Da li je prirodno da muškarac bude dominantan, a žena submisivnija u sexu?

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.304
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.

1660461335577.png
 
Poslednja izmena:
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.
Volim i cijenim ravnopravan partnerski odnos a taj "svič" me ne zanima jer to je zapravo loš seks u kojem sve moram, napalit, inicirat, vodit i dovršit dok je na njoj da bude prisutna.

To vidim kao dugoročno loš sistem u kojem te smori sebična partnerica do te mjere da ti na kraju daleko draže bude ručno zadovoljavanje nego ona.

E sad, ako su u pitanju kinky stvari tipa BDSM ili Bratt odnosa to je druga stvar, to ima svoju publiku
 
Da li je submisivnost isto što i pasivnost?
Pa kako je subica aktivna? Možda u teoriji je ali u praksi bude to sve na frajeru. Mislim pričamo o vanilija odnosu a ne o BDSM igri sub/dom koji je potpuno druga priča
Meni se cini da je pitanje bilo bas o tome... Gde je granica izmedju sud/dom i BDSM.
A koliko sam primjetio plus nešto iskustva (nije da sam tu neki stručnjak) u pravilu je u podjeli uloga. Igraš svoju ulogu u biti. Njima onaj osjećaj kada ti fino klizi u nju ne znači puno,iz toga im ne raste mašta..
Oni trebaju nešto drugo
 
Da li vam se dešava, sa partnerom imate ravnopravan odnos, razgovarate, komunikacija ok, poštujete se međusobno. Ali kad se dohvatite kreće svič: odjednom muški partner postaje dominantan, a žena submisivna?

Da li je to kod većine parova tako i dokle ide nešto što bismo zvali normalan domino/ sub odnos? A da ne pređe u klasičan bdsm. I šta bi bila granica da postaje bdsm?
Npr vezivanje, neki partneri se vezuju, a opet ne smatraju da su prešli u bdsm zonu.

Samo molim vodite računa da se ne prikazuju neprikladni sadržaji koji nisu po pravilniku. Najbolje razgovor.
Tako je u životinjskom carstvu, a mi smo svakako njegov deo kao primati. Možda je i moguće kroz društvene norme nametnuti političku korektnost, ali kada su u pitanju primalni nagoni opet će izbiti ono što je prirodno. Ne razumem baš ni to vezivanje, jer šta će ti vezivanje ako te je muškarac jako zagrlio tokom seksa. To je to, sam čin se dešava i ako ste se prepustili onda nema izvlačenja, pa da možeš da ''pobegneš''. Ako mora da simulira vazivanjem svoju nadmoć (tokom seksa), onda po meni tu nešto mentalno ne štima.
 
Tako je u životinjskom carstvu, a mi smo svakako njegov deo kao primati. Možda je i moguće kroz društvene norme nametnuti političku korektnost, ali kada su u pitanju primalni nagoni opet će izbiti ono što je prirodno. Ne razumem baš ni to vezivanje, jer šta će ti vezivanje ako te je muškarac jako zagrlio tokom seksa. To je to, sam čin se dešava i ako ste se prepustili onda nema izvlačenja, pa da možeš da ''pobegneš''. Ako mora da simulira vazivanjem svoju nadmoć (tokom seksa), onda po meni tu nešto mentalno ne štima.
Lepo receno.
 

Back
Top