Da li je SPC antisemitska?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Meliot

Elita
Poruka
15.405
Da li je SPC antisemitska (antijevrejska)? Zap posao Crkve nije da širi toleranciju i ljubav među ljudima? Jednom sam prisustvovao liturgiji gde su se kudili fariseji i više nikad nisam otišao. Znam o čemu pričam.

Poslednja izmena:
Pa nije li hrišćanski i jevrejski Bog isti? Stari Zavet je u stvari jevrejsku Tanah? Od A do Š?
Није. Јевреји не вјерују у Св. Тројицу нити вјерују да је Исус Син а ко одбацује Сина одбацује и Оца и цијелу Тројицу.

Није СЗ Танах. Поклапају се у већини али не свугдје. СЗ има девтероканонске књиге које Танах нема. Макавејске, Мудрости Соломонове, Сираха, Јудиту, Товита, Варуха, додатке Јестири и Данилу.

Није. Јевреји не вјерују у Св. Тројицу нити вјерују да је Исус Син а ко одбацује Сина одбацује и Оца и цијелу Тројицу.

Није СЗ Танах. Поклапају се у већини али не свугдје. СЗ има девтероканонске књиге које Танах нема. Макавејске, Мудрости Соломонове, Сираха, Јудиту, Товита, Варуха, додатке Јестири и Данилу.
Ali zato Stari Zavet ima Solomonovu Pesmu nad pesmama? I Tanah možda?

Pa šta menjansuštinu tamo što piše u tim dodacima? Petoknjižje je najvažnije.

Није.
Христос је критиковао фарисеје. Не тамо неки свештеник.
Сигуран си да си прочитао Јеванђеља ?
kako bi ti dokazao da je on kritikovao SVE jevreje

a ne samo nekoliko koji su bili u TOJ CRKVI

on farisejima naziva lazne popove , ima ih mnogo u svakoj hriscanskoj crkvi

Da li je SPC antisemitska (antijevrejska)? Zap posao Crkve nije da širi toleranciju i ljubav među ljudima? Jednom sam prisustvovao liturgiji gde su se kudili fariseji i više nikad nisam otišao. Znam o čemu pričam.
Trebao si posle liturgije da pitas svestenika sta ti nije jasno .
Tako nista neces nauciti.

Fariseji su svestenici koji nisu poznali Hrista iako su (prorocanstvima) pripremani na to...
Imas o tome puno u Novom Zavetu.

Poslednja izmena:
Критиковање јудаизма није антисемитизам. Критикују они нас истом јачином.
Да... антисемитизам је секуларни термин, јер су јеше секуларци, чак и кад су верници... тешки материјалисти

Православље је више антијудаизам него антисемитизам, јер раздваја тачно оно што је здраво (семите, народ), од оног што је јеретичко (јудаизам, безбожност, Христоборство)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back