Da li je Putin latentni boljševik?

Ja mislim da jeste. Putin je:

-rehabilitovao Staljina
-vratio petokraku
-vratio sovjetsku himnu
Nije latentni već pravi najpraviji.:lol:
Videćeš kako vreme bude prolazilo Rusija će sve više ličiti na Kinu, a sve manje na zapadne liberalne demokratije.
Ja mislim da će vremenom sve vratiti što je bilo iz doba SSSR osim što to neće biti Marx-Lenjinizam već kineski model ekonomije gde je privatnicima dozvoljeno da imaju firme, ali Partija i Država sve odlučuju i imaju mogućnost override.

Znači za 20-30 god i to ti je sigurno. Ja mislim da će potpuno vratiti ikonografiju iz doba SSSR kada su bili među jedna od 2 supersile.
Sada kada su raskrstili sa Zapadom vratiće i to, ali će biti pomirljivi prema dobu Ruskog Carstva i hrišćanstva.
Nazbol ideologija najverovatnije. Treba samo videti ikonografiju. Izmešaće se nacionalizam i boljševizam sigurno.
A živo me zanima i kako će se šef države zvati. Sigurno neće predsednik, jer to je zvanje iz zapadnik liberalnih demokratija.
Očekujem nešto drugo. Možda generalni sekretar ko u vremenu komunizma, možda nešto potpuno novo.

Diskusija o Putinu je sjajan način da se otkrije koji korisnici Krstarice su lažni antikomunisti.
Глупости. На превазиђене идеологије се ложе и стрецају само они који не схватају где се свет тренутно налази.
Ја сам из четничке породице, антитоиста са потпуним разумевањем погубне улоге коју је одиграо против српских интереса.
Али такође знам и зашто је дошло до тога а знам и да је прошло. Треба бити будала и данас у 21-ом веку погинути у борби
за корпоративну робовску будућност борећи се против ветрењача комунизма. Ти не нудиш ништа ново, само стару борбу
превазиђених противника који више не постоје. Још у четвртом делу Метал Гир серијала Хидео је описао будућност ратовања
и сукобљене стране.

Diskusija o Putinu je sjajan način da se otkrije koji korisnici Krstarice su lažni antikomunisti.
Има овде буљук булајићевих црвених четника, па чак и љотићеваца из Двери који су у комуњарској Путиновој мантри...

Шта да радиш, болест не бира...

• Podržavam
Reactions: PA8
Глупости. На превазиђене идеологије се ложе и стрецају само они који не схватају где се свет тренутно налази.
Ја сам из четничке породице, антитоиста са потпуним разумевањем погубне улоге коју је одиграо против српских интереса.
Али такође знам и зашто је дошло до тога а знам и да је прошло. Треба бити будала и данас у 21-ом веку погинути у борби
за корпоративну робовску будућност борећи се против ветрењача комунизма. Ти не нудиш ништа ново, само стару борбу
превазиђених противника који више не постоје. Још у четвртом делу Метал Гир серијала Хидео је описао будућност ратовања
и сукобљене стране.
Putin je rehabilitovao Staljina. Da, ti si lažni antikomunista.

Putin je rehabilitovao Staljina. Da, ti si lažni antikomunista.
Знаш колико ме заболе за твоје квалификације које суштински звуче као да си вештачка интелигенција,
која нема способност размишљања, већ само даје математички резултат?
Ти ниси човек ти си машина. Не разумеш процесе које доводе до појава нових идеологија и праваца у
развоју људског друштва. Ако капитализмом сматрамо уређење у коме се дешава да људи не приме плату
по неколико месеци или уопште је не приме, ако у том друштвеном уређењу искључују људима струју и воду
и не интересује их што ти људи нису примили плату, ако у том капитализму постоје бескућници онда сам ја
дефинитивно противник капиталистичког уређења света. Да ли ме то чини комунистом? Мислим да не и сматрам
да се може пронаћи и успоставити много боље уређење од теоријског социјализма.
Комунизам још нико није достигао и како би изгледао можемо само наслутити.
То такође зависи ко га спроводи, ако би га спроводио Стаљин зна се како би то изгледало али ако би га спроводило
интергалактичко веће федерације у чијој служби би био Жан Лик Пикар, очигледно да би тај комунизам изгледао другачије.

Знаш колико ме заболе за твоје квалификације које суштински звуче као да си вештачка интелигенција,
Ти ниси човек ти си машина. Не разумеш процесе које доводе до појава нових идеологија и праваца у
развоју људског друштва. Ако капитализмом сматрамо уређење у коме се дешава да људи не приме плату
по неколико месеци или уопште је не приме, ако у том друштвеном уређењу искључују људима струју и воду
и не интересује их што ти људи нису примили плату, ако у том капитализму постоје бескућници онда сам ја
дефинитивно противник капиталистичког уређења света. Да ли ме то чини комунистом? Мислим да не и сматрам
То такође зависи ко га спроводи, ако би га спроводиоЗнаш колико ме заболе за твоје квалификације које суштински звуче као да си вештачка интелигенција,
То такође зависи ко га спроводи, ако би га спроводио Стаљин зна се како би то изгледало али ако би га спроводило
интергалактичко веће федерације у чијој служби би био Жан Лик Пикар, очигледно да би тај комунизам изгледао другачије.
Staljin je pobio milione ljudi. Svaki čovek koji ima ljudskosti u sebi ima negativan odnos prema Staljinu.

Poslednja izmena:
Staljin je pobio milione ljudi. Svaki čovek koji ima ljudskosti u sebi ima negativan odnos prema Staljinu.
Наполеон је побио милионе људи па му ипак држе бисте по канцеларијама француске републике а и шире.
Александар Македонски је такође побио масу људи и свако ко има људскости у себи има негативан однос према Александру.
Ту можемо сврстати и Линдона Џонсона, Трумана који је наредио бацање атомки на Хирошиму и Нагасаки, Черчила и Де Гола
бранитеље колонијалних управа...
Замало заборавих јапанског цара и Оркана злог госта Европи.

Ja mislim da jeste. Putin je:

-rehabilitovao Staljina
-vratio petokraku
-vratio sovjetsku himnu
Argumenti samo tako: Dokaži da je “rehabilitovao Staljina”. Kada? Gde? Pred kim? Pokaži neki ukaz o “rehabilitaciji Staljina”.

Ko je pratio moje postove zna da umem da budem jako oštar u političkim raspravama, ali niko ne može da kaže da sam obogotvoravao ili uzdizao u nebesa bilo kog živog političara. Pominjem poimenično samo istorijske ličnosti za koje postoji neka vremenska distanca i može da se utvrdi da li su učinile više dobra ili zla, žive ljude ne. Prema Putinu lično imam kritičan stav u pogledu njegovog hotimičnog usporavanja liberalizacije ruskog društva, ali nije moguće ni iz daleka optuživati ga za “boljševizam” i nekakvu “rehabilitaciju Staljina”: toliko puta je u svojim govorima kritikovao Lenjina i njegove boljševike da je komično i pomisliti da se javno tvrdi da je on “latentni boljševik”. Emotionally loaded language my friend, iliti apel na emocije. Ljudi se lako pecaju na dreku nevaspitanoh narcisoida i hodajućih vreća ličnih frustracija kao što su Dragan Bursać, neoukrajinski šovinista Čeda Stojković, veštičja spodoba Nataša Kandić, protuva Gmaz Šormazi kao i ipak dobronamernih ocena osoba koje ne uopšte razumeju kako ovaj svet finkcioniše pa imaju potpuno iskrivljenu sliku o njemu, primer toga je Sonja Biserko - sa njenim stavovima se uopšte ne slažem ali primećujem da bar veruje u ono što govori, one spodobe ispred samo daju oduška svojim frustracijama i potrebi da nekog pljuju i progone.

Staljina u Rusiji glorifikuje samo najmlađa generacija, zato što je skršio Hitlera i Treći Rajh. Ostalo su basne. Kao i ruske predrasude o carici Ani od Rusije, ženi koja je podigla Sankt Petersburg uprkos plemstvu, bez koje bi reforme Petra Velikog propale i koja je naterala Evropu da se pomiri sa time da i Peterburg mora da se pita - zadovoljna konstatacija tadašnjeg šefa engleske vlade, u vremena kad je Francuska bila jača od njih. Nju i dan danas nazivaju “okupator”, Nemica, “pokvarena i do amoralnosti nemoralna žena”, “tiranin” i istovremeno “neuračunljivi liberal za ta vremena”(!). Zato novija zapadna istoriografija sestričinu Petra Velikog Anu od Rusije smatra za najprogresivniju pojavu u Rusiji svih vremena, a podelila je više batina evropskim silama i sabila više rogova dotadašnjim neprikosnovenim “činiocima” nego svi Rusi pre Staljina i Katarine Druge zajedno. I sa Putinom će biti isto, samo treba da se gleda sa bar 200-300 godina perspektive, da sačekamo da se smire strasti.

Наполеон је побио милионе људи па му ипак држе бисте по канцеларијама француске републике а и шире.
Александар Македонски је такође побио масу људи и свако ко има људскости у себи има негативан однос према Александру.
Ту можемо сврстати и Линдона Џонсона, Трумана који је наредио бацање атомки на Хирошиму и Нагасаки, Черчила и Де Гола
бранитеље колонијалних управа...
Замало заборавих јапанског цара и Оркана злог госта Европи.
Samo neobrazovana budaletina može da poredi 20. vek (Staljina) sa periodom pre 2000 godina (Aleksandar Makedonski). Takodje 20. vek se ne može porediti sa 19. vekom (Napoleon). Sto se tiče Hirosime i Nagasakija evo to ovaj link pa čitaj https://www.bbc.co.uk/history/worldwars/wwtwo/nuclear_01.shtml

Samo neobrazovana budaletina može da poredi 20. vek (Staljina) sa periodom pre 2000 godina (Aleksandar Makedonski). Takodje 20. vek se ne može porediti sa 19. vekom (Napoleon). Sto se tiče Hirosime i Nagasakija evo to ovaj link pa čitaj https://www.bbc.co.uk/history/worldwars/wwtwo/nuclear_01.shtml
Zbog čega misliš da imaš tako ogroman IQ i tako visoko (a i široko i opšte) obrazovanje da bi mogao da drugima lepiš etikete? Gledaš N1 i čitaš Danas?

Tolerantni (ali samo prema istomišljenicima) kvaziliberali su poznati po verbalnoj agresivnosti.

Poslednja izmena:
Зашто би двадесети век био привилегован у односу на раније векове?
То је век у ком су господари живота и смрти пожњели највећу жетву.
Дакле век са највећим бројем жртава ратова, геноцида, организованог криминала и осталих опачина.
По чеми је он за тебе изузетан?

Back