Da li je prirodno da muškarac bude dominantan, a žena submisivnija u sexu?

Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.

Pogledajte prilog 1204986
Prirodno je. Kao sto je prirodno i obrnuto, ali sad pricamo o ovom prvom.
Mnoge komponente tu igraju ulogu. Fizicka, gde je muskarac obicno krupniji i jaci, pa je zena automatski podredjenija njegovoj fizickoj snazi, koju i zeli da oseti. To je igra na dobrovoljnoj bazi u kojoj zena ima poverenje da kao slabija nece biti povredjena i da njegova snaga nece biti zloupotrebljena.
Psihicko-bioloska komponenta gde je muskarac lovac i osvajac, a zena plen.
Itd.
 
Prirodno je. Kao sto je prirodno i obrnuto, ali sad pricamo o ovom prvom.
Mnoge komponente tu igraju ulogu. Fizicka, gde je muskarac obicno krupniji i jaci, pa je zena automatski podredjenija njegovoj fizickoj snazi, koju i zeli da oseti. To je igra na dobrovoljnoj bazi u kojoj zena ima poverenje da kao slabija nece biti povredjena i da njegova snaga nece biti zloupotrebljena.
Psihicko-bioloska komponenta gde je muskarac lovac i osvajac, a zena plen.
Itd.
Dzabe prijatelju, muskarac je odavno zasadio psenicu i sad je vegan. Nece moci na staru slavu.
 
Ti si od onih kojima je potreban garant za brak ako ste spavali zajedno?
Jer kod mene je to crveni alarm na primer.
Brak nije garant niceg. Za razliku od tebe ja sam u braku bila pa jos i mogu da ga komentarisem.
Ne radi se o obavezivanju, budi tu ako hoces pola sata, niko te vezao lancima nije, al tih pola sata budi covek a ne fukara.
 
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.

Pogledajte prilog 1204986


Ako ćemo istinu, žena je dominantna u svakom žensko muškom odnosu.
Žena odabire muškarca s kojim će da bude.
Žena odabire vreme za prvi seks.
Žena odabire vreme za svaki sledeći seks pristankom ili nekim uverljivim ili manje uverljivim opravdanjem zašto neće.
Žena pristaje ili ne pristaje na "začine" u seksu.

Nema tu nikakvog sviča, muška dominacija je čiča miča lažna priča. :p
 
Ako ćemo istinu, žena je dominantna u svakom žensko muškom odnosu.
Žena odabire muškarca s kojim će da bude.
Žena odabire vreme za prvi seks.
Žena odabire vreme za svaki sledeći seks pristankom ili nekim uverljivim ili manje uverljivim opravdanjem zašto neće.
Žena pristaje ili ne pristaje na "začine" u seksu.

Nema tu nikakvog sviča, muška dominacija je čiča miča lažna priča. :p
Pa nije valjda da se ni za šta od navedenog ne pitate? hehe
 
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.

Pogledajte prilog 1204986
muskarac i treba da je dominantan u seksu, najbolje da ga bicujem..kako da ga postujem nakon toga, nema sanse :confused:

inace nikakva cupanja, stipanja, pljuvanja ne dolaze u obzir kod mene, to mi je automatski turn off
bas sam neki dosadan tip zenske :lol:
 
muskarac i treba da je dominantan u seksu, najbolje da ga bicujem..kako da ga postujem nakon toga, nema sanse :confused:

inace nikakva cupanja, stipanja, pljuvanja ne dolaze u obzir kod mene, to mi je automatski turn on
bas sam neki dosadan tip zenske :lol:
turn off
pa za tvog muškarca si očigledno turn on ;)
 
Jedino pitanje je sta kad se izbiju sve valute iz ruku i nema se vise nicim trgovati. Sta onda :per:
Pa imam sklonost ka crtanju i slikanju. To mi je meditacija, takodje ka muzici i nekim sl vidovima kreativnosti. Vec nekoliko godina mi je lepo uredjenje dvorista, baste, voleo bih da imam brodic, ako uspem eto mene na plazi, selim se i tako... A zene, ako se istrose krediti. No ofens, ali dovidjenja i hvala na svim ribama.
 

Back
Top