Da li je prirodno da muškarac bude dominantan, a žena submisivnija u sexu?

Mada ako cemo analiticki bas da uradimo po temi...
Mozda tu ima nekoliko vrsta odnosa.
Taj, gde se ona prepusta, muskarac vodi i ona tu mora da je bas pohotna prema njemu, inace se ne bi ni toliko prepustila jel..
Drugi bi bio gde je ona dominantna u kontroli seksa. To je obicno kada ga ona vise dozivljava emocionalno a manje seksualno. Opet je on taj koji najcesce inicira, ali ona kontrolise kad ce biti seksa, koliko i na koji nacin. To je onaj odnos sa dosta limita. Nemoj tako, boli me, nemoj brzo, nemoj me za siise smeta mi, moze masaza, moze koka kola...
E sad redje, kada je bas zenska dominantna sa jakim libidom i njega prihvata u toj "prepustenoj" ulozi. Mislim da su to retki slucajevi.
I onda nekakav hibrid, takodje redji. Gde se preplicu. Cas on, cas ona, ujednacen libido. Zelja, potreba i nacin.
 
Zanimljiva tema. U odnosu partnera "ne racunajuci" sex bi trebala stvar da bude jasna dogovor s tim sto se zna ko donosi zadnju odluku toje uvjek ALFA bilo musko ili zensko nebitno. Kod mene je malo drugacija situacija ja se pitam sve s tim ako partnerka ima neki dobar stav podrzavam ali se zna ko ima dvije glave i cija se pita.Sto se sexa tice BDSM nije nas odabir to nam je pregrubo vise volim da je uhvatim za kosu i cupam tokom sexa i lupam po dupetu nego BDSM. Obicno sam u dominantnim pozama ,ma da nekad kad sam umoran onda jednostavno legnem i pustim je da ga cijedi
 
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.

Pogledajte prilog 1204986
To bi volu iscupalo rep sunce ti
 
Sve to ok i nekako prirodno, ali ne valja ni kad je patnerka previše submisivna.Mora i ona da pokaže neku inicijativu i želju, inače će postati dosadna i nezanimljiva.Valja uvek raditi nešto novo, različito, jer ako sve upadne u neku rutinu, brzo sve to dojadi.Nije uvek svakom do "onih stvari", ali ako bar jedan od partnera ne krene da inicira tu "stvar" i pokrene nešto, vatra se brzo ugasi.Stres, svakodnevni problemi, naporan posao, premor, nervoza, sve to utiče na manjak volje i želje, a to opet nije razlog da se neke stvari izbegnu i ignorišu.Bar ne uvek.To važi za obe strane.
 
Sve to ok i nekako prirodno, ali ne valja ni kad je patnerka previše submisivna.Mora i ona da pokaže neku inicijativu i želju, inače će postati dosadna i nezanimljiva.Valja uvek raditi nešto novo, različito, jer ako sve upadne u neku rutinu, brzo sve to dojadi.Nije uvek svakom do "onih stvari", ali ako bar jedan od partnera ne krene da inicira tu "stvar" i pokrene nešto, vatra se brzo ugasi.Stres, svakodnevni problemi, naporan posao, premor, nervoza, sve to utiče na manjak volje i želje, a to opet nije razlog da se neke stvari izbegnu i ignorišu.Bar ne uvek.To važi za obe strane.
Pa to smo i rekli da pasivno nije isto što i sub... Nema to veze sa inicijativom
 
Poenta je da ni pasivne ni sub nisu rešenje.Valja ako obe strane pokazuju inicijativu u istoj ili sličnoj meri i ako je pri tome uživanje obostrano.Desi se nekad da je jedno od partnera, ili oboje da su premoreni i nije im ni do čega, onda se ide na spavanje i tu nema priče.Sve je to normalno i razumljivo u današnje vreme.
 
Poenta je da ni pasivne ni sub nisu rešenje.Valja ako obe strane pokazuju inicijativu u istoj ili sličnoj meri i ako je pri tome uživanje obostrano.Desi se nekad da je jedno od partnera, ili oboje da su premoreni i nije im ni do čega, onda se ide na spavanje i tu nema priče.Sve je to normalno i razumljivo u današnje vreme.
moja žena je patrijahalno vaspitana, stidljiva i retko, mogu reći nikada, ne pokazuje inicijativu
 
nisam ali posle deset godina braka neke stvari nisu kao na početku
To je sasvim normalno i razumljivo.Obično, stvari upadnu u rutinu već posle godinu dana veze ili braka, hteo to ili ne.Sa druge strane, ako je jedan od partnera stidljiv i pasivan, kao u tvom slučaju, to je još veći problem.Ako je sve drugo u redu, onda se i istrpi nekako, zbog nekog "mira u kući".Sve drugo se lako može rešiti sa pozitivnim ishodom.
 

Back
Top