Da li je SNS unistio srpsku opoziciju "metodom preslikavanja"?

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Verujem da ste svi primetili ovo i mozda to ima i neko ime u propagandnom svetu ali ja nisam strucnjak za to. Neki su vec primetili slicnosti sa Gebelsovim metodama ali ne znam da li je ovo jedna od njih.

Naime vladajuci su na gotoovo svaku aktivnost opozicije (ili cak ni opozicije vec nezadovoljnih ljudi) odgovorili kopiranjem.Neke od tih aktivnosti su potpuno obesmislile akcije opozicije a neke nisu bile narocito uspesne.

Primer:
Na humoristicku verziju koja kritikuje vlast :"24 minuta sa Zoranom Kesicem" napravili su emisiju sa Lavom Pajkicem.
Na "Utisak nedelje" su odgovorili "Hit tvitom".
Na strajk gladju su odgovorili strajkom gladju
Na protest opozicije su odgovarali protestima vlasti.
Na lupanje u serpe su odgovarali bakljadama.
Na pitanje ko pravi bakljade Orlic je odgovorio:"Djilasovci"Taj besmisleni odgovor je svakako mozda i najveca bizarnost.

Ono sto je meni najjezivije su svakako situacije gde je u nekoj licnoj tragediji- narod stajao uz lokalne serife a ne uz ljude koji su zrtve takvih. Mislim da smo mi mnogo losiji kao narod nego sto mislimo.

Ovo sa Sevarlicem je takodje veoma bizarno jer su oni potpuno skrenuli temu sa njega i po recima samog Sevarlica samo su oni bili intervjuisani a njega su svi zaobilazili iako je on jedini zaista zapoceo strajk koji su ovi iskopirali.

E sad opozicija zaista ima tesku poziciju jer ova metoda zaista obesmisljava sve sto oni rade toliko da je zaista pitanje kako se uopste boriti sa ljudima koji za sve sto vi uradite i kazete urade isto i kazete , ne nismo to mi- to ste vi.


Kako se efektno boriti protiv toga?
 
Kako se efektno boriti protiv toga?

Једина ствар у којој никада неће бити достојни да копирају било кога је памет.

То је за њих недостижна категорија, све остало је што би рекла наша уважена корисница "манки си вот манки ду"
 
opozicija treba da kontrolise rad vlasti

da svaku gresku na sve strane objavljuje

da sprecava nelegalne aktivnosti svih vrsta .

kad neko dobije tender ili slicno da prekontrolisu ispravnost

inace ovakvim dosadasnjim radom opozicija i ne zasluzuje da postane vlast

nema ideja , nema vizije

Опозиција то и ради. Али, народ се не узбуђује нарочито.
 
I da ono sto su vec neki primetili je RTS.
Ne zelim da stvaram teorije zavere o subverzivnom dejstvu ali njihove najave filmova i serija, cak i sami naslovi su bolesno dvosmisleni.
Udjite na "RTS prikazuje" na youtube i , ne znam , mozda tripujem ali mi se cini da se tamo neko dooooobro zeza kad pravi te trejlere i kad bira isecke.
O tome bi mogla posebna tema da se otvori za svaki trejler:D

U Srbiji ce ljudi poceti kao hajduci da se bore u politici.
 
Većina birača nema ili se ne informiše sa neta.
dosla bi istina i do njih na neki nacin

ali je opozicija suvise zauzeta medjusobnim svadjama

ili skandaloznim ponasanjem

kako da iko glas za sergeja, recimo, kad se onako obraca na drustvenim mrezama

nije na vlasti a maksimalno bezobrazan , ne smem ni zamisliti da mu slucajno dopadne da vlada
 
dosla bi istina i do njih na neki nacin

ali je opozicija suvise zauzeta medjusobnim svadjama

ili skandaloznim ponasanjem

kako da iko glas za sergeja, recimo, kad se onako obraca na drustvenim mrezama

nije na vlasti a maksimalno bezobrazan , ne smem ni zamisliti da mu slucajno dopadne da vlada
Da stariji ljudi su poznati po svojim ludim kompjuterskim veštinama i bistrini uma.
 
Za jedan dan. Toliko o tome da nemaju i ne znaju.

Sad, što se informisanja tiče, svako bira kako će se informisati. Ako ima net i može da nađe svašta, a ne koristi to, onda to nije ni moj ni tvoj problem. Ili možda misliš da jeste?
Medijski mrak je problem celog društva.Ili misliš da je normalno što vlada jednoumlje,što nema duela opozicije i vlasti osim malo pred izbore ili da se pljuju ljudi i provlače kroz medijsko blato bukvalno svaki dan i to GODINAMA a da im se ne da šansa da odgovore pred tim istim gledaocima,čitaocima?
 

Back
Top