Da li je pre ove postojala neka druga civilizacija?

ili je dobacila mnogo dalje od naše trenutne i pitanje je u kom pravcu.
Misao da je civilizacija jedino ono, što iza sebe ostavlja matrijalne artefakte, uvek mi se činila malo suviše antropocentričnom.
Nadalje, po onome što sam čitao, atlatntska civilizacija, na stepenu materijalnog razvoja, otprilike starog rima na vrhuncu, a pre oko 12000 godina bi mogla, relativno bezbolno po sadašnju oficijelnu nauku, da je postojala i nestala u kataklizmi tipa pada asteroida.
Астероид који би уништио неку такву цивилизацију пре око ,,12000 година" итекако би оставио видљиве трагове и на обалама континената и на морскимом дну.
Štaviše, lepo bi se uklopila u scenarija mnogih sagi i legendi, odgovorila bi ili bacila bar malo više svetlosti na nemoguća pitanja tipa, kako može baskijski jezik da ima više slićnosti sa dijalektima severnoameričkih i sibirskih indijanaca, nego sa svojim susedima, španskim/katalonskim i portugalskim, zašto su irci crveni, stari velšani crnokosi i ćosavi, kako su u ranom starom egiptu pušili duvan a psle niko do Kolumba...
Ipak, pravu poslasticu činila bi priča, koja bi dala odgovor na pitanje kako je jedna matrijarhalna civilizacija postala globalna, ali to je već suviše za današnju nauku[/QUOTЕ]И још: Европљани су са обале данашње Француске продрли до обала источних САД, осим дувана домороци у тропима пуше и бетел, и има тога још само откуд толика потреба за мистификовањем??? И не постоји никакав материјални доказ о Атлантиди осим хроника из антике... Али прича се да је и мој аскурђел имао фараонско богатство, па радим на томе.
 
Можеш да сакријеш доказ о траговима посете неке ванземаљске цивилизације, јер то нити је тако заметан посао, нити тражи пуно људи. Па ипак овај монолит са Блајбингерове слике није остао тајна, под условом да су тврдње о његовим особинама тачне. Али тврдити да се крије нека истина о постојању аутохтоне, давне цивилизације је апсолутно нереално. Па је још та цивилизација и развијенија од нас данас?!? У том случају, на многим би се местима широм планете нашли докази о ,,њеном" постојању, макар таква цивилизација имала само милијарду или чак само пола од тога, јединки. Мислим наравно на хуманоиде блиске нама. С друге стране уопште не сумњам у постојање и посете припадника интелигентних врста из других звезданих система.Једино што су те ствари небо и земља... И дословно.
Naravno, ne mogu se svi dokazi sakriti, niko i ne radi na sakrivanju svih dokaza i ne zato da bi se obezbedio nedostatak dokaza naučnoj skepsi. Naročito brižno se kriju dokazi koji govore preciznije o prepotopskim civilizacijama, a tih dokaza stvarno nema mnogo, bar ne mnogo razumljivih. Za većinu njih pobrinuo se Veliki potop sam, a i tokom perioda detinje isključivosti ove naše civilizacije, koji u nekih autoriteta, nažalost, još uvek traje,
uništavani su bez milosti. Tu nije toliko bitna ocena o stupnjevima razvitka, jer na primer, ako nas od neke civilizacije deli ca. 15000 godina ona je objektivno, toliko neuporediva sa našom da ni poređenje o stupnjevima razvoja nema baš mnogo smisla.
Monolit je danas malo naivna tema SF priče A. Klarka "Odiseja u svemiru 2001" sa kraja šezdesetih, stvarno nisam čuo da zaista postoji. Inače slika je insert iz istoimenog filma snimljenog početkom sedamdesetih. Postoji nešto slično, što je verovatno inspirisalo Klarka, koji je za života, osim što je jedan od stubova SF knjićevnosti, sakupio brojna svedočanstva i materijalne dokaze o misteroznim pojavama i nemogućim pitanjima. Kvarcna lobanja iz Perua sa pomičnom donjom vilicom je najpoznatiji artefakt.
Naime, postoji jedan stub u Bombaju, Indija, u centru grada od pamtiveka, navodno. Na njemu vreme ne ostavlja nikakav trag i nikom još nije pošlo za rukom da utvrdi od kakvog je materijala.
 
Naravno, ne mogu se svi dokazi sakriti, niko i ne radi na sakrivanju svih dokaza i ne zato da bi se obezbedio nedostatak dokaza naučnoj skepsi. Naročito brižno se kriju dokazi koji govore preciznije o prepotopskim civilizacijama, a tih dokaza stvarno nema mnogo, bar ne mnogo razumljivih. Za većinu njih pobrinuo se Veliki potop sam, a i tokom perioda detinje isključivosti ove naše civilizacije, koji u nekih autoriteta, nažalost, još uvek traje,
uništavani su bez milosti. Tu nije toliko bitna ocena o stupnjevima razvitka, jer na primer, ako nas od neke civilizacije deli ca. 15000 godina ona je objektivno, toliko neuporediva sa našom da ni poređenje o stupnjevima razvoja nema baš mnogo smisla.
Monolit je danas malo naivna tema SF priče A. Klarka "Odiseja u svemiru 2001" sa kraja šezdesetih, stvarno nisam čuo da zaista postoji. Inače slika je insert iz istoimenog filma snimljenog početkom sedamdesetih. Postoji nešto slično, što je verovatno inspirisalo Klarka, koji je za života, osim što je jedan od stubova SF knjićevnosti, sakupio brojna svedočanstva i materijalne dokaze o misteroznim pojavama i nemogućim pitanjima. Kvarcna lobanja iz Perua sa pomičnom donjom vilicom je najpoznatiji artefakt.
Naime, postoji jedan stub u Bombaju, Indija, u centru grada od pamtiveka, navodno. Na njemu vreme ne ostavlja nikakav trag i nikom još nije pošlo za rukom da utvrdi od kakvog je materijala.
Види, сматрам и то сам рекао да постоје трагови других цивилизација, али неземаљског порекла. Било која земаљска цивилизација која би се ,,отела" до иоле већег нивоа развоја би се ширила, и не би била подложна локалној катастрофи, док би смо неку већу катастрофу лако детектовали и данас.
 
Али тврдити да се крије нека истина о постојању аутохтоне, давне цивилизације је апсолутно нереално. Па је још та цивилизација и развијенија од нас данас?!? У том случају, на многим би се местима широм планете нашли докази о ,,њеном" постојању, макар таква цивилизација имала само милијарду или чак само пола од тога, јединки. Мислим наравно на хуманоиде блиске нама. С друге стране уопште не сумњам у постојање и посете припадника интелигентних врста из других звезданих система.Једино што су те ствари небо и земља... И дословно.

Da, racionalno tvrditi da je je neka davna civilizacija postojala stvarno je nerealno, ali ništa me nesprečava da na osnovu stvari koje sam prikupio iz veoma raznorodnih izvora ne izgradim o tome stav pomirljivog prihvatanja prilične verovatnoće. To nije racionalno dokaziva činjenica ali je jako lepa osnova za meditaciju.
Dalje, posle atlantske katastrofe razmera otprilike kakvih je opisuje npr. Otto Muck u knizi "Atlantida potonuli kontinent" i još nakon više od 10000 godina, ostalo bi zaista veoma malo materijalnih dokaza, a pitanje je da li bi oni nama bili uopšte, kao takvi prepoznatljivi, npr. problem sa kojim se suočava Semir Osmanagić sa "svojom" bosanskom piramidom. Poseta inteligentnih vanzemaljaca je nešto drugo u smislu da možda previše širi ovu temu, mada uopšte i ne mora biti.
 
Naravno, ne mogu se svi dokazi sakriti, niko i ne radi na sakrivanju svih dokaza i ne zato da bi se obezbedio nedostatak dokaza naučnoj skepsi. Naročito brižno se kriju dokazi koji govore preciznije o prepotopskim civilizacijama, a tih dokaza stvarno nema mnogo, bar ne mnogo razumljivih. Za većinu njih pobrinuo se Veliki potop sam, a i tokom perioda detinje isključivosti ove naše civilizacije, koji u nekih autoriteta, nažalost, još uvek traje,
uništavani su bez milosti. Tu nije toliko bitna ocena o stupnjevima razvitka, jer na primer, ako nas od neke civilizacije deli ca. 15000 godina ona je objektivno, toliko neuporediva sa našom da ni poređenje o stupnjevima razvoja nema baš mnogo smisla.
Monolit je danas malo naivna tema SF priče A. Klarka "Odiseja u svemiru 2001" sa kraja šezdesetih, stvarno nisam čuo da zaista postoji. Inače slika je insert iz istoimenog filma snimljenog početkom sedamdesetih. Postoji nešto slično, što je verovatno inspirisalo Klarka, koji je za života, osim što je jedan od stubova SF knjićevnosti, sakupio brojna svedočanstva i materijalne dokaze o misteroznim pojavama i nemogućim pitanjima. Kvarcna lobanja iz Perua sa pomičnom donjom vilicom je najpoznatiji artefakt.
Naime, postoji jedan stub u Bombaju, Indija, u centru grada od pamtiveka, navodno. Na njemu vreme ne ostavlja nikakav trag i nikom još nije pošlo za rukom da utvrdi od kakvog je materijala.

Dokazi se itekako vesto i masovno kriju!

Jezuiti koji su sa Kortezom i Pizarom osvajali Ameriku imali su SPECIJALAN ZADATAK da bas ovakve dokaze traze i unistavaju!

Mnogo neverovatnih dokaza je unisteno od Inka, Maja, Acteka i ostalih indijanskih plemena severne i juzne Amerike......

A mnogo dokaza se i dan danas nalaze u tajnim arhivama Vatikana i verovatno nikada nece ugledati svetlost dana jer bi toliko potresli svet da on to ne bi - izdrzao.

I kostale bi CENE TIH ISTINA covecanstvo neverovatno mnogo, pa je zato bolje da ostanu tamo gde trenutno jesu...
 
nisam pristalica ove teorije ali jesam jedne druge koja ima veze sa ovom
na zemlji nisu postojale civilizacije ali jesu vladavine vrsta i ovo ima smisla vise nego bilo sta drugo
pre nas su zemljom vladali reptili tj dinosaurusi, neznamo ko je vladao pre njih...
danas vladaju sisari tj mi ljudi
a sledeci koji ce da vladaju su insekti
naravno svaka vrsta na svoj nacin
Ovde se dotiče jedna interesantna spekulacija.
Dobar deo teoretičara zavere baca se drvljem i kamenjem na reptoidnu rasu, koja nas navodno gaji poput živine. U toj priči mi je uvek smetala ta nota kuknjave na druge, koji nam eto ne daju da živimo i zato smo ovakvi nikakvi, a da nam nije svakojakih dušmana, gde bi nam bio kraj?
Smatram to ružnom devijacijom savremenog lenjivca, ali pojava da se razvoj neke vrste ograničava njoj nepojmljivim uticajem neke druge vrste, nije retka pojava u prirodi, jedino što mi, ljudi, mislimo da sedimo na vrhu.
Na vrhu čijeg čega?
To bi reptoide učinilo malo više logičnim, ali ni tad nema osnova za kukanje. Prirodna pojava, molim lepo. Parola snađi se, nešto novo?
Jednostavno, milioni godina neometane evolucije i dominacije reptila na zemlji iznedrili su vrstu, koja možda nikad nije imala nikakvu civilizaciju, pa ni intelekt nalik nama, ali im je pošlo za rukom, šapom, šta li, da stvore, odgoje, pripitome, šta god voliš, nekakvu perad od kojih može da se živi pristojno. A sad šta perad misli? 3D? 4D? Perad k'o perad, dok nose jaja ili šta već, koga briga?
Interesantna temica :znamiguje:
 
Dokazi se itekako vesto i masovno kriju!

Jezuiti koji su sa Kortezom i Pizarom osvajali Ameriku imali su SPECIJALAN ZADATAK da bas ovakve dokaze traze i unistavaju!

Mnogo neverovatnih dokaza je unisteno od Inka, Maja, Acteka i ostalih indijanskih plemena severne i juzne Amerike......


A mnogo dokaza se i dan danas nalaze u tajnim arhivama Vatikana i verovatno nikada nece ugledati svetlost dana jer bi toliko potresli svet da on to ne bi - izdrzao.

I kostale bi CENE TIH ISTINA covecanstvo neverovatno mnogo, pa je zato bolje da ostanu tamo gde trenutno jesu...

pa ajde bre....pa odakle vadite te strogo cuvane tajne
kakva je to strogo cuvana tajna kada tamo neki forumas zna za nju
kako si ti Blaj saznao za to , sapnula ti pticica iz vatikana
 
има тога још само откуд толика потреба за мистификовањем???

Nema potrebe za mistifikovanjem, ja samo spekulišem na osnovu činjenica prikupljenih od raznih izvora sledeći nesigurni put logike i intuicije, a sa jedinim ciljem da treniram taj dvopreg

И не постоји никакав материјални доказ о Атлантиди осим хроника из антике... Али прича се да је и мој аскурђел имао фараонско богатство, па радим на томе.
Sad, kad je tvoj cenjeni predak u pitanju želim ti uspeha u radu, ako naletim na nešto o tome, javiću ti.
S druge pak strane, naravno da ne postoji priznati dokaz o Atlantidi, rekoh li suprotno? To ne čudi, jer može biti da je stvarno nije ni bilo. Činjenice u prilog hipotezi o udaru gvozdenog asteroida, dovoljne mase da smakne zemljinu koru, dosta studiozno, što mi se dopalo, interdisciplinarno i pre svega bez samoubeđenja, da je time seo Bogu za vrat, izneo je, pored ostalog, Otto Muck u knjizi koju sam pomenuo. Moja dotadašnja saznanja o ovoj pojavi uklopila su se, da sam na kraju zaključio da je ovo do sad najverodostojnija i najuravnoteženija verzija Atlantide.
Sa njom, kao i bez nje, sunce danas izlazi gde i je i juče, reklo bi se.
Ima još jedan detalj.
Arhelogija danas je hvale vredna nauka, ali nerealno je tvrditi da može biti egzaktna koliko i npr, analitička geometrija, termodinamika ili nešto tome nalik. To znači, da je, kad su u pitanju arheloški postulati, verodostojnost nekog, mogo više zavisi od tzv. prihvaćenosti od strane šire naučne zajednice, nego u slučaju naučnih disciplina prethodno pomenutih. Lep prikaz tih i sličnih uticaja naučne publike na formiranje opredelenja naučne zajednice dao je Donald de Gracija u izvrnoj knjizi "S one strane fizike"
 
Види, сматрам и то сам рекао да постоје трагови других цивилизација, али неземаљског порекла. Било која земаљска цивилизација која би се ,,отела" до иоле већег нивоа развоја би се ширила, и не би била подложна локалној катастрофи, док би смо неку већу катастрофу лако детектовали и данас.

Da, ako bi se razvijala onako, kako se naša razvija, što mi se čini jako malo verovatno, dva puta da se ponovi. Ima jako mnogo mogućih puteva razvoja neke vrste, od kojih jako malo potpada pod našu definiciju civilizacije. Čak mislim, da ima i jako mnogo puteva mogućeg razvoja čoveka, od kojih mi jako malo možemo uopšte da percipiramo i definišemo civilizovanim, a svi su otprilike jednako verovatni i u svakom trenutku svog postojanja, podložni velikim promenama tokova. Slobodno dodaj na to mogući vanzemaljski ili vanprostorvremenski uticaj i dobije se lepeza sa jako mnogo segmenata, a samo iz jednog ovog našeg pomalo tupog ugla posmatanja. Na primer, da se sutra dokaže teorija koju je K. Sagan izfantazirao pišući "Kontakt" Lepeza bi se pretvorila u mali ali jako gusti žbun.
Uopšte nema potrebe za mistifikacijom?
 
Jel neko mozda cuo za mesto u Turskoj Gobekli Tepe? Mislim da je otkriven tek pre nekoliko godina sasvim slucajno od strane pastira, grad koji se nalazi ispod peska...To mesto je staro verovali ili ne 11500 godina, 7000 godina pre piramida a istrazeno je tek 5 posto tog grada...Imaju neverovatne statue i razne zivotinje isklesane, tako da bi ovo mesto bilo kolevka civilizacije a ne Mesopotamija...U Indiji je otkriven podvodni grad Dwarka koji je star 9500 godina, tako da moguce da su postojale napredne civilizacije za koje mi ne znamo jos nista... A samo u Mediteranu nalazi se oko 200 podvodnih gradova, koji su potopljeni u davno vreme, mozda je neki od njih i Atlantida, ko zna...
 
Jel neko mozda cuo za mesto u Turskoj Gobekli Tepe? Mislim da je otkriven tek pre nekoliko godina sasvim slucajno od strane pastira, grad koji se nalazi ispod peska...To mesto je staro verovali ili ne 11500 godina, 7000 godina pre piramida a istrazeno je tek 5 posto tog grada...Imaju neverovatne statue i razne zivotinje isklesane, tako da bi ovo mesto bilo kolevka civilizacije a ne Mesopotamija...U Indiji je otkriven podvodni grad Dwarka koji je star 9500 godina, tako da moguce da su postojale napredne civilizacije za koje mi ne znamo jos nista... A samo u Mediteranu nalazi se oko 200 podvodnih gradova, koji su potopljeni u davno vreme, mozda je neki od njih i Atlantida, ko zna...

Evo nesto o Gobekli Tepe, ali na nemackom...
http://de.wikipedia.org/wiki/Göbekli_Tepe
 
Da, ako bi se razvijala onako, kako se naša razvija, što mi se čini jako malo verovatno, dva puta da se ponovi. Ima
Čak mislim, da ima i jako mnogo puteva mogućeg razvoja čoveka, od kojih mi jako malo možemo uopšte da percipiramo i definišemo civilizovanim, a svi su otprilike jednako verovatni i u svakom trenutku svog postojanja, podložni velikim promenama tokova. Slobodno dodaj na to mogući vanzemaljski ili vanprostorvremenski uticaj i dobije se lepeza sa jako mnogo segmenata, a samo iz jednog ovog našeg pomalo tupog ugla posmatanja. Na primer, da se sutra dokaže teorija koju je K. Sagan izfantazirao pišući "Kontakt" Lepeza bi se pretvorila u mali ali jako gusti žbun.
Uopšte nema potrebe za mistifikacijom?
Није баш неки проблем раздвојити цивилизацију од простог битисања. Све људске цивилизације и када су биле јако изоловане( Маје, Инке, стара Кина, Индија, Сумери) развијале су се врло слично, сем што наравно, нису досегле исти ниво, и најчешће су бивале или уништене или потиснуте од надмоћних цивилизација када би дошло до контакта. Цивилизација из контакта је практично наша, временски и технолошки екстраполирана, а ако мислиш на ,,свемирски брод" урађен по коду добијеном из сигнала, а да се тај брод ни померио није са мести, узми да је заправо најобичнији комуникатор. Неозбиљно је рећи да су сви путеви развоја цивилизације једнако вероватни. То напросто
нису лото комбинације, где је таква вероватноћа тачна.
 
Није баш неки проблем раздвојити цивилизацију од простог битисања. Све људске цивилизације и када су биле јако изоловане( Маје, Инке, стара Кина, Индија, Сумери) развијале су се врло слично, сем што наравно, нису досегле исти ниво, и најчешће су бивале или уништене или потиснуте од надмоћних цивилизација када би дошло до контакта. Цивилизација из контакта је практично наша, временски и технолошки екстраполирана, а ако мислиш на ,,свемирски брод" урађен по коду добијеном из сигнала, а да се тај брод ни померио није са мести, узми да је заправо најобичнији комуникатор. Неозбиљно је рећи да су сви путеви развоја цивилизације једнако вероватни. То напросто
нису лото комбинације, где је таква вероватноћа тачна.

Ako su se razvijale vrlo slicno i ako su bile jako izolovane, logicno je postaviti pitanje kako je to moguce? Da li su bile stvarno izolovane, ili imaju iste korene, pa "svako na svoju stranu" je otisao, ili pak je bilo nekog treceg koji je istu semu koristio davajuci informacije svakoj od tih civilizacija (neka vrsta eksperimenta, kako ce se ko u kom pravcu i za koje vreme razviti)...
 
Ako su se razvijale vrlo slicno i ako su bile jako izolovane, logicno je postaviti pitanje kako je to moguce? Da li su bile stvarno izolovane, ili imaju iste korene, pa "svako na svoju stranu" je otisao, ili pak je bilo nekog treceg koji je istu semu koristio davajuci informacije svakoj od tih civilizacija (neka vrsta eksperimenta, kako ce se ko u kom pravcu i za koje vreme razviti)...
Црвено, а и остало... Рецимо да је за наш ментални склоп и земаљске услове (нису сви исти, али обрати пажњу да су све цивилизације ,,започеле" у суптропској клими, са доста једноставних и природних ресурса)било сасвим очекивано да је развој био врло приближно исти.
 

Back
Top