Da li je smrt kraj zivota?

Umro je prosli tjedan najbolji prijatelj od mog ćaleta. Imao je 79 godina. Jos se ne zna uzrok smrti. Bio sam dobar s njim. Razmisljam vec par dana gdje je on sad. Da li se ponovo rodio da li je jos zemlji kao duh,da li nas vidi. Da li je svestan da je umro?
Postoje razna verovanja u vezi sa tim ali je jedino Biblija merodavna jer je ona Bozja rec, potice od Boga
a Bozja rec je ISTINA.
I sacuvana je za nas da znamo istinu o svemu u zivotu.
Bog nas je stvorio, on je nas Tvorac Tvorac svega sto postoji.
Prema Bibliji covek je dusha ceo covek a ne neki odvojeni deo
i kada covek umre - dusha umire.
Covek nije vise svestan.

“Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate,
jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je,
i više nemaju dela nigde ni u čemu što biva pod suncem” (Propovednik 9:5, 6).


A Duh je zivotna snaga koju Bog daje
da ozivljava telo.

A dusha je ceo covek = telo + duh


u Bibliji pise da je covek postao dusha ziva.
prilikom stvaranja

1 Mojsijeva 2: 7 Jehova Bog je stvorio čoveka od zemaljskog praha i udahnuo mu u nozdrve dah života,

i čovek je postao živa duša.

A nakon smrti Duh coveka ide Bogu

'duh se vraća k Bogu, koji ga je dao' (Propovednik 12:7).

Umrli nisu svesni i u memoriji su Stvoritelja - Boga da bi mogao da ih vaskrsne u buducnosti
kada bude uspostavljena Bozja vladavina nakon Armagedona



Temelj hriscanske vere je vaskrsenje, vracanje mrtvih u zivot - ili ponovno stvaranje iste osobe

isus je u prvom veku pokazao da je to mogcuce ciniti i sta ce ciniti u buducnosti

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.


Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,

da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život

Dakle to je Bozje obecanje svima vecni zivot na Zemlji
umrlima nakon vaskrsenja


Tako da smrt nije kraj
 
Poslednja izmena:
Da li je svijest njegova ako se ponovo rodi oce biti svestan da je to oce li osecat sebe? zanima me da li svest ostaje ista nakon smrti?
Nece da se rodi.
Vec ce kada bude vaskrsenje svako ustati isti taj kakav je bio.
Jov 19,25Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Jov 19,27Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne druge. Ceznem za tim celim srcem.
 
po mom shvatanju život je kao video igrica... smrt je game over... posle toga ide new game... ko želi...ko veruje da će u raj taj ide u raj, ko veruje da će u pakao ode u pakao...dok im ne dosadi tamo...onda ide new game... cilj igre je preći na viši nivo razvoja...
 
ja nisam vernik tema me zanima iz kuta nauke dal postoji neki dokaz zivota nakon smrti?
u listi publikacija katedre Division for perceptual studies, University of Virginia ima dosta naučnih članaka koji se bave fenomenom sećanja na prošle živote kod male dece...znači deca znaju detalje života pa čak i tajne onih osoba za koje tvrde da su bili, reaguju emocionalno na kontakt sa porodicom iz prošlog života, imaju mladeže na mestima koja odgovaraju ranama iz prošlih života

https://med.virginia.edu/perceptual...emember-previous-lives-academic-publications/
 
kad stane srčka mozak radi valjda još tridesetak sekundi
kad se duša povuče iz tela sve staje i počne da se raspada...
zar ne bi bilo normalno da ćelije nastave da žive još danima pošto srce prestane da pumpa krv?
stari Srbi su spaljivali mrtve da bi se veza sa telom što pre raskinula i da bi duša mogla da nastavi svoje putovanje nevezano za telo..
ima nekih priča o duhovno razvijenim mudracima iz davne prošlosti koje su širom istočne Evrope i Azije pronalazili u stanju hibernacije..(1 otkucaj srca u nekoliko dana) kod njih je duša ostala vezana za telo i čekaju trenutak da se probude i obave svoju misiju..
dok je duša u telu, telo je živo...
 
Umro je prosli tjedan najbolji prijatelj od mog ćaleta. Imao je 79 godina. Jos se ne zna uzrok smrti. Bio sam dobar s njim. Razmisljam vec par dana gdje je on sad. Da li se ponovo rodio da li je jos zemlji kao duh,da li nas vidi. Da li je svestan da je umro?
Prva tri dana duša luta zemljom. Zatim ide kroz mitarstva i nakon toga u privremeni raj ili pakao gdje čeka Strašni sud.
 
Postoje razna verovanja u vezi sa tim ali je jedino Biblija merodavna jer je ona Bozja rec, potice od Boga
a Bozja rec je ISTINA.
I sacuvana je za nas da znamo istinu o svemu u zivotu.
Bog nas je stvorio, on je nas Tvorac Tvorac svega sto postoji.
Prema Bibliji covek je dusha ceo covek a ne neki odvojeni deo
i kada covek umre - dusha umire.
Covek nije vise svestan.

“Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate,
jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je,
i više nemaju dela nigde ni u čemu što biva pod suncem” (Propovednik 9:5, 6).


A Duh je zivotna snaga koju Bog daje
da ozivljava telo.

A dusha je ceo covek = telo + duh


u Bibliji pise da je covek postao dusha ziva.
prilikom stvaranja

1 Mojsijeva 2: 7 Jehova Bog je stvorio čoveka od zemaljskog praha i udahnuo mu u nozdrve dah života,

i čovek je postao živa duša.

A nakon smrti Duh coveka ide Bogu

'duh se vraća k Bogu, koji ga je dao' (Propovednik 12:7).

Umrli nisu svesni i u memoriji su Stvoritelja - Boga da bi mogao da ih vaskrsne u buducnosti
kada bude uspostavljena Bozja vladavina nakon Armagedona



Temelj hriscanske vere je vaskrsenje, vracanje mrtvih u zivot - ili ponovno stvaranje iste osobe

isus je u prvom veku pokazao da je to mogcuce ciniti i sta ce ciniti u buducnosti

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.


Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,

da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život

Dakle to je Bozje obecanje svima vecni zivot na Zemlji
umrlima nakon vaskrsenja


Tako da smrt nije kraj
Riječ duša se u Bibliji koristi i za duhovni-svjesni dio čovjeka.
Ako je duša isključivo cjelokupan čovjek, zašto se kaže "Jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša" (3.Mojsijeva 17,14)? Ovdje vidimo da je krv=duša.
 

Back
Top