Da li je religija obmana?

Da li je religija obmana?

• Da

glasova: 11 64,7%
  • Ne

glasova: 6 35,3%

• Ukupno glasova
    17

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.182
Šta mislite? Da li je religija opasna obmana?

Elem... već 3 meseca nisam pisao ništa, pdf religija zamro. Vratio sam se u formu sa novim pitanjem.

To pitanje glasi: JESTE li ili NIJE religija opasna obmana?

Svedoci smo svega, što je, kroz istoriju, radila crkva. Ne zna se koja je činila više zločina. Krstaški ratovi, inkvizicija, i ostalo... i danas crkva i vera imaju veliki uticaj, mada je i primat ateizma sve veći...šta mislite, jeli religija zaista obmana, ili ipak ne?

Koje je vaše mišljenje? Pišite:

Nadam se da tema neće biti zaključana ili obrisana jer neko misli drukčije, hvala.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.845

Elem... već 3 meseca nisam pisao ništa, pdf religija zamro. Vratio sam se u formu sa novim pitanjem.

Svedoci smo svega, što je, kroz istoriju, radila crkva. Ne zna se koja je činila više zločina. Krstaški ratovi, inkvizicija, i ostalo... i danas crkva i vera imaju veliki uticaj, mada je i primat ateizma sve veći...šta mislite, jeli religija zaista obmana, ili ipak ne?

Nadam se da tema neće biti zaključana ili obrisana jer neko misli drukčije, hvala.
Oni koji zive od religije su svakako obmana, no oni koji su iskreni u tome nisu obmana. Tako da je odgovor, kako se uzme..

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.182
Ja sam vernik,ali na hiljadu moje jeste,ti cas naci nije i dokle tako.Ovako svako zivi svoj zivot.Nisam bas onaj pravi zagrizeni preterani vernik,ali postujem nas obicaje,slavim slavu i idem u crkvu kad mogu.
Tako i treba. Nego obično se napale budale, sad toga nema.

Postujem ateiste,ali mnogi od njih proganjaju nas vernika,kako bi dokazali kako smo u zabludi,a nikako da se zapitaju,mozda su sami u zabludi.
A možda to sve pitaju da provere da li su u zabludi?

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.195

Zar ima toliko?
Nismo primetili ...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.