Quantcast

Da li je pre ove postojala neka druga civilizacija?

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.033
Ендорфин(и) су производ мог(твог итд) организма. Не западај у филозофске апсурде.
Моја поента је да се реалност природним путем ствара помоћу субстанци које производи наше тело или природна средина.

Dimethyltryptamine, također poznat kao DMT ili N,N-dimethyltryptamine je triptamin koji se prirodno javlja u ljudskom tijelu kao neurotransmiter, stvara se u vrlo malim količinama tijekom normalnog metabolizam preko enzima triptamin-N-metiltransferaza. Ima indolnu strukturu i sličan je neurotransmiteru serotoninu koji je također po prirodi triptamin. Čist DMT na sobnoj temperaturi izgleda kao bezbojni vosak ili kristal. DMT je prvotno sintetiziran 1931. godine, tek je kasnijih godina pronađen unutar ljudskog organizma. Također se prirodno nalazi u velikom broju biljaka. Biljke koje sadrže DMT se koriste unutar nekoliko južnoameričkih šamanističkih kultura. On je glavni aktivni sastojak praha yopo i napitka ayahuascae.

Poruka
60.356
Моја поента је да се реалност природним путем ствара помоћу субстанци које производи наше тело или природна средина.

Dimethyltryptamine, također poznat kao DMT ili N,N-dimethyltryptamine je triptamin koji se prirodno javlja u ljudskom tijelu kao neurotransmiter, stvara se u vrlo malim količinama tijekom normalnog metabolizam preko enzima triptamin-N-metiltransferaza. Ima indolnu strukturu i sličan je neurotransmiteru serotoninu koji je također po prirodi triptamin. Čist DMT na sobnoj temperaturi izgleda kao bezbojni vosak ili kristal. DMT je prvotno sintetiziran 1931. godine, tek je kasnijih godina pronađen unutar ljudskog organizma. Također se prirodno nalazi u velikom broju biljaka. Biljke koje sadrže DMT se koriste unutar nekoliko južnoameričkih šamanističkih kultura. On je glavni aktivni sastojak praha yopo i napitka ayahuascae.
Небитно. Важно је једино да се радило о људима способним да опстано, развију се и размноже у тој средини. Биохемија свих организама, све док не уносимо супстанце које нас мењају на краће или дуже време, је једноставно подлога функционисању, и сваки организам је има као спецификум( мада се у суштини баш не разликују много). Ако су ти шамани тако битни, једнако су се развијале и неке културе без истих. Једноставно ствари или функционишу онакве какве јесу или не, а дроге, адитиви у храни, октански број безина итд су само споредне ствари и нуспродукти. Ниједна се цивилизација није развила због или на дрогама.

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.033
Небитно. Важно је једино да се радило о људима способним да опстано, развију се и размноже у тој средини. Биохемија свих организама, све док не уносимо супстанце које нас мењају на краће или дуже време, је једноставно подлога функционисању, и сваки организам је има као спецификум( мада се у суштини баш не разликују много). Ако су ти шамани тако битни, једнако су се развијале и неке културе без истих. Једноставно ствари или функционишу онакве какве јесу или не, а дроге, адитиви у храни, октански број безина итд су само споредне ствари и нуспродукти. Ниједна се цивилизација није развила због или на дрогама.
Ако ти кажеш да је небитно...

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.618
Jel neko mozda cuo za mesto u Turskoj Gobekli Tepe? Mislim da je otkriven tek pre nekoliko godina sasvim slucajno od strane pastira, grad koji se nalazi ispod peska...To mesto je staro verovali ili ne 11500 godina, 7000 godina pre piramida a istrazeno je tek 5 posto tog grada...Imaju neverovatne statue i razne zivotinje isklesane, tako da bi ovo mesto bilo kolevka civilizacije a ne Mesopotamija...U Indiji je otkriven podvodni grad Dwarka koji je star 9500 godina, tako da moguce da su postojale napredne civilizacije za koje mi ne znamo jos nista... A samo u Mediteranu nalazi se oko 200 podvodnih gradova, koji su potopljeni u davno vreme, mozda je neki od njih i Atlantida, ko zna...
O tom gradu ispod zemlje je pisao jos Zeljko Molnar u knizi "Potraga za staklenim gradom"..Cini i se da sam tamo procitao da je to grad koji je mogao da primi 50 000 ljudi, i koji izgleda kao okrenuta piramida....
Sto se naprednih civilizacija tice, najcesci dokazi, tj, oni dokazi koji se ne mogu sakriti se kriju u jezicima i lingvistici.....
U jednom starom indijskom jeziku, kojim se jos govori u nekim delovima Indije, postoji posebna rec koja oznacava period vremena od priblizno milionitog dela sekunda...
Zar je potreban veci dokaz o postojanju drevne a napredne civilizacije?

Poslednja izmena:

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.108
U indiji je pronadjen onaj cuveni metalni stub na koji nikakve kiseline ni hemikalije ne deluju.

Niko ne zna cemu sluzi, sta tamo radi i ko ga je napravio...

Sve religije, a narocito hriscanstvo u Americi i Africi su BRISALI i UNISTAVALI takve dokaze kao i tragove posete vanzemaljskih civilizacija jer smatraju da to moze da ugrozi veru u postojanje Boga.

Misteriozni monolit:

http://2.***************/_UMWIq5wD2k0/S3en22Bp0lI/AAAAAAAAAqE/1_W7pNDCkqk/s640/monolito1.jpeg

Kazi mi nesto vise o tom monolitu.

Daniel Bor

Poznat
Poruka
9.680
O tom gradu ispod zemlje je pisao jos Zeljko Molnar u knizi "Potraga za staklenim gradom"..Cini i se da sam tamo procitao da je to grad koji je mogao da primi 50 000 ljudi, i koji izgleda kao okrenuta piramida....

Hvala na informacijama, moracu negde da nadjem tu knjigu, sigurno vredi procitati z:)

Ja sam gledao na Ancient Aliens pricu o tom gradu, stvarno je neverovatno kako je to sve sagradjeno, i misterija zasto je namerno zakopan peskom :confused:

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.618

Hvala na informacijama, moracu negde da nadjem tu knjigu, sigurno vredi procitati z:)

Ja sam gledao na Ancient Aliens pricu o tom gradu, stvarno je neverovatno kako je to sve sagradjeno, i misterija zasto je namerno zakopan peskom :confused:
Knjiga je klasican putopis, kako je Molnar krenuo automobilom preko Turske i tog grada, Iraka, gde je automobil ukrcao na brod, do Indonezije, i povratak automobilom kroz bespuca sve do Tibeta i "staklenog grada"...Uistinu vredi procitati.....

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.108
Sto se naprednih civilizacija tice, najcesci dokazi, tj, oni dokazi koji se ne mogu sakriti se kriju u jezicima i lingvistici.....
U jednom starom indijskom jeziku, kojim se jos govori u nekim delovima Indije, postoji posebna rec koja oznacava period vremena od priblizno milionitog dela sekunda...
Zar je potreban veci dokaz o postojanju drevne a napredne civilizacije?

Kazi jos nesto o ovome.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.618
Kazi jos nesto o ovome.
Pa prosto je.
Kakav znacaj moze imati posebna rec za pojam koji je sa aspekta danasnjeg shvatanja za te narode bio apsolutno nemerljiv?
Ima jos nekoliko slicnih primera, iz lingvistike, ali sam ja o tome citao jos kao tinejdzer pa se zaboravilo.....
Ima jedna knjiga, bas napisana za tu generaciju(kada sam je ja citao).
Mislim da se zove,"tajne drevne nauke"..Izdavac je bila neka novosadska kuca...U njoj je bilo nekoliko primera takvih reci, takodje je bila veoma zanimljiva prica o alhemiji i austrijskom caru, kao i alhemijskim predmetima koji se cuvaju i mogu videti u nekom muzeju u Becu, kao i o skeletu praistorijskog goveceta, procenjene starosti od 30 000 godina, koje je ubijeno necim najpribliznijim kursumu..
Tu je takodje prica o dolini kraljeva u Egiptu i mauzoleju koji je na dasak vetra "svirao" melodije........
Pokusacu da je nadjem u biblioteci u mom gradu(odakle sam je i uzeo da citam tada), pa cu je skenirati celu.....

Poruka
60.356
Pre dosta godina Politika je pisala u nastavcima o materijalnim tragovima civilizacija starijih od 3o.ooo godina.
Skoro smo citali o ljudskim kosturima od 3,valjda do 7 m duzine?
Neko je pisao o piramidama u Kini koje su oni sve zatrpali zemljom.Zasto su to radili,ako je podatak tacan?
За костуре је, изашло, да је превара, а за кинеске пирамиде је неизвесно јер Кинези бране приступ.
Додуше они забраљују приступ и другачијим археолошким локацијама.

G.H.O.S.T.

Poznat
Poruka
7.997
За костуре је, изашло, да је превара, а за кинеске пирамиде је неизвесно јер Кинези бране приступ.
Додуше они забраљују приступ и другачијим археолошким локацијама.
Mudro.Cuvaju svoje tajne za sebe.Mozda ce i da otvore pristup tim piramidama tek kada ih sve temeljno pronjuskaju.

goldengate

Zainteresovan član
Poruka
173
aj imam jednu teoriju da zemlja, kao sto ima ciklus dana, meseca, godina, ima i visi ciklus, mislim ciklus koji obuhvata veoma dug period, ciklus ledenog doba i globalnog zagrevanja
oni koji su na vrhu znaju za to, i onda u skladu sa tim razvijaju ovu civilizaciju, naravno da izvuku neku korist, i dok dodu neizdrzivi uslovi za zivot ljudi vec imaju tehnologiju da putuju u svemir
to ti izgleda nesto kao kad poloprivrede, dode proljeće sneg se otopi sejes usev, onda leti obradujes, u jesen pokupis iz njive i pospremis, i opet sneg

VitezKojaZmaj

Zainteresovan član
Poruka
360
Zanimljivo je sto su naucinici na Marsu nasli piramide.Kada se sve to spoji izgleda kao da je pre nas postojala jedna napredna civilizacija u tehnologiji a isto tako su bili i mnogobosci.Sada se spremaju da posalju jos jednog robota te piramide da istraze pa ako su kao nase onda se tu nalaze mumije.Sad da li je to neka naprednija civilizacija sa planete zemlje koja je zivela pre nas ili su to vanzemaljci koji su davno tamo zivjeli.Ja samo znam da je to zanimljivo i da ce biti veliko otkrice.

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.108
aj imam jednu teoriju da zemlja, kao sto ima ciklus dana, meseca, godina, ima i visi ciklus, mislim ciklus koji obuhvata veoma dug period, ciklus ledenog doba i globalnog zagrevanja
oni koji su na vrhu znaju za to, i onda u skladu sa tim razvijaju ovu civilizaciju, naravno da izvuku neku korist, i dok dodu neizdrzivi uslovi za zivot ljudi vec imaju tehnologiju da putuju u svemir
to ti izgleda nesto kao kad poloprivrede, dode proljeće sneg se otopi sejes usev, onda leti obradujes, u jesen pokupis iz njive i pospremis, i opet sneg

Ne verujem da su piramide sluzile kao grobnice. Citao sam da su one kontra tegovi koje "cuvaju" Zemlju. Ako je neko citao "Svetlost i vecnost piramida - poslednje tajne planete Zemlje" na kraju knjige moze naci sliku sa 13 piramida na sredini linije meridijana (cini mi se) u savrsenoj liniji.

zubcanik razuma

Zainteresovan član
Poruka
206
Zanimljivo je sto su naucinici na Marsu nasli piramide.Kada se sve to spoji izgleda kao da je pre nas postojala jedna napredna civilizacija u tehnologiji a isto tako su bili i mnogobosci.Sada se spremaju da posalju jos jednog robota te piramide da istraze pa ako su kao nase onda se tu nalaze mumije.Sad da li je to neka naprednija civilizacija sa planete zemlje koja je zivela pre nas ili su to vanzemaljci koji su davno tamo zivjeli.Ja samo znam da je to zanimljivo i da ce biti veliko otkrice.
ispostavilo se da su Lice i navodne piramide ustvari obicne stene, igra senki i svetlosti pod odredjenim uglom.....zao mi je

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.