pusis sto si ga pljuvao...i Ninu koja zna sta je vredno....medijski, skoro kao serija tvitova...
 
Формиране личности то не гледају, али за младе и неформиране личности ово не ваља.!!
to na Psihologiji piši...ovo je Politika gde se pominje savamala,jovanjica i ostalo i "Slobodan da radim sve, ali sigurno neću uraditi ništa."
sto je poenta..da sve znamo i vidimo a ništa se ne preduzima
 
Avanture deke Rika i unuka Mortija raznolike su i zabavne i uglavnom se odvijaju na mnoštvo različitih lokacija, a sada su kretaivnošću Nikole Silića, ova dva lika završila u Srbiji.Naime, Silić je n apravio video koji je sam animirao i napisao, a koja se ne pojavljuje u originalnom crtaću. Glavna tema ove “prilagođene avanture” Rika i Mortija je Srbija. Oni kroz portal koji deka Rik, inače “ludi naučnik”, otvara u skoro svakoj epizodi, završavaju u srušenoj Savamali.

“Vauu Rik, kakvo je ovo mesto”, pita unuk Morti svog dedu.
“Ovo je Srbija Morti! Najluđe mesto u univerzumu. Srbi. Nikada ne znaš šta ćeš dobiti s njima. Oni su dobri u samo jednoj stvari, košarci. Košarci Morti.

Dalje dok prolaze Sava malom deda prica unuku o ratovima koje su vodili Srbi i da su vekovi ratovanja kreirali rasu ljutih džinova, pominjuci Prvi i Drugi svetski rat.
Dok pricaju Rik i Morti prolaze ulicom pored kladionice u kojoj se nalazi osnovna škola “Tesla Đoković” i fakultet “Ali pravi, ne privatni”, zatim pored Jovanjice na kojoj je nacrtan list marihuane i ulaze u kafanu pod nazivom “Guslar”.

Na Mortijevo pitanje zašto su tu ako je već takvo stanje, Rik odgovara:
“Zbog rakije. Ne možeš da preživeš vekove pod tiranijom pijući koktele na plaži. U tom slučaju praviš otrov. To boli više nego bilo šta što život baci na tebe.
Tako pobeđuješ Morti!”

“Ne znam Rik. Možda da je testiraš prvo…”, odgovara Morti
“U pravu si, otvori usta”, govori Rik dok svom unuku sipa rakiju u grlo.
“O moj bože Rik. Ja vidim bolju verziju sebe, oslobođenu pravila i obaveza. Slobodan da radim sve, ali sigurno neću uraditi ništa. O bože”.

Uzeću tri”, zaključuje avanturu u Srbiji deka Morti.

https://nova.rs/emisije/nikola-silic-o-srpskom-rikiju-i-mortiju/

Koliko je ovo stvarna slika Srbije u kojoj rakija rešava dileme ?
U medju top 5 sigurno.
 
nije ni kolicina
vec dnk

svi koji je ne podnose
nisu srbi
Ја када сам Норвежанима и Швеђанима сипао ракију на послу, нису веровали...

После су се навикли, јер су знали да ће добити само једну...

Ови са севера су без мере,
(пије док се не усере) - Љ.Мољац

Ми смо за њих тешка аристократија у пијењу и једењу...
 
Ја када сам Норвежанима и Швеђанима сипао ракију на послу, нису веровали...

После су се навикли, јер су знали да ће добити само једну...

Ови са севера су без мере,
(пије док се не усере) - Љ.Мољац

Ми смо за њих тешка аристократија у пијењу и једењу...
ja se naviko negde posle 35te
probo sva ziva pica sto postoje
i nijedno nije delovalo na mene da ne znam sta radim

a onda otiso kod matorog na plac i pekli sljivu
triput prepek, nikako u bure koje daje boju vec je sljiva ko cist alkohol
neme mehurica pa da ga muckas hiltijem
aparat za merenje jacine nije imo tolku skalu da pokaze snagu

sunze ti
popijes jedno cokanjce
osetis kako ti skida sve naslage sa creva zeluca jetre bubrega
kao kad skidas kamenac u kupatilu hemijom

reko sebi, ovo je mrak al ne deluje ni ono
daj deda jos jednu poa jos jednu
oni seljaci se zadovolji secerusom i prvim prepekom
i leze ko zaklani na travi

negde posle 3ce vec skonto da 60 gradi nije bas za zaaebavanje
stojis ok, pruzas ruke ok, ne klimas se, al osecas kako ti dusa ide ka nebu
i kako igra moravac sa bogom, tebi lepo, zapevo bi, al glasa nemas i samo pogledom
trazis neki kotlic, neko prasence ili prsutic de ces da zaronis jer skontavas cemu rakija zaista i sluzi :lol:

a objasni to to zapadnom mentolu
pre ca kosooki da te razum, jer oni nit umeju da jedu a nit umeju da piju
 
Тако је.

Културни рат је дефинитивно изгубљен од Запада још 60/70-тих г. прошлог века.

И то су га изгурали ови Брозови прогресивци западног комунизма
qomunjarska decurlija koja je diplome kupovala jos u to vreme
il su ih tate slale napolje u "elitne" skole 3klase de su se kurcili fulbrajtom
cije stipendije su uskracivali najtralentovanijnim za koje nije bilo nikad mesta
pa su amaeri skontali da moraju da uzmu stavr u svoje ruke
i na svakom faksu postavili po jednog svog da prati tu bistru decu i po okoncanju studija da ih jeftino dobijaju

a otpad onaj buduci politicko familijarni po povratku
redovno su se vracali posto je za njih ovo eldorado
gde nista ne treba da rade jer im je familija sve resavala

zato nam je danas tako
oni su svi do jednog isti osim nekoliko zaista skolovanih i pametnih
koji su skontali u kom brlogu su se nasli i napustili politiku
 
qomunjarska decurlija koja je diplome kupovala jos u to vreme
il su ih tate slale napolje u "elitne" skole 3klase de su se kurcili fulbrajtom
cije stipendije su uskracivali najtralentovanijnim za koje nije bilo nikad mesta
pa su amaeri skontali da moraju da uzmu stavr u svoje ruke
i na svakom faksu postavili po jednog svog da prati tu bistru decu i po okoncanju studija da ih jeftino dobijaju

a otpad onaj buduci politicko familijarni po povratku
redovno su se vracali posto je za njih ovo eldorado
gde nista ne treba da rade jer im je familija sve resavala

zato nam je danas tako
oni su svi do jednog isti osim nekoliko zaista skolovanih i pametnih
koji su skontali u kom brlogu su se nasli i napustili politiku

Деца и Унуци Комунизма, садашњи вршиоци моћи, не умеју да граде државу и друштво, већ само да их троше.

Зато и јесмо скоро на половини афричког БДП-а
 

Back
Top