Da li je SPC antisemitska?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Развод брака дозвољен по икономији. Квасни хљеб кориштен на Тајној вечери.
Na tajnoj večeri je korišćen beskvasni hleb jer je svoje učenike Gospod Isus Hrist poslao da ugotove Pashu kada je došao dan beskvasnih hlebova. Što bi on na taj dan jeo kvasni hleb kada se jede beskvasni?

A razvod neću ni da komentarišem. Što Bog sjedini samo Bog može i da rastavi:

Jevanđelje po Mateju:

5. I rekao: Zbog toga će ostaviti čovjek oca svojega i mater, i prilijepiće se ženi svojoj, i biće dvoje jedno tijelo,

6. Tako da nisu više dvoje, nego jedno tijelo; a što je Bog sastavio čovjek da ne rastavlja.

Pa svaka Crkva za sebe sigurno tvrdi da je sveta, jedina prava, saborna i apostolska.
Не тврди... гомила цркава нема тај симбол вере, тј. образац исоведања чак ни формално као свој документ

Не треба генерализовати са ''све'' смешан је то ''аргумент''
To nije argument samo zato što to tako piše u Nikejsko-carigradskom simbolu vere.
Аргумент је само у Цркви, ван ње је то самоосуда или контрааргумент против саме себе

Пише на старогрчком јеванђељу, који је једини општеприхваћен као основни превод
A gde su spisi na hebrejskom ili aramejskom možda? Pretpostavljam ako su njegovi učenici govorili jedan od ta dva jezika da su i na tim jezicima napisana jeclvanđelja.

Drugo ne piše nigde decidno nego je u grčkom prevodu iskorištena reč za kvasni hleb, da li je to tako i zašto je to ostaje da se vidi. Pisalo bi u Jevanđeljima da je Gospod Isus Hrist hteo da ugotovi novu Pashu. A ne piše nigde.

Na tajnoj večeri je korišćen beskvasni hleb jer je svoje učenike Gospod Isus Hrist poslao da ugotove Pashu kada je došao dan beskvasnih hlebova. Što bi on na taj dan jeo kvasni hleb kada se jede beskvasni?

A razvod neću ni da komentarišem. Što Bog sjedini samo Bog može i da rastavi:

Jevanđelje po Mateju:

5. I rekao: Zbog toga će ostaviti čovjek oca svojega i mater, i prilijepiće se ženi svojoj, i biće dvoje jedno tijelo,

6. Tako da nisu više dvoje, nego jedno tijelo; a što je Bog sastavio čovjek da ne rastavlja.
У грчком тексту јасно стоји артон а то је квасни хљеб а не бесквасни.

Da li je SPC antisemitska (antijevrejska)? Zap posao Crkve nije da širi toleranciju i ljubav među ljudima? Jednom sam prisustvovao liturgiji gde su se kudili fariseji i više nikad nisam otišao. Znam o čemu pričam.
Ova tema je uvreda za SPC i njene vernike posebno sto ne mozes da otvoris temu na osnovu jednom sam ...i znam sta govorim.Ključ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back