Da li je prirodno da muškarac bude dominantan, a žena submisivnija u sexu?

Osim ako je oženjen hehe, ili ako nismo sigurni da će ostati uz nas. Tada se , prema mom mišljenju, ne treba prepustiti. Jer je bol posle napuštanja takvog odnosa opak.
E, sad, da li dižemo ruke od cveta zato što neće trajati večno? A bol, ovakav ili onakav, pa iskustvo kaže da ga treba ukalkulisati kao mogućnost u svaki odnos koji gajimo sa nekim. Samo banalne i nebitne stvari mogu i bez te "stavke." A s druge strane, kad se očekivanja stave u određeni kontekst i jasno ograniče toga ne bi ni trebalo da bude.
 
Ako ćemo istinu, žena je dominantna u svakom žensko muškom odnosu.
Žena odabire muškarca s kojim će da bude.
Žena odabire vreme za prvi seks.
Žena odabire vreme za svaki sledeći seks pristankom ili nekim uverljivim ili manje uverljivim opravdanjem zašto neće.
Žena pristaje ili ne pristaje na "začine" u seksu.

Nema tu nikakvog sviča, muška dominacija je čiča miča lažna priča. :p
Mi muškarci verujemo da smo dominantna strana, a pametne žene ostavljaju nas da verujemo u tu zabludu.
 
Ne znam koliko bas radi to hranjenje sujete zenama.
21 je vek. Ravnopravni samo. Svako donosi svoju odluku u zivotu za sebe.
Ima istine da su zene te koje drze kljuc od seksa. Ali ta privilegija nosi sa sobom i posledice. A to je da zivis u laznom svetu na laznom pijadestalu. Onog momenta kada se taj domogne toga.. Pade...
Otud i toliko frustracija i nepoverenja. A ono vrzino kolo hehe. Sto vise dizes cenu a onda i panicno ne das, sve manje pada cena.
 
Ma ne, nisi razumeo. Nisam ni pokušavala. Muškarac koji se kreće u okvirima normalnog sexa, dominantniji što verujem da im je u prirodi, je meni sasvim dovoljno. Ima tu "perverzija" za kojih se dogovorimo, ali daleko je to od bdsm, niti me zanima.
Kako sad nisi pokušavala, a tamo si pisala da uvek naletiš na neke koji bi da mlate ili šta već, pa tebi to bude previše?
Mslm, odluči se... :)
 
Ne znam koliko bas radi to hranjenje sujete zenama.
21 je vek. Ravnopravni samo. Svako donosi svoju odluku u zivotu za sebe.
Ima istine da su zene te koje drze kljuc od seksa. Ali ta privilegija nosi sa sobom i posledice. A to je da zivis u laznom svetu na laznom pijadestalu. Onog momenta kada se taj domogne toga.. Pade...
Otud i toliko frustracija i nepoverenja. A ono vrzino kolo hehe. Sto vise dizes cenu a onda i panicno ne das, sve manje pada cena.
To nekontrolisano dizanje cena dovodi do inflacije, a onda ćeš sedeti na polici jer niko neće moći da te kupi.
 
Kako sad nisi pokušavala, a tamo si pisala da uvek naletiš na neke koji bi da mlate ili šta već, pa tebi to bude previše?
Mslm, odluči se... :)
Ne razumem te.
Ja ne tražim nekoga za bdsm. Nisam submisivna na taj način. Pobila bih se bukvalno sa nekim samo da me ošamari po licu, a kamoli nešto teže. Da ne pričam ovo što pominju na temi..
 
To nekontrolisano dizanje cena dovodi do inflacije, a onda ćeš sedeti na polici jer niko neće moći da te kupi.
Pa jbg, to nosi sa sobom posledice. Vidi se sve u ocima. Znas ono kad ti se nasmeje neka zenska ali ti vidis neku kiselost u ocima i nije ti autentican taj smeh. Moze ona lepa da bude, sta vec, ali nekako ti odbojno... Desavalo se?
 
Jel šamaranje po guzi teže?
hehe ne, ali i decu sam tukla po guzi, ali po licu nikada !
Šamar po licu je vrsta omalovažavanja. To će i svi dečiji psiholozi reći.
Iako danas više nisu da se deca tuku, ogromna je razlika da li se lupi po guzi ili po glavi, tj licu. Jer je drugačija poruka. Ali to nije tema. Msm, možda je to nekome isto, ali evo meni nije.
I još, bitno mi je i sa kojom energijom se radi, koja je poruka
 
Ne razumem te.
Ja ne tražim nekoga za bdsm. Nisam submisivna na taj način. Pobila bih se bukvalno sa nekim samo da me ošamari po licu, a kamoli nešto teže. Da ne pričam ovo što pominju na temi..
Onda sam ja pogrešno razumeo ovaj tvoj post:
Ali da li je za bdsm osim sub i domino odnosa nužno i maltretiranje nekog? Koliko vidim, da. Ili ja uvek naletim na loš bdsm?
Oni se bukvalno iživljavaju i meni je to grozno.
Iz gornjeg pisanija sam shvatio da si htela da imaš neko sub/dom iskustvo, ali si uvek nailazila na likove koji su za hard bdsm.
 
Nije, sub je samo uloga.. Trenutna uloga u takvim igricama
Inače u običnom sexu normalna žena nije puno manje aktivna od muškarca
Mhm, ali tema je baš o sub u običnom sexu... i zaključili smo da to nema veze sa aktivnosti partnera, jednostavno neko se oseća više domino a neko više sub. m?
 
Mhm, ali tema je baš o sub u običnom sexu... i zaključili smo da to nema veze sa aktivnosti partnera, jednostavno neko se oseća više domino a neko više sub. m?
Sori nisam čitala sve, samo bacila pogled na prvu stranu..
Znači nema veze sa aktivnošću, to je bitno.. onda ok jeste mi prirodno da se i u običnom osećam više sub nego domino.. Mada ima momenata jbg sve zavisi kako te ponese haha
 
Sori nisam čitala sve, samo bacila pogled na prvu stranu..
Znači nema veze sa aktivnošću, to je bitno.. onda ok jeste mi prirodno da se i u običnom osećam više sub nego domino.. Mada ima momenata jbg sve zavisi kako te ponese haha
Pa da, mislim nije biti sub u normalnom sexu ono ležim i ne pomeram se... mislim, možda neko i tako doživljava sebe, ne kažem, već ono ... mislim da je @milicica&decko jednom postavila temu sa pitanjem da li je pružanje orala više sub ili domino osećaj? A jeste zanimljivo pitanje. ..
Nekada se osećam sub iako "radim" nešto, ali je bitno ko je taj ko ima jaču energiju, ko sve vodi
I naravno sad, kako koja žena. Nisu sve rekle isto na temi.
 
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.

Pogledajte prilog 1204986
Kako se dogovorimo.
 
Nema svica nikad zena nije dominantna nije prirodno

Stojko-Na-Moru2.jpg


ovo mi brisali na politici a hvale se redom da su bili na moru... samo moje more brisali...

ajd ovde probam...
mož žensko dominira
al kolko joj ja dozvolim
inače će jaše nad mlitavim

e ovo se slikava na more
a ne prva tri redaskupih ležaljki pa smo ih zajebali uštedom
ili fotka kioska sa jeftinim girosom obilna porcija za male pare al na periferiji znaš...
hotelsku sobu niko nije slikao ili se vukljali kod poznanika ili spavali u kolima
 
Overthinking uvek sve upropasti. Seks je jedna lepa stvar, mozda i najlepsa od svih sirovih stvari koje covek moze da radi.
Ne ide mi to razmisljanje o tim detaljima, jednostavno, osetim ritam partnerke, imam neki svoj ritam, i ako nam se to sinhronizuje - odlicno je.

E, sad, ti ritmovi umeju da se promene, nisu konstantna.
Svako iole iskusan je doziveo da sa nekim partnerom mu prija ovo, sa nekim ono. Jednostavno, neki partner ce u nama probuditi nesto sto ovaj drugi nece, tako da ce i seks biti drugaciji.

A generalizacije se jezim - sve je prirodno sto nam se oboma svidja, i sve je individualno.
 

Back
Top