Da li je PDV bolji od poreza na dohodak?

Samo trenutak...?
Kakve veze ima PDV s porezom na dohodak sem što se u oba slučaja radi o nekoj vrsti poreza???

Dajte ljudi malo se educirajte prije no što započnete ovakve diskusije!

Nije ih poredio nego pitao da li je humanije puniti budžet većim porezom na prihode koji se progresivno obračunava (uz mali porez na promet kao u USA) ili manjim porezom na prihode koji je isti za sve uz veći PDV kao ovde.
Ja sam barem tako razumeo čoveka.

Samo trenutak...?
Kakve veze ima PDV s porezom na dohodak sem što se u oba slučaja radi o nekoj vrsti poreza???

MRŠ u krevet ....

- - - - - - - - - -

Nije ih poredio nego pitao da li je humanije puniti budžet većim porezom na prihode koji se progresivno obračunava (uz mali porez na promet kao u USA) ili manjim porezom na prihode koji je isti za sve uz veći PDV kao ovde.

Nije to čovek,
to je Kami .... Maskota foruma .....

U Americi postoji porez na promet, koji je postojao i kod nas pre uvodjenja PDV-a. Tako je svuda u svetu- ili porez na promet ili PDV. Porez na dohodak je sasvim druga kategorija.

Зависи о којој савезној држави причамо- у многим државама, рецимо Делаверу не постоји порез на доходак, док је у већини држава порез на промет једницифрен.

Зато је не можемо поредити са Европом у којој је само питање да ли је ПДВ већи од 20%.

Poslednja izmena:
Зависи о којој савезној држаби причамо- у многим државама, рецимо Делаверу не постоји порез на доходак, док је у већини држава порез на промет једницифрен.

Зато је не можемо поредити са Европом у којој је само питање да ли је ПДВ већи од 20%.

Da. Ali moramo biti za 0%, a ne samo za redukciju na 7.

Samo trenutak...?

Da li se ti to zezass?

Jesi li razumeo post, ili se glupiras?

A i ja pitam gluposti, ocigledno je da nisi razumeo post, tj. apsolutno nista nisi razumeo.

Hajde produzi dalje.

Poslednja izmena:
Не, пази,фора је да у Америци не постоји ПДВ, већ само порез на доходак.

Зато је нормално питање који од ова два пореза је ОК, али је скроз супротно од ОК то што постоје оба.

Niti jedan porez ne treba da postoji, u principu, naravno.

Ali ovde je pitanje sledece. Da li budzet treba prevashodno da se punu sa vecim porezom na dohodak (progresivnim, koji se uvecava od 10% za najsiromasnije do 40% za najbogatije), ali sa porezom na promet ili PDV-om od 0-7/8 % kako je u Americi, ili da porez na dohodak bude 10-15% za SVE, plus doprinosi za zdravstveno i penziono, ali da PDV bude 20-25%.

Sta je od toga bolje i sta vrsi ravnomerniju raspodelu?

- - - - - - - - - -

Upravo to je bio kontekst mog uvodnog posta, da.

Niti jedan porez ne treba da postoji, u principu, naravno.

Ali ovde je pitanje sledece. Da li budzet treba prevashodno da se punu sa vecim porezom na dohodak (progresivnim, koji se uvecava od 10% za najsiromasnije do 40% za najbogatije), ali sa porezom na promet ili PDV-om od 0-7/8 % kako je u Americi, ili da porez na dohodak bude 10-15% za SVE, plus doprinosi za zdravstveno i penziono, ali da PDV bude 20-25%.

Sta je od toga bolje i sta vrsi ravnomerniju raspodelu?

Ово прво.

Јер је веће растерећење за ситан и средњи бизнис, и ближе је оном златном прозору у којем порез и доноси паре и омогућава приватнику да дише.

Велики проблем сиве економије у источној Европи су шведски порески системи, које је просто немогуће испратити ако хоћеш да ти у џепу остане ишта више од минималног џепарца.

Da li se ti to zezass?

Jesi li razumeo post, ili se glupiras?

A i ja pitam gluposti, ocigledno je da nisi razumeo post, tj. apsolutno nista nisi razumeo.

Hajde produzi dalje.

Jedno je šta si pitao, a drugo je kakav glupav naslov si postavio. Svoj lapsus ne brani svojim osionim ponašanjem!
Sem toga, trebao bi se barem educirati i kako je destinirana koja vrsta prihoda prije no što humanost i oporezivanje saspeš u isti koš!

Poslednja izmena:

Back