da li je ponizenje..?

  • Začetnik teme sada_vec_ozbiljan_momak
  • Datum pokretanja
S

sada_vec_ozbiljan_momak

Gost
situacija: pisacu u prvom licu.
Moja devojka je sa bivsim momkom u dobrim odnosima: zavrsavaju usluge jedno drugom i cuju se telefonom.Od kako smo nas dvoje u vezi bivsi momak je poceo vise da je kontaktira, dolazi joj na vrata, cesce je zove , u pola dva nocu (dok ja i ona ragovaramo telefonom)nekoliko puta na mobilni, poruke mobilnim, ruzna prica o meni...
Meni je to pocelo da smeta i pocele su rasprave da mu skrene paznju da se tako ne ponasa. Njen komentar je bio da ona njega ne vidi i da mene ceni i voli. Epilog svega je kada mi je rekla da je bivsem momku rekla da se pomeri od nje on se nasmejao. Na moje pitanje sta mu je tacno rekla, (zasto se nasmejao) odgovorila mi je "pozvala sam ga i rekla nemoj vise da me zoves, da dolazis kod nas na posao, da se pojavljujes u mojoj blizini Mom momku smeta tvoje ponasanje. Posle ovog mog razgovora sa njom odreagovao sam vrlo jednostavno: rekao sam joj da me je spustila na samo dno a da je svog bivseg momka izdigla na visoki pijedastal, jer ne zeli da se konfrontira sa njim zbog mene, i da me je ponizila.Preko ovog ponizenja nisam mogao da predjem . nismo vise zajedno posle sedam meseci.
Interesuje me Vase misljenje
 
PA AKO SE STVARNO VOLITE NISI TREBAO DA RASKINES JER LJUBAV JE JACA OD SVEGA PA CAK I OD TOG NJENOG BIVSEG DECKA!ALI ONA IPAK NIJE TREBALA DA TE PONIZI TAKO,KAD SE MALO BOLJE RAZMISLI TO I NIJE VELIKO PONIZENJE!VIDJA LI SE JOS SA TIM DECKOM,(ako nije tajna)?
 
To jeste bez veze od nje, ali vrlo često ljudi izbegavaju neprijatne situacije 'vadeći' se na druge. Mnogo lakše je reći:'Smeta mom dečku', nego 'Meni smeta'. I mene to izluđuje kod ljudi, ali mislim da to ipak nije toliko strašno. Posebno ako je voliš, to je nedovoljan razlog za raskid.
 
Ne razumijem zasto si se toliko naljutio, mozda ti nju ne volis dovoljno, sve mi se cini da ti je vaznije da ti tu budes neko i nesto. Zasto ne bi rekla da tebi smeta, to samo pokazuje da je tebi stalo do nje i ne zelis da je drugi uzme od tebe. A sta hoces, nije nista slagala, tebi i jeste smetalo njegovo prisustvo u vasoj blizini, a ne njoj.
 
Ja mislim da si bio u pravu...Za mene to nije normalno ponasanje, tj. nije prijateljstvo izmedju njih ako je on zove nocu, dolazi kuci kod nje i prica ruzno o tebi, a ona sve to tolerise. Znaci njoj to ne smeta, nego samo tebi?!?
Nemam nista protiv da posle raskida veze ljudi ostanu u dobrim odnosima, to je bas pohvalno, ali moraju da imaju obzira prema novim partnerima svojih bivsih.
Pitanje je, da li je ona zaista raskinula sa svojim bivsim...
 
mislim da si sasvim ispravno postupio. znam za slucaj da je jedna moja drugarica nasla decka koji se precesto cuo sa svojom bivsom devojkom koja se u medjuvremenu udala i otputovala u drugu zemlju. epilog: devojka se razvodi od svog muza da bi bila sa svojim bivsim deckom...

sto se tice tvoje price, po mom misljenju posle raskida moze neko da bude u korektnim odnosima ali ne toliko prisnim. da joj je najbolji drug bila bi ista situacija...

nemoj mnogo da se nerviras zbog razloga na koji ste raskinuli, mislim da ljudi posle raskida teze izlaze na kraj sa svojom sujetom /i ja sam jedna od tih ljudi/ nego sto pate zbog gubitka voljene osobe. jednostavno, mozda je lakse priznati sebi da je tezi bio poraz za sujetu i suociti se sa tim, nego osobu koja nas je povredila da dizemo na pijedastal i kazemo koliko smo je mnogo voleli...

i pamet u glavu, sledeci put se ne vezuj za devojcice koje nisu nacisto sa emocijama! :)
 
meni uopste nije bilo normalno: kako njoj nije zasmetalo to sto meni smeta....
to mi je u tom trenutku doslo i to je zapravo razlog za raskid, ja sam nekoliko meseci pre toga bio u fazonu "hey smeta mi njegovo ponasanje " i onda posle ovoga sam pukao
 
sada_vec_ozbiljan_momak:
meni uopste nije bilo normalno: kako njoj nije zasmetalo to sto meni smeta....

-heeeeeeeeeeej! pa kome moze da smeta kad ga neko obasipa paznjom?!? :P odvojeno sto mi zenke malo volimo da kroz ljubomoru testiramo nase deckice... :wink: ali ovo uopste nije normalno... :x

jedna stvar mi samo u celoj prici nije jasna:
ZASTO SI POKRENUO TOPIC, DA PROVERIS DA LI SI ISPRAVNO POSTUPIO ILI ZBOG NECEG TRECEG :?: :?: :?:
 
sada_vec_ozbiljan_momak, ja mislim da si tu pogresio ona tebe niej ponizila na dno vec ti je dala do znanja da joj znacis u zivotu, jer d anije tako rekla bi ti da ne zeli da prekine kontakt sa njim, razmisli malo o tome...ljubav je slepa i ne vidi ponasanje partnera
 
Ne razumem :D Pa ti si joj reko da ti ON smeta,ona njemu to rekla i u cemu je sad trik majke ti?Nije te ona spustila na dno,vec samo ispunila tvoju zelju da mu kaze da ga ne zeli vise u svojoj blizini.I nije te lagala,da te je lagala ne bi rekla :!:
 
pa naravno da jesi!!! ako tvoja devojcica nije osecala da ti pripada i da drugi imaju manje prava na nju ti joj to ne mozes nacrtati... mislim, po meni, glupo mu je to srocila i da je bila malo pametnija ne bi ti morao da joj pricas da to sto rade njih dvoje nije ok...

good luck... i pamet u glavu.... jedna od odlika zrelosti je da ne moras da proveravas ispravnost svojih odluka...

u mojoj biografiji ima jedan interesantan dogadjaj kad sam se nesto glupirala jedne zime i resila da donesem jednu "vaznu" odluku i dok sam je donosila ja sam sela u sneg i izgovorila mudre misli "ako i napravim gresku ovom odlukom to je moja greska i lakse cu podneti posledice moje greske nego da postupim protivno mojoj prirodi". recimo da je to rad bila dobra odluka, ali sam par godina kasnije skapirala da sam u trenutku dok sam sedala na gomilu snega imala lagane lone i kratku jaknu...

izvuci pouku, ili nemoj - na tebi je...! :lol:
 
sada_vec_ozbiljan_momak:
situacija: pisacu u prvom licu.
Moja devojka je sa bivsim momkom u dobrim odnosima: zavrsavaju usluge jedno drugom i cuju se telefonom.Od kako smo nas dvoje u vezi bivsi momak je poceo vise da je kontaktira, dolazi joj na vrata, cesce je zove , u pola dva nocu (dok ja i ona ragovaramo telefonom)nekoliko puta na mobilni, poruke mobilnim, ruzna prica o meni...
Meni je to pocelo da smeta i pocele su rasprave da mu skrene paznju da se tako ne ponasa. Njen komentar je bio da ona njega ne vidi i da mene ceni i voli. Epilog svega je kada mi je rekla da je bivsem momku rekla da se pomeri od nje on se nasmejao. Na moje pitanje sta mu je tacno rekla, (zasto se nasmejao) odgovorila mi je "pozvala sam ga i rekla nemoj vise da me zoves, da dolazis kod nas na posao, da se pojavljujes u mojoj blizini Mom momku smeta tvoje ponasanje. Posle ovog mog razgovora sa njom odreagovao sam vrlo jednostavno: rekao sam joj da me je spustila na samo dno a da je svog bivseg momka izdigla na visoki pijedastal, jer ne zeli da se konfrontira sa njim zbog mene, i da me je ponizila.Preko ovog ponizenja nisam mogao da predjem . nismo vise zajedno posle sedam meseci.
Interesuje me Vase misljenje

sorry mrzi me da citam
 
iskreno, ne bih rekla da je htela da te ponizi , a mislim da je to vrlo bitno. nije mi jasna jedna stvar zasto ako ste vas dvoje zajedno ti tripujes da ona u stvari hoce da bude sa nekim drugim, da to hoce bila bi sa njim a ne sa tobom. kapiram da si nesiguran u njenu ljubav ali kako mozes biti siguran u ovo drugo??????
ako se volite sva ova prica je nebitna, pravo pitanje je da li je volis i zelis da budes sa njom, i naravno ona tebe.
da li ti je palo na pamet da devojka u situaciji u kojoj se nasla nije uspela da se snadje onako kako si ti zamislio i ispala malo trapava, sto mislim da nije strasno.
meni ova prica uopste ne deluje kao ponizavajuca ali ako je ti tako osecas...
ti uostalom najbolje znas sta hoces, a razlozi zasto si raskinuo ,cini mi se, leze malo van ove price.
 
sada_vec_ozbiljan_momak:
imao sam drugacije misljenje o svemu sto se izdesavalo poslednjih dana, cini mi se i da sam prenaglio i da nisam. ali sam u jedno siguran da je volim i da cu probati da opet budem sa njom.

E, moj dečko, pa ti si stvarno puk'o! Hteo si da budeš frajer, da dokažeš (kome? društvu? nekim luzerima, predpostavljam) da možeš da komanduješ svojoj devojci i da je njen bivši praistorija? Pa ti definitivno ne znaš ništa o devojkama! Pusti šta ti sugerišu ova dečica ovde, shvati da ni jedna devojka neće da se odrekne nečega što je bilo njeno, bez obzira što ona ima drugog dečka. Njoj odgovara to što je on stalno tu u okolini, ako ništa drugo, a ono kao dokaz da je ona žestoka riba koja može da vrti dva tipa u isto vreme. Razmisli malo, hoćeš li celog života da budeš drugi? Ako ti odgovara, onda nema problema. Ako misliš da si postigao nešto time što si raskinuo sa njom, pa se puzeći vratio nazad, onda si baš veliki frajer. Da sam na njenom mestu, nikad te ne bih primila nazad, jer ti nemaš ono osnovno - KARAKTER.
 
Lara Croft:
sada_vec_ozbiljan_momak:
imao sam drugacije misljenje o svemu sto se izdesavalo poslednjih dana, cini mi se i da sam prenaglio i da nisam. ali sam u jedno siguran da je volim i da cu probati da opet budem sa njom.

E, moj dečko, pa ti si stvarno puk'o! Hteo si da budeš frajer, da dokažeš (kome? društvu? nekim luzerima, predpostavljam) da možeš da komanduješ svojoj devojci i da je njen bivši praistorija? Pa ti definitivno ne znaš ništa o devojkama! Pusti šta ti sugerišu ova dečica ovde, shvati da ni jedna devojka neće da se odrekne nečega što je bilo njeno, bez obzira što ona ima drugog dečka. Njoj odgovara to što je on stalno tu u okolini, ako ništa drugo, a ono kao dokaz da je ona žestoka riba koja može da vrti dva tipa u isto vreme. Razmisli malo, hoćeš li celog života da budeš drugi? Ako ti odgovara, onda nema problema. Ako misliš da si postigao nešto time što si raskinuo sa njom, pa se puzeći vratio nazad, onda si baš veliki frajer. Da sam na njenom mestu, nikad te ne bih primila nazad, jer ti nemaš ono osnovno - KARAKTER.
previse ostro za moj ukus...
ali treba postovati tudje stavove, ja ipak mislim da u ljubavi ako volis ponekad trebas da zaboravis na inat i takve stvari...
ali na svakome je da odluci sta mu je ciniti :wink:
mislim da ne bi trebalo nikoga osudjivati ovde na forumu
 
sada_vec_ozbiljan_momak:
ali kada nekog pogledas u oci i kada vidis da je neko svestan svoje greske... onda je valjda normalno da ne budes baksuz nego da mu pruzis drugu sansu... i naravno uvek postoji pravilo idi gde je bolje ako zelis... niko nije nicije vlasnistvo
ma samo opusteno :wink:
svi gresimo 8)
bitna je ljubav
 
U potpunosti te podržavam!!!!! Ona ne zna šta hoće!!!
Da je raskinula s njim to bi i njemu bilo jasno, ali izgleda da ON to tako ne vidi. Koji liberalizam, šta lupeta ovaj narod te ti si u pravu.. te ona je u pravu.....???? TI SI U PRAVU!!!!! pROŠAO SAM VRLO SLIČNU SITUACIJU i znam kako se osećaš. Probaj da je ne primećuješ, da o njoj ne razmišljaš... Ako ona nije znala da ceni TVOJE emocije, pažnju, brigu i ostalo... SIGURNO ima neka koja HOĆE. Ne sekiraj se, samo strpljenja. A njoj će već da se vratri istom merom, naći će se neko i njoj da zabiberi čorbu, pa će da se seti svega što ti je činila uz "osmehe" i biće joj žao, ali biće kasno....

ONA NE ZASLUŽUJE DA JOJ SE JAVIŠ NA ULICI...
ps. samo hrabro i glavu gore....
 
pcelica:
Lara Croft:
sada_vec_ozbiljan_momak:
imao sam drugacije misljenje o svemu sto se izdesavalo poslednjih dana, cini mi se i da sam prenaglio i da nisam. ali sam u jedno siguran da je volim i da cu probati da opet budem sa njom.

E, moj dečko, pa ti si stvarno puk'o! Hteo si da budeš frajer, da dokažeš (kome? društvu? nekim luzerima, predpostavljam) da možeš da komanduješ svojoj devojci i da je njen bivši praistorija? Pa ti definitivno ne znaš ništa o devojkama! Pusti šta ti sugerišu ova dečica ovde, shvati da ni jedna devojka neće da se odrekne nečega što je bilo njeno, bez obzira što ona ima drugog dečka. Njoj odgovara to što je on stalno tu u okolini, ako ništa drugo, a ono kao dokaz da je ona žestoka riba koja može da vrti dva tipa u isto vreme. Razmisli malo, hoćeš li celog života da budeš drugi? Ako ti odgovara, onda nema problema. Ako misliš da si postigao nešto time što si raskinuo sa njom, pa se puzeći vratio nazad, onda si baš veliki frajer. Da sam na njenom mestu, nikad te ne bih primila nazad, jer ti nemaš ono osnovno - KARAKTER.
previse ostro za moj ukus...
ali treba postovati tudje stavove, ja ipak mislim da u ljubavi ako volis ponekad trebas da zaboravis na inat i takve stvari...
ali na svakome je da odluci sta mu je ciniti :wink:
mislim da ne bi trebalo nikoga osudjivati ovde na forumu

Slušal "laro-ili-kako-se-već-zoveš" sam odabir tvog pseudonima govori o tvom karakteru, a ni njen nije bolji. Šta bre vi umišljate.. Zabotavile ste da je ovo BALKAN.. Nismo mi neki frajeri, ali daleko od toga da ste vi neke ribetine....
Daleko će da dogurate i TI i ona njegova...Shvatićete šta ste igubile tek kada lupite glavom o zid, kada vam neki som napravi bebicu i zbriše.....
 

Back
Top