Da li je SNS unistio srpsku opoziciju "metodom preslikavanja"?

Verujem da ste svi primetili ovo i mozda to ima i neko ime u propagandnom svetu ali ja nisam strucnjak za to. Neki su vec primetili slicnosti sa Gebelsovim metodama ali ne znam da li je ovo jedna od njih.

Naime vladajuci su na gotoovo svaku aktivnost opozicije (ili cak ni opozicije vec nezadovoljnih ljudi) odgovorili kopiranjem.Neke od tih aktivnosti su potpuno obesmislile akcije opozicije a neke nisu bile narocito uspesne.

Primer:
Na humoristicku verziju koja kritikuje vlast :"24 minuta sa Zoranom Kesicem" napravili su emisiju sa Lavom Pajkicem.
Na "Utisak nedelje" su odgovorili "Hit tvitom".
Na strajk gladju su odgovorili strajkom gladju
Na protest opozicije su odgovarali protestima vlasti.
Na lupanje u serpe su odgovarali bakljadama.
Na pitanje ko pravi bakljade Orlic je odgovorio:"Djilasovci"Taj besmisleni odgovor je svakako mozda i najveca bizarnost.

Ono sto je meni najjezivije su svakako situacije gde je u nekoj licnoj tragediji- narod stajao uz lokalne serife a ne uz ljude koji su zrtve takvih. Mislim da smo mi mnogo losiji kao narod nego sto mislimo.

Ovo sa Sevarlicem je takodje veoma bizarno jer su oni potpuno skrenuli temu sa njega i po recima samog Sevarlica samo su oni bili intervjuisani a njega su svi zaobilazili iako je on jedini zaista zapoceo strajk koji su ovi iskopirali.

E sad opozicija zaista ima tesku poziciju jer ova metoda zaista obesmisljava sve sto oni rade toliko da je zaista pitanje kako se uopste boriti sa ljudima koji za sve sto vi uradite i kazete urade isto i kazete , ne nismo to mi- to ste vi.


Kako se efektno boriti protiv toga?

Najjezivije što oni mogu da rade bukvalno šta hoće. Prete, bahate se, iživljavaju se, otvoreno podjebavaju, pišaju po sirotinji... Sve u bukvalnom smislu. Vučićevi vojnici u vidu Đukanovića, Orlića, Martinovića i ostalih to rade veoma otvoreno i eksplicitno potpomognut državnim ja-moram-da-sačuvam-posao sektorom.
Ovde jednog dana treba izvesti ozbiljan revanšizam i reset ne bi li se očistio žestok talog iz našeg društva.
 
Ali oni imaju mozda i najdosledniju i najozbiljniju politiku trenutno.
Можда имају, али тренутно постоје само толико да можеш да их пронађеш у регистру политичких странака.
Не памтим када сам последњи пут наишао на било које њихово саопштење. А и не занимају ме.
 
Gajim verovatno nerealnu nadu da još uvek možemo da počnemo da igramo za sebe a ne protiv kao do sada.
Ако почнемо данас, први резултати ће се видети за 20 година.

Увек ће пристизати нови, млади, спремни да предузму нешто по својој вољи и инспирацији. Шта ми чинимо са таквима, то је питање.
 
Najjezivije što oni mogu da rade bukvalno šta hoće. Prete, bahate se, iživljavaju se, otvoreno podjebavaju, pišaju po sirotinji... Sve u bukvalnom smislu. Vučićevi vojnici u vidu Đukanovića, Orlića, Martinovića i ostalih to rade veoma otvoreno i eksplicitno potpomognut državnim ja-moram-da-sačuvam-posao sektorom.
Ovde jednog dana treba izvesti ozbiljan revanšizam i reset ne bi li se očistio žestok talog iz našeg društva.
Зато што је публици испран мозак.
За сигурну плату су спремни да продају душу и све остало, већ по потреби.
Нико не даје гаранцију да ће њихова деца и унуци остати овде. Породице другачијег мишљења ионако масовно одлазе.

Питање је шта та публика заиста зна и уме, ти од државног посла. Што се они толико панично плаше нормалне конкуренције?
На западу је барем тај део решен како треба: ако радиш добро, повишица није проблем. Али ако радиш лоше - тамо су ти врата.
 
opozicija treba da kontrolise rad vlasti

da svaku gresku na sve strane objavljuje

da sprecava nelegalne aktivnosti svih vrsta .

kad neko dobije tender ili slicno da prekontrolisu ispravnost

inace ovakvim dosadasnjim radom opozicija i ne zasluzuje da postane vlast

nema ideja , nema vizije
To je posao vlasti,da se trudi da sve bude po zakonu i transparentno.
Opozicija da ih dodatno proverava i predlaze.
Kod nas je sve otimacina...
 
Можда имају, али тренутно постоје само толико да можеш да их пронађеш у регистру политичких странака.
Не памтим када сам последњи пут наишао на било које њихово саопштење. А и не занимају ме.

To je onda nesto drugo ali ih ima u medijima i aktivni su ovih dana. Ne tako skandalozno ali ih ima.
 
Не знам када ће се стећи услови да се власт промени. Треба да буду замењени многи људи и програми код опозиције да би се то десило.
Скоро да гарантујем да можемо да преспавамо све до 2027. године, када би вођи истекао други председнички мандат. Много зависи од тога кога ће опозиција тада да понуди.

Пре пар година је било истраживање о верности бирача стракама, да ли би гласали за исту странку ако њен тренутни шеф не би био у њој. Код продемократских странака то није био велики проблем, али је у СНС 85% изјавило да не би гласао ако вођа није ту.
Мислим да не би то био тај проценат, али то даје шансу.

Шта чинити још 7 година... немам појма. Понашајмо се са културом, послујмо часно и поштено, будимо врло стрпљиви.
Najpre opozicione stranke moraju da pokažu da je moguća promenljivost rukovodstva, da pokažu da je unutar njih moguće glasati za nekog drugog.
Ovako, rukovodioci su nesmenjivi, vladaju svojim dvorištem diktatorskim metodama. Svaki pokušaj drugačijeg mišljenja rešavaju smenama, isključenjima. Vidimo šta doživljavaju u DS viđeniji članovi koji su se družili da kažu nešto drugačije. Žalosno je da najvećom opozicionom strankom vlada čovek iz druge stranke.
 
Kako je uz snimak udarac potrdilo još dvadesetak svedoka napad je evidentan.

Međutim i bez udarca ovakvo se ponašanje kvalifikuje kao nasilničko.

Stidiš li se kad se solidarišeš sa nasilnikom?
Tačno, udario je ženu baš kao i bibliotekar mnogo puta. Jedina je razlika što ne onaj odmah priveden , a nasilni bibliotekar se krije iza imuniteta.
 
Parastrukture DB-a vršljaju po partijama i po medijima.

Čak i navijači su pod DB-om.

Politikantstvo i manipulacija može jedino iznutra da počne da se kruni i načne, a da bude dovršena pučem, kojim će se počupati sve ono trulo po dubini.
Uvek je DB manipulisalo navijačima. Kad ne bila nestašica svega i svačega i čekalo se u redovima, baklje su gorele.
 
Najpre opozicione stranke moraju da pokažu da je moguća promenljivost rukovodstva, da pokažu da je unutar njih moguće glasati za nekog drugog.
Ovako, rukovodioci su nesmenjivi, vladaju svojim dvorištem diktatorskim metodama. Svaki pokušaj drugačijeg mišljenja rešavaju smenama, isključenjima. Vidimo šta doživljavaju u DS viđeniji članovi koji su se družili da kažu nešto drugačije. Žalosno je da najvećom opozicionom strankom vlada čovek iz druge stranke.
Ovde kad nekog smene ili ako ne moze da bude predsednik svoje stranke on napravi novu.

Potpuno ludilo mozga.
 
Šta će kad je režim pokupio sve doktore nauka.
А, добро... Ево ОПШИРИЈЕ приче о Тројеручићу и ПОЛИТИЧКОМ БЛАТУ ИСПОД НОКТИЈУ ;)
Поменутог Болета Тројеручића, познатог и као Чачанска ЈАЈАРА:
 
Uvek je DB manipulisalo navijačima. Kad ne bila nestašica svega i svačega i čekalo se u redovima, baklje su gorele.

Apsolutna laž.
Ovakva kontrola navijača je uspostavljena tek pod SNS-om.

Za vreme SPS-a su navijači konstatno skandirali protiv Miloševića.
Udba je u to vreme koristila prave kriminalce, navijači još nisu imali tu snagu.
Za vreme Koštunice i žutih su navijači bili protiv vlasti.
Vrhunac saradnje vlasti sa navijačima je bio miting protiv priznanja Kosova, kad su napravili neviđene budalaštine spaljivanjem džamije u Bg i napravili nam strašan autogol.

Dolaskom Vučića na vlast, najpre je udba preuzela Zvezdin Sever.
Potom su preuzeli navijače Rada.
Navijači Partizana su bili protiv šizoja sve dok nije udba ubacila novu grupaciju (Janičare) na jug.
Od tog momenta, na početak skandiranja protiv Vučića, istog časa bi počeli fizički obračuni.

Jedino u Srbiji navijači pretstavljaju neki faktor.
Oni diluju, reketiraju, rasturaju demonstracije opozicije, pale baklje po krovovima za vreme policijskog časa.
 
Apsolutna laž.
Ovakva kontrola navijača je uspostavljena tek pod SNS-om.

Za vreme SPS-a su navijači konstatno skandirali protiv Miloševića.
Udba je u to vreme koristila prave kriminalce, navijači još nisu imali tu snagu.
Za vreme Koštunice i žutih su navijači bili protiv vlasti.
Vrhunac saradnje vlasti sa navijačima je bio miting protiv priznanja Kosova, kad su napravili neviđene budalaštine spaljivanjem džamije u Bg i napravili nam strašan autogol.

Dolaskom Vučića na vlast, najpre je udba preuzela Zvezdin Sever.
Potom su preuzeli navijače Rada.
Navijači Partizana su bili protiv šizoja sve dok nije udba ubacila novu grupaciju (Janičare) na jug.
Od tog momenta, na početak skandiranja protiv Vučića, istog časa bi počeli fizički obračuni.

Jedino u Srbiji navijači pretstavljaju neki faktor.
Oni diluju, reketiraju, rasturaju demonstracije opozicije, pale baklje po krovovima za vreme policijskog časa.
I pre tatoba 90 su navijači snadbevani svim i svačim. Nije tačno da su svi bili protiv Slobe.
Setimo se Arkana i njegove ekipe.
Bez Stanišića i njegovih kanala bi bio ništa.
 
Verujem da ste svi primetili ovo i mozda to ima i neko ime u propagandnom svetu ali ja nisam strucnjak za to. Neki su vec primetili slicnosti sa Gebelsovim metodama ali ne znam da li je ovo jedna od njih.

Naime vladajuci su na gotoovo svaku aktivnost opozicije (ili cak ni opozicije vec nezadovoljnih ljudi) odgovorili kopiranjem.Neke od tih aktivnosti su potpuno obesmislile akcije opozicije a neke nisu bile narocito uspesne.

Primer:
Na humoristicku verziju koja kritikuje vlast :"24 minuta sa Zoranom Kesicem" napravili su emisiju sa Lavom Pajkicem.
Na "Utisak nedelje" su odgovorili "Hit tvitom".
Na strajk gladju su odgovorili strajkom gladju
Na protest opozicije su odgovarali protestima vlasti.
Na lupanje u serpe su odgovarali bakljadama.
Na pitanje ko pravi bakljade Orlic je odgovorio:"Djilasovci"Taj besmisleni odgovor je svakako mozda i najveca bizarnost.

Ono sto je meni najjezivije su svakako situacije gde je u nekoj licnoj tragediji- narod stajao uz lokalne serife a ne uz ljude koji su zrtve takvih. Mislim da smo mi mnogo losiji kao narod nego sto mislimo.

Ovo sa Sevarlicem je takodje veoma bizarno jer su oni potpuno skrenuli temu sa njega i po recima samog Sevarlica samo su oni bili intervjuisani a njega su svi zaobilazili iako je on jedini zaista zapoceo strajk koji su ovi iskopirali.

E sad opozicija zaista ima tesku poziciju jer ova metoda zaista obesmisljava sve sto oni rade toliko da je zaista pitanje kako se uopste boriti sa ljudima koji za sve sto vi uradite i kazete urade isto i kazete , ne nismo to mi- to ste vi.


Kako se efektno boriti protiv toga?

Исто ради и ПОКС

Прогласи комунизам за нацифашизам ... а Краљевину као слободу ...

Како да се бориш ?

Па иди сади нешто ... Ако ништа бар саксије јагода .. Рађај децу ,,,,,, Батали се политике и јалових ствари
 
Tačno, udario je ženu baš kao i bibliotekar mnogo puta. Jedina je razlika što ne onaj odmah priveden , a nasilni bibliotekar se krije iza imuniteta.
Imaš sada priliku da detaljno opišeš to što te muči, dakle kako je tvoja kuma po tvojim tvrdnjama stradala od ruke Obradovića.

Već sam ti objasnio kako to sa iminitetom ide.
 
Imaš sada priliku da detaljno opišeš to što te muči, dakle kako je tvoja kuma po tvojim tvrdnjama stradala od ruke Obradovića.

Već sam ti objasnio kako to sa iminitetom ide.
To umišljaj da si vredan nekog objašnjavanja, a ja ti navodim samo ono što ne snimljeno i objavljeno
Zapamti: moje slučajeve sam rešavam oduvek, a na tuđe mogu samo da ukazuje što i činim.
Valjda će i taj poslanički imunitet uskoro pasti.
 
Kako je uz snimak udarac potrdilo još dvadesetak svedoka napad je evidentan.

Međutim i bez udarca ovakvo se ponašanje kvalifikuje kao nasilničko.

Stidiš li se kad se solidarišeš sa nasilnikom?

Постоје теорије да се против насиља једино насиљем може изборити побетити

Тако .. давно .. створена су два тотатлитарна режима са два имена наводно иста/супротна по тежњама ......

Данас .. у 'слободи'.. сви се одричу једнога насиља , иако уживају његове плодове .....

Чудо је како 'историја прелази у легенде а легенде у митове ' Ј.Р.Р. Толкиен
 

Back
Top