Да ли је самоубиство решење?

Ne vec je bolje ici na posao te cekati doprinose da uplate nego sedeti kuci te plakati jer niko nece da te zaposli jer si u godinama kad se posao ne dobija vec se ide na biro da ceka vreme za penziju.
Posao je ekstremno tesko naci bilo kada,bilo gde a kad se nadje ne napusta se jer sledeceg posla nema ~ mnogi su ocajni kad poslusaju prevarante sa Jutuba koje lažu da "svako moze da nadje posao" jer ne moze.

Nikog nije bilo briga da mu pomogne.

Nikog nije bilo briga da mu pomogne o cemu god da se radilo ~ kad se osobi oduzne dostojanstvo on zavrsi sa sobom da ne bi smetao drugima.
Ne znam kako je drugde , znam kako je u NS. Tu možeš uvek da nadješ posao, da ćutiš, trpiš i rmbaš.
Plata je mala, minimalac, i redovna. Mladi ne žele da rade taj posao pa zapošljavaju starije. I u penziji čak.

Ne vec je bolje ici na posao te cekati doprinose da uplate nego sedeti kuci te plakati jer niko nece da te zaposli jer si u godinama kad se posao ne dobija vec se ide na biro da ceka vreme za penziju.
Posao je ekstremno tesko naci bilo kada,bilo gde a kad se nadje ne napusta se jer sledeceg posla nema ~ mnogi su ocajni kad poslusaju prevarante sa Jutuba koje lažu da "svako moze da nadje posao" jer ne moze.

Nikog nije bilo briga da mu pomogne.

Nikog nije bilo briga da mu pomogne o cemu god da se radilo ~ kad se osobi oduzne dostojanstvo on zavrsi sa sobom da ne bi smetao drugima.
Advokate nije briga,sudije nije briga,komsije nije briga,drustvo okrene ledja a najblizi su obicne osobe nemocne kao svi ostali koji nemaju mnogo para,nisu poznate licnosti,nemaju jake veze niti institucionalnu podrsku da svi doprinosi budu isplaceni uvek na vreme.
Na žalost život je surov. Davno mi reče sestra za nekog , ne mogu ja da živim njen život i da joj menjam
muža i slično. I stvarno je tako. Svako je za sebe odgovoran. Ne kažem da ne treba pomoći ali niko
nije dužan da ti pomogne. Kad sam to razrešila u glavi mnooogo mi je bolje.

Ne znam kako je drugde ,
Kursumlija,Bujanovac,Bor,Majdanpek,Uzice,Cacak,Paracin,Cuprija?
Cim se izadje iz gradova vidi se pravo stanje stvari.
znam kako je u NS. Tu možeš uvek da nadješ posao, da ćutiš, trpiš i rmbaš.
Uz mobing koji sprži psihu al' eto bar se ima posla te zivi u gradu.
Oni koji ne zive u gradu ni to nemaju.
Plata je mala, minimalac, i redovna.
Puna kapa jer u unutrasnjosti posla nema.
Mladi ne žele da rade taj posao pa zapošljavaju starije.
Razmazena gradska deca znaju da ce oni kojima treba posao da rade.
I u penziji čak.
Gadno vreme.

Na žalost život je surov.
Socijalna zastita treba da postoji koji štiti obicne osobe od ostajanja na ulici.
Davno mi reče sestra za nekog , ne mogu ja da živim njen život i da joj menjam
muža i slično. I stvarno je tako.
To je druga prica,nema veze sa temom.
Svako je za sebe odgovoran.
Zato se ulazi u brak sa nekim ko ima posao da bi imali zdravstveno osiguranje,hranu,vodu,osnovno a lepse devojke,momci gledaju one sto imaju uz posao nekretnine da obezbede sebe,decu.
Ne kažem da ne treba pomoći ali niko
nije dužan da ti pomogne.
Socijalna zastita je duzna da brine o svakome jer su to pare od poreza.
Niko ne zeli da pomogne a drustvo,prijatelji,familija,rodbina su duzni da pomognu ili ne pomaganjem pokazu da ne postoje.
Kad sam to razrešila u glavi mnooogo mi je bolje.
Zato postoji brak sa nekim,nekom da partner ili partnerka brinu o svemu za sta pare trebaju.
Ili zivot sa bratom,sestrom u zajednici gde oni brinu o svemu vezanom za pare (jos daleko bilo al' jednog dana kad se imovina deli ko od brace ili sestara uspe da ima posao daje pare za sve a posle isto).

Poslednja izmena:
Socijalna zastita treba da postoji koji štiti obicne osobe od ostajanja na ulici.

To je druga prica,nema veze sa temom.

Zato se ulazi u brak sa nekim ko ima posao da bi imali zdravstveno osiguranje,hranu,vodu,osnovno a lepse devojke,momci gledaju one sto imaju uz posao nekretnine da obezbede sebe,decu.

Socijalna zastita je duzna da brine o svakome jer su to pare od poreza.
Niko ne zeli da pomogne a da,drustvo,prijatelji,familija,rodbina su duzni da pomognu ili nepomaganjem pokazu da ne postoje vec uživaju u tome da neko nema,ne moze dok oni imaju.

Zato postoji brak sa nekim,nekom da partner ili partnerka brinu o svemu za sta pare trebaju.
Ili zivot sa bratom,sestrom u zajednici gde oni brinu o svemu vezanom za pare (jos daleko bilo al' jednog dana kad se imovina deli ko od brace ili sestara uspe da ima posao daje pare za sve a posle isto).
Sve ja tebe razumem. Ali socijalna zaštita je privremeno rešenje. Da ti pomogne kad zapneš. Čovek nije dobijao dve godine platu.
To nije privremeno. Sad ja ispadam loša ali na svojoj koži sam osetila da ti niko neće pomoći ako sam sebi
ne pomogneš. I da niko nije dužan da ti pomogne. Tako je kako je.
Samo ne daj bože neke bolesti. Da čovek može sam sebi dati čašu vode.
Sve ostalo se može srediti.

Sve ja tebe razumem. Ali socijalna zaštita je privremeno rešenje. Da ti pomogne kad zapneš. Čovek nije dobijao dve godine platu.
To nije privremeno. Sad ja ispadam loša ali na svojoj koži sam osetila da ti niko neće pomoći ako sam sebi
ne pomogneš. I da niko nije dužan da ti pomogne. Tako je kako je.
животна истина, браво
али већина људи није овога свјесна

Sve ja tebe razumem.
:tick:
Ali socijalna zaštita je privremeno rešenje. Da ti pomogne kad zapneš.
Zasto mi se obracas licno kad pisemo o nekome koga vise nema zbog svega?
Mnogi prezive kroz socijalu jer drugacije nije dostupno.
Čovek nije dobijao dve godine platu.
"Miloradović je naveo agenciji Beta da četiri godine radnicima nisu uplaćeni doprinosi za zdravstveno ni penziono osiguranje.

Predsednik sindikata je naveo da radnici Goše nisu primili između 15 i 20 zarada i da je mnogim radnicima jedini obrok tokom dana - topli obrok u fabrici. On je dodao da radnici u potrazi za poslom i zaradom napuštaju fabriku, a novi ne dolaze."
To nije privremeno.
Ama NE SME DA SE DA OTKAZ jer ne bi mogao posle penziju da ima.
Sad ja ispadam loša ali na svojoj koži sam osetila da ti niko neće pomoći ako sam sebi
ne pomogneš.
Okruzenje koje ne zanimaju osobe gura ih u samoubistvo a odrice se odgovornosti proglasavajuci ih ovakvima,onakvima.
I da niko nije dužan da ti pomogne.
Tako je kako je.
I zbog toga imamo samoubistva ~biće ih dok se sve zajeno ne promeni na bolje.
Bazicno GDE JE SOLIDARNOST OD POREZA da se brine o svima.
Ali obicno nije dostupno.

неће то све "народ позлатити" него те још поврх наране говвнима често пута
Причо мени унук команданта Дринске дивизије Крсте Смиљанића кад се вратио из рата 1946. да је био болестан од пост ратног стреса. Лекар му преписао лекове али он није имао паре да купи. Оде код првог комшија и пита га може ли да му позајми паре да купи кутију лекова за живце. А овај му каже...."Шта ћу ти ја. Ако немаш....ЦРКНИ" !! И овај се ту сломи пред његовим вратима и почне да рида у сузама а овај му залупи врата. И док ми то прича, а прошло је 50 година од тога, имам утисак само што не заплаче. Онда оде на кућна врата свом лекару и каже му да нема паре за лек. Овај извади из свог џепа и да му.

Причо мени унук команданта Дринске дивизије Крсте Смиљанића кад се вратио из рата 1946. да је био болестан од пост ратног стреса. Лекар му преписао лекове али он није имао паре да купи. Оде код првог комшија и пита га може ли да му позајми паре да купи кутију лекова за живце. А овај му каже...."Шта ћу ти ја. Ако немаш....ЦРКНИ" !! И овај се ту сломи пред његовим вратима и почне да рида у сузама а овај му залупи врата. И док ми то прича, а прошло је 50 година од тога, имам утисак само што не заплаче. Онда оде на кућна врата свом лекару и каже му да нема паре за лек. Овај извади из свог џепа и да му.
има људи а има и нељуди

Screenshot_20231225-141902_X.jpg

Screenshot_20231225-142429_Samsung Internet.jpg

Sta rade nadlezni sa poremecenim umovima ovog tipa na radnom mestu?
Nista.
Obicno imaju grupu koja psihicki zlostavlja druge za vlasnika posla umesto vlasnika.
(Mobing.)
Kako se ovo saseca u korenu?
Nikako.
Ako neko izvrsi najgore svi se prave blesavi "lud(a),neuravnotezen(a)" iako su je indirektno ponasanjem naveli na to za sta nema odgovornosti.

Mizoginija direktorska,diskriminacija pri zaposljavanju.

Screenshot_20231225-143628_X.jpg

Gde je preventiva ovoga,da se poremeceni sklone od normalnih?

Poslednja izmena:
Smatram da je problem ljudi koji imaju takve misli što zapravo okupiraju sebe i usmere misli PRETEŽNO na to što ih čini tužnim, depresivnim, od čega se osećaju loše. Kao da namerno sebe kažnjavaju time dodatno misleći o tome neprekidno. Suština je da kad imaš nešto loše, shvatiš da ima i nešto dobro, čak i da ima deset loših i dve dobre stvari, to opet nije apsolutno loše. Nego ljude bombarduju lošim i ljudi ne vide izlaz, a uvek ga ima.

Pogledajte prilog 1470676

Pogledajte prilog 1470668

Sta rade nadlezni sa poremecenim umovima ovog tipa na radnom mestu?
Nista.
Obicno imaju grupu koja psihicki zlostavlja druge za vlasnika posla umesto vlasnika.
(Mobing.)
Kako se ovo saseca u korenu?
Nikako.
Ako neko izvrsi najgore svi se prave blesavi "lud(a),neuravnotezen(a)" iako su je indirektno ponasanjem naveli na to za sta nema odgovornosti.

Mizoginija direktorska,diskriminacija pri zaposljavanju.

Pogledajte prilog 1470677

Gde je preventiva ovoga,da se poremeceni sklone od normalnih?
Jesu se ubile ove kad ih ovde stavljas

Smatram da je problem ljudi koji imaju takve misli što zapravo okupiraju sebe i usmere misli PRETEŽNO na to što ih čini tužnim, depresivnim, od čega se osećaju loše. Kao da namerno sebe kažnjavaju time dodatno misleći o tome neprekidno. Suština je da kad imaš nešto loše, shvatiš da ima i nešto dobro, čak i da ima deset loših i dve dobre stvari, to opet nije apsolutno loše. Nego ljude bombarduju lošim i ljudi ne vide izlaz, a uvek ga ima.
рат на примјер промијени људе заувијек и физички и психички
дакле није то "тужни, депресивни људи и усмјеравање мисли", изгледа да си јако млад
кад проведеш неколико година у стању убиј или буди убијен, то те промијени заувијек и цијена је тешка (рат је лакши дио)

неки људи одговарају томе о чему ти причаш, али само неки

рат на примјер промијени људе заувијек и физички и психички
дакле није то "тужни, депресивни људи и усмјеравање мисли", изгледа да си јако млад
кад проведеш неколико година у стању убиј или буди убијен, то те промијени заувијек и цијена је тешка (рат је лакши дио)

неки људи одговарају томе о чему ти причаш, али само неки

A dobro, uzeo si sad da pričaš o nekom ekstremu, koji, moraćeš priznati nije doživeo veliki broj ljudi. Pričam o svakodnevnim problemima i o situaciji gde su ljudi depresivni jer se okreću takvim temama i daju im fokus.

A dobro, uzeo si sad da pričaš o nekom ekstremu, koji, moraćeš priznati nije doživeo veliki broj ljudi.
To je trauma koja se prenosi sa generacije na generaciju podsvesno sto razara svest mnogih ~ ne postoji psihoterapija besplatna u Domovima zdravlja da svi idu kod lekara te svi imaju pomoc koja im je potrebna.
Pričam o svakodnevnim problemima
Nema para,nema drustva,nema partnera (partnerke),sve se raspada sto je realnost mnogih koja ubija u pojam (o,da,objektivno sagledavanje stvari je osnova ako ces da gledas).
i o situaciji gde su ljudi depresivni jer se okreću takvim temama i daju im fokus.
Popucao plafon u stanu ili kući koji se gleda svaki dan ceo zivot u ocajanju.
Prasina koja pada iz tih pukotina te se cisti.Popucala fasada koja otpada raspada se.Sveopste očajanje kad trebaju pare za nesto a nema ih te se trpi bolest ova ili ona,ispadne zub ili dovede do krajnje granice iscrpljenosti od glad (ima hrane ali nema dovoljno).
Stalne mnogo lose situacije koje nemaju resenja jer su mnogi ocajni sto pretvaraju u direktan ili indirektan bes prema drugima jer nema besplatne.psihoterapije u Domovima zdravlja niti opstina renovira stan,kuću od poreza,da brine o gradjanima.Realno stanje stvari unistava zivote mnogih.
Lekari su tabu ili ih nema a ne mogu da prepisu nesto.za smirenje kod realnih gadnih problema zivotnih koje mnogi imaju jer to nema svrhe.Plus je lako postati zavisnik od lekova te bolje da se ne piju dok god moze tako(ima na biljnoj bazi sta ne izaziva zavisnost).

Ovaj svijet je okrutno i
Ekstremno.
većinski neprijateljsko okruženje.
Ekstremno.
Nebulozno je reći da onaj kojeg je takav svijet doveo do krajnjeg očaja je u stanju tražiti pomoć od istih.
:tick:

Gledam emisije o pomoci gde ne kazu apsolutno nista o nacinu pomoci.
Ako se ne zna ko je dobar strucnjak ne moze se otici tu.Ako se nema finansija dovoljno ne moze se otici tu.
Cemu emisije ako je poruka "ko nema para za pomoc pomoci nema"?

Ne znam da li je rešenje
Ali razumem ljude koji su se ubili
Pomišljam o istom u poslednje vreme
Pitanje je uvek jako lično i verovatno se tiče smisla, doživljaja života i situacija
Не дај се брате.
Ако треба да попричамо о било чему и било кад на ПП ту сам.
Имао сам и ја свакојаких мисли...
али никад да се "рокнем"...иако ми је често било тешко...
А последња година, посебно новембар и децембар, најтежа у животу.
Вреди се борити...

Back