Quantcast
  • Dragi prijatelji, od sada mozete da primate obavestenja na svojim uredjajima o novostima (push notifikacije). Kliknite ovde za uputstvo.
  • Od sada mozete i na forumu da koristite emodzije. Kliknite ovde za uputstvo.
  • Blog je internet dnevnik u kome autor iznosi svoja razmišljanja na neku temu. Molimo vas da se pridržavate Pravilnika Bloga.

Да ли је Реинкарнација стварна појава?

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
Нама изгледа као д а Сунце кружи око Земље, а у стварности није тако него Земља кружи око Сунца. Изгледа као да звезде седе окачене као на неком своду а у ствари није тако . Изгледа као да је Земља равна плоча а она је лопта, иако се многи труде да докажу да није тако. Није све увек онако како изгледа. Изгледа као да постоји реинкарнација и да се ми инкарнирамо у многим животима, али ни то није тако него само изгледа да је тако.
Ако неко жели да побије причу о реинкарнацији онда би морао на смислен начин да објасни све појаве везане за причу о реинкарнацији. Па да видимо шта Библија каже: Створи Бог човека од праха земаљског и удахну му дух животни, и поста човек душа жива. Дух који смо добили од Бога нисмо ми, ми смо душа. Душа живи вечно и никада се не инкарнира.
Дух је тај који после смрти једног тела враћа се Богу и може по службеној дужности бити додељен неком другом телу. Духови често са собом понесу и искуства која су имали у претходним животима, али та искуства не избијају на површину тек тако, обично је потребан неки окидач да се то деси, нека грешка у матриксу како би се изразили модерним речником. Зли дугхови користе могућност да испоље ствари које збуњују просечног човека сервирајући причу о реинкарнацији. Да би зли духови себи отворили врата да врше уплив у живот душе и да овладају нашом вољом потребно је да се створе неки услови при којима бисмо им ми то дозволили. Једна од врата је Хипноза: У хипнози човек утоне у сан искључи се и тада дух преузима тело и прича приче о прошлим животима, измишља ситуације и којима је особа била злостављана сексуално од родитеља и сваке друге ствари. Терапеут сними све шта дух говори а онда се то презентује особи као њена искуства, Такве ствари наносе трајну штету особи која пролази кроз све то. Присуство разним сеансама у којима се призивају духови су такође врата која отватају могућност да духови преузму контролу над нашим телом. Многи модерни пророци користе хипнозу на својим наступима удивљујући масу чудима. На њиховим мисама се скаче до изнемоглости , ђуска,врти главом тамо амо док се ум не искључи и духови тада лако преузму тело. Такве ствари се могу видети на службама Пентакосталаца.
Једна од главних мисија злих духоива је стварање лажних религија које би одвратиле људе од упознавања са Богом, и пропадање што већег броја душа. Душу, ум,који не прави разлику шта је душа а шта дух је лако завести да верује у вечни круг инкарнација и наводног усавршавања кроз многе животе, Ми ионако по свом интелекту тежимо ка злу и могућност неког усавршавања онога ко није свестан да је живот један али вечан једноставно не постоји. Човек који не верује да је овај живот једина могућност за исправан старт на путу усавршавања, осудио је себе на промашај који није могуће исправити другим покушајем. И то је оно на шта зли духови пуцају када заводе људе погрешним тумачењима одређених појава на духовном нивоу. Несвесни шта раде људи мисле: ха имаћу други живот да исправим грешке, сада ћу мало да уживаму животу, Они нису свесни да се наша Истина мења у складу са оним шта радимо од своје воље. Са нашом истином мења се наш суд а са судом и наш доживљај свега што се око нас дешава.
Лош суд доноси лоша осећања попут гнева, беса, љутње; која су паклена ватрица нашега живота на којој ћемо вечно горети. Док исправан суд доноси лепе доживљаје љубав, милост, захвалност: а та осећања су животна радост која ће од нашег живота направити рај. Ми имамо моћ да својом вољом одаберемо у шта ћемо да верујемо и тим својим избором утичемо на своју Истину која је извор живота у нама, извор младости. погрешан избор нас доводи ди стварања заблуде у нашем уму која нас води у лагану али сигурну смрт.
https://independent.academia.edu/RacaLazić

hakim bej

Elita
Poruka
16.442
Zemlja i Sunce ne kruže jedno oko drugog, nego zajedno kruže oko zajedničkog centra mase.
Da li "zvezde koje sede okačene kao na nekom svodu" su okačene na nekom svodu se proverava tako što svakih šest meseci (zbog okretanja oko Sunca) moramo videti potpuno različite zvezde.
Sve je onako kako izgleda.
Reinkarnacija je moguća i tokom života tela - kada se neko odrekne svojih stavova, ubeđenja, čak i sećanja, i počne novi život - okrene novu stranu, postane drugi čovek. To nije reinkarnacija onako kako je budisti zamišljaju, ali novi život je novi život.
Za sve napisano :ok::hvala:

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
Zemlja i Sunce ne kruže jedno oko drugog, nego zajedno kruže oko zajedničkog centra mase.
Da li "zvezde koje sede okačene kao na nekom svodu" su okačene na nekom svodu se proverava tako što svakih šest meseci (zbog okretanja oko Sunca) moramo videti potpuno različite zvezde.
Reinkarnacija je moguća i tokom života tela - kada se neko odrekne svojih stavova, ubeđenja, čak i sećanja, i počne novi život - okrene novu stranu, postane drugi čovek. To nije reinkarnacija onako kako je budisti zamišljaju, ali novi život je novi život.
Ма то са звездама и Сунцем је послужило само као слика која треба да помогне да се схвати шта причам. Схватио си ти то само ето тако волиш да прокоментаришеш. Ипак хвала:)

Zoran Štros

Zainteresovan član
Poruka
463
SMRT ČOVJEKA – USKRS
================================

1.

kad čovjek umre - umre zato jer mu je Bog Otac JHVH

oduzeo svoj DAH-DUH ŽIVOTA

2.

TIJELO čovječje se raspadne

3.

DUH čovjeka je ono što je vječno i čeka uskrs
DUH čovjeka počinje egzistirati činom rođenja

DUH čovjeka je čovječja osobnost, memorija, soft ware, inetelekt,…
DUH čovjeka se počinje „puniti“ od rođenja

4.

DUH mrtvoga je u stanju spavanja - nesvjesnoti

i čeka uskrs
gdje je mjesto gdje su uspavani duhovi mrtvih -

ne kaže se točno u Bibliji - ali su svi zajedno - i spašenici i ne-spašenici

5.

na PRVI uskrs svi dobri DUHOVI mrtvih

bit će probuđeni i spojeni sa novim Neraspadljivim tijelom

i sa tada živima dobrima - kojima će se tijela isto promijeniti

u Neraspadljiva - biti UZNESENI na Nebo

na 1000 godina
---------------------------------------------
za veliku većina Neizabranih Ne-Spasitelja je ZATOR - većina će biti istrebljena,
ubijena, pogubljena od strane G Yehoshua-a i anđela,
ALI - neće SVI biti ubijeni.

NEKI ljudi ostat će na Zemlji kako bi živjeli i razmnožavali se u sljedećih 1.000 leća.

Preživjeli TI prevarit će se na kraju T-objektiva i upustit će se u
Kraljevstvo Nebeskog Jeruzalema koji se spušta s Neba sa svim spasiteljima.

ONA - Bog jedini Otac JHVH - izgori - ubija SVE ZLO
i nema više zla živo
NAKON ŠTO:

6.

na DRUGI Uskrs za ZLATNE DUHOVE mrtvih

oni će se probuditi i spojiti s novim Nepobjedivim Tijelom

ići će na sud i izvršiti kaznu

u vječne muke u vječno vatreno jezero vječne muke

koju će tada Bog Otac JHVH stvoriti daleko od njegovih očiju.

7.

dobra volja Bog Otac JHVH

stvoriti Novu Zemlju u kojoj će svi biti dobri

biti u raju zauvijek

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
SMRT ČOVJEKA – USKRS
================================

1.kad čovjek umre - umre zato jer mu je Bog Otac JHVH oduzeo svoj DAH-DUH ŽIVOTA
2.TIJELO čovječje se raspadne
3.DUH čovjeka je ono što je vječno i čeka uskrs DUH čovjeka počinje egzistirati činom rođenja
Ти не разликујеш дух од душе, што ће рећи ти си још у пеленама да би се стобом водио неки озбиљнији разговор

Zoran Štros

Zainteresovan član
Poruka
463
Ти не разликујеш дух од душе, што ће рећи ти си још у пеленама да би се стобом водио неки озбиљнији разговор
jaki su ti kontra argumenti
puni Biblijskih kontra stihova

1. SOLUNJANIMA 5,23

A sam Bog mira neka vas posvema posveti i
cijelo vaše biće –

DUH vaš
i
DUŠA
i
TIJELO

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Čovjek se sastoji od 3 komponente

1.

Jedna je DAH/DUH ŽIVOTA - od kojeg smo živi

životna energija koju Bog daje i oduzima

2.

Druga je TIJELO - materija

koja je sada - raspadljiva

3.

Treća je DUH - osobnost, memorija, soft ware, karakter, intelekt,....

čovjeka koji počinje egzistirati rođenjem

taj DUH je vječan

taj DUH spava kad se umre

taj DUH je u nesvjesnom stanju

taj DUH budi Bog na uskrs

taj DUH spaja Bog na uskrs sa novim tijelom

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
jaki su ti kontra argumenti
puni Biblijskih kontra stihova

1. SOLUNJANIMA 5,23

A sam Bog mira neka vas posvema posveti i
cijelo vaše biće –

DUH vaš
i
DUŠA
i
TIJELO

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Čovjek se sastoji od 3 komponente

1.

Jedna je DAH/DUH ŽIVOTA - od kojeg smo živi

životna energija koju Bog daje i oduzima

2.

Druga je TIJELO - materija

koja je sada - raspadljiva

3.

Treća je DUH - osobnost, memorija, soft ware, karakter, intelekt,....

čovjeka koji počinje egzistirati rođenjem

taj DUH je vječan

taj DUH spava kad se umre

taj DUH je u nesvjesnom stanju

taj DUH budi Bog na uskrs

taj DUH spaja Bog na uskrs sa novim tijelom
По смрти тела дух се враћа Богу.
А душа иде на спавање до суда, Ако је душа била праведна иде дирекно на небо и не иде на суд.
Док душа спава она и сања па тако имамо извештаје као што су искуства блиске смрти, и којима људи описуји рајске пределе, пакао и сличне ствари. Они мисле да су били тамо али су то само сањали.
Иначе душа је колективна свест свих наших ћелија, Ми као ум смо муж а душа је жена у једном Божанском бићу.
Ти инсистирајући на речима никад нећеш упознати Оца који је у тим истим речима скривен. Библију цитирају они који је не разумеју, који не желе да раде оно што је Христос рекао да треба радити да би се Писмо разумело.
Почни да радиш оно што је Христос рекао да треба радити па ћеш и сам видети да је то што причаш нетачно.
Ради да би разумео

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
98.520
А душа иде на спавање до суда, Ако је душа била праведна иде дирекно на небо и не иде на суд.
Док душа спава она и сања па тако имамо извештаје као што су искуства блиске смрти, и којима људи описуји рајске пределе, пакао и сличне ствари. Они мисле да су били тамо али су то само сањали.
Иначе душа је колективна свест свих наших ћелија, Ми као ум смо муж а душа је жена у једном Божанском бићу.
Ти инсистирајући на речима никад нећеш упознати Оца који је у тим истим речима скривен. Библију цитирају они који је не разумеју, који не желе да раде оно што је Христос рекао да треба радити да би се Писмо разумело.
Почни да радиш оно што је Христос рекао да треба радити па ћеш и сам видети да је то што причаш нетачно.
Ради да би разумео
Ne, nego "Veruj da bi razumeo!"

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
Ne, nego "Veruj da bi razumeo!"
Ко хоће његову вољу творити, разумјеће је ли ова наука од Бога или ја сам од себе говорим. Јован глава 7
Како каже Христос; нису благословени они који слушају Реч, него они који изврше
тако имамо пуно интелигентних главица који би да филозофирају о хришћанству а не би да творе оно шта Христос учи.
Па свако у Библији нађе оно што га чеша како га уши сврбе

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
нису благословени они који слушају Реч, него они који изврше :ok:
Просто не могу да поверујем кад се појави неко ко разуме шта причам.
Ти си изгледа један од ретких који творе Божију вољу

hakim bej

Elita
Poruka
16.442
Ne božju, rekao si najljudskiju i najčovečniju stvar na svetu. Hvala ti. :ok:

"нису благословени они који слушају Реч, него они који изврше" :hvala:

Dobar je taj bog. Veliki šmeker, sjajan lik, duhovit i surovo pravedan. I mi iz cele te rečenice čujemo samo "surovo".
Gospodin i neko vredan poštovanja.
Stvorio je dobar svet. Nama je prepustio da ga uređujemo, ali iskreno, i pored naših grešaka,
svet je lep.

Poslednja izmena:

Soradze

Ističe se
Poruka
2.966
Tu dijametralnu promenu u životu budisti nazivaju reinkarnacijom za života... smatraju da čovek tada živi dva života... smatraju da retki to doživljavaju... diskutabilno je da li su naše izbeglice doživele reinkarnaciju za života... jer ova civilizacijska kataklizma našeg naroda je donela svima potpuno novi život...nov, nepoznat, neočekivan, neprepoznatljiv...okrenuli su novi list, postali su drugačiji ljudi izmešteni iz svog na novi teren, na sve novo i nepoznato, čak neželjeno...smatram da jesu doživeli reinkarnaciju za života i to na nivou naroda, ne pojedinca... čudan smo mi narod kada smo i to doživeli...

hakim bej

Elita
Poruka
16.442
Mogu se i celi narodi za života reinkarnirati, dozvoljeno je. Neki će postati isto ono što su bili, i trpeti, praštati doveka,
a neki će se promeniti i postati neko drugi. Postati neko treći. Pa i četvrti. Zar je bitno?
Jedino je važno da braća nikada ne zaborave da su braća. Po krvi, po mleku, po zemlji koju dele. Po majci.
Nju, majku, nikada ne smeju psovati.
Braća se moraju poštovati. Poštovanje je samo eufemizam za ljubav, kada se uzdržavamo i ne smemo baš sve izgovoriti.
Zagrliti.
Teško je to, i nedopustivo pod nametnutim društvenim normama,
al ko **** norme. Braća se moraju voleti, razumeti da su braća. Da su "svoji". Da se razumeju.
Koga briga za razlike? Pa razlike mogu biti izvor bogatstva, blagoslova.
Reč kaže: ljubi bližnjega svoga. To je zapoved. Ne smemo se o zapoved oglušiti.

Zoran Štros

Zainteresovan član
Poruka
463
Ради да би разумео
u Bibliji NEMA stiha da DUH mrtvog čovjeka - SANJA
nego - da je u NESVJESNOM STANJU

upotrebljavaš UREDBE LJUDSKE
===========================

ničim nisi osporio što sam dao
osim svojim riječima

dokaži da sam u krivu - BIBLIJSKIM STIHOVIMA

Soradze

Ističe se
Poruka
2.966
Ко хоће његову вољу творити, разумјеће је ли ова наука од Бога или ја сам од себе говорим. Јован глава 7
Како каже Христос; нису благословени они који слушају Реч, него они који изврше
тако имамо пуно интелигентних главица који би да филозофирају о хришћанству а не би да творе оно шта Христос учи.
Па свако у Библији нађе оно што га чеша како га уши сврбе
Da li ti govoriš o Bibliji, ili Svetom pismu?

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
u Bibliji NEMA stiha da DUH mrtvog čovjeka - SANJA
За Лазареву смрт Исус је рекао да је Лазар заспао. Има још стихова који говоре на сличан начин.
При том се не мисли Да дух спава него да је душа уснула. Огромна је разлика измешу духа и душе
Постоји свет у коме живе душе које спавају, свет снова, Чекајући суд душе сањају разне снове које можемо да чујемо од људи који сведоће да су били на небу за време клиничке смрти.

dokaži da sam u krivu - BIBLIJSKIM STIHOVIMA
Библијским стиховима можеш да докажеш и да Бог не постоји ако хоћеш
Уз Библију човек треба да упозна Бога а не да ствара неку своју теологију.
Ја само помажем да људи открију Учитеља у себи самима, да их назови учитељи не би заваравали

Poslednja izmena:

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
Знимљиво је да и Библија описује Божанско биће као један фрактално уређен холограм.
Погледајмо: Ми смо на слику Божију створени, И ћелије смо Христовог тела ( Павле није могао да каже ћелије јер тада није постојала свест о ћелијама, па каже да смо ми уди Христовог тела.
Будући да смо ћелије Христовог тела А Христос је Ум Божији , то смо ми умови Христовог ума.
Христос је нама Отац и Господ са небеса, Али и Христос Има Оца који је на небесеима. И он је ћелија једног већег ума.који је на небу.
Ако погледамо свој Мозак у коме би требало да је наш ум видимо да је и он изграђен од ћелија које су свака за се по један ум, ДНК спирала је такође ум.
Препознаје се фрактално уређење које нас упућује на холограмско уређење Божанског Бића

Poslednja izmena:

Гром

Ističe se
Poruka
2.392
И само да додам:
Будући да духовнио свет узрок материјалног света, сасвим је нормално да свемир буде фрактално уређен. Космос у коме живимо је само један атом у једном већем космосу.А сваки атом нашег космоса је само још један космос који зрачи у наш космос. Када уперимотелескоп ка небу ми гледамо космос изнутра а кад кроз електронски микроскоп посматрамо неки атом ми гледамо космос споља