Quantcast

Da li je pad vlasti u Tunisu odlicna stvar za gradjane Srbije?

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.449
Da sada pazljivo posmatraju u narednom periodu da li ce Tunis procvetati ili ce ostati sve kako je i bilo.
Pogotovu za one gradjane koji misle da bi pad aktuelne vlasti neminovno doneo boljitak i da je vlast jedini uzrok propasti srpske ekonomije.
Samo pazljivo posmatrajte Tunis...
:zcool:
E sad i ti...

Ko da je isto Srbija i Tunis, jel imamo mi more i razvijen turizam?

Uporedjujes neuporedivo...

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
da, jeste, tuniski rezim je smatran za americkog prijatelja, kao i mnogi drugi arapski rezimi. tresu se stolice proamerickim arapskim diktatorima u alziru, sad i u jordanu a mubarak kaki u gace.
to sve predstavlja ocigledan pad americkog uticaja u severnoj africi i na bliskom istoku. a kroz globalnu inflaciju i drastican porast cena hrane, gledamo zadnje godine svetske zavisnosti od dolara.
amerika ide dole brze i brzi, za nas srbe to znaci kosovo nazad, ujedinjenje srpskih zemalja, pucanje MMF i naseg duga te stetocinskog rezima u beogradu.

Milan-Tab

Primećen član
Banovan
Poruka
599
Da dodam da to znaci da muslimani zarko zele Serijat i islamsku vlast tako da je to jedna dobra stvar ako se Islamske zemlje vrate Serijatu.To naravno Srbiji nista ne fali jer ona je daleko od Serijata.
Arabija je lijepa islamska zemlja, puna nafte, peska i gejeva koji ne smeju žene ni da gledaju.... Šerijat je vrh vrhova ljudskih i istorodnih prava, pojam demokratije i sloboda...
Jel' sam sve lepo naučio?

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Arabija je lijepa islamska zemlja, puna nafte, peska i gejeva koji ne smeju žene ni da gledaju.... Šerijat je vrh vrhova ljudskih i istorodnih prava, pojam demokratije i sloboda...
Jel' sam sve lepo naučio?
:hahaha::hahaha:
Dobro si naucio.Bas tako se vrsi govor kod mene jer toliko volim Islamske zemlje da su mi slatke pustinje i oaze u Islamskim zemljama.:D

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Tunis je zemlja Magreba i ona je jedna od najljepsih zemalja Magreba i to je jedna klasicna Islamska zemlja. Ben Ali je zemlju uredio na taja nacin da je marginalizirao Islam doveo drzavu do sekularizma sto to nije bilo po volji muslimana.Nadam se da ce novi predsjednik biti Islamski opredijeljen i da ce voditi derzavu Tunis ka Islamu odnosno ka Serijatu.Mislim da se sve drzave moraju ugledati na Serijatske zemlje koje se sude Kur'anom i to je jedno najbolje pravo kojim se muslimani sude.Nadam se da ce teznije splasnuti i da ce biti izvedena revolucija na nacin koji treba i da ce Tuinis postati pravo Islamskom zemljom koja ce biti dobra za svakog muslimana.To je jedna dobra zemlja koja je puna turizma i mislim da ce se ekonomija ojacati kad dodje na vlast novi covjek kojemu ce dati povjerenje narod Tunisa.Mislim da je Ben Ali proslost za Tunis i da on mora biti definitivno smijenjen.

Milan-Tab

Primećen član
Banovan
Poruka
599
Tunis je zemlja Magreba i ona je jedna od najljepsih zemalja Magreba i to je jedna klasicna Islamska zemlja. Ben Ali je zemlju uredio na taja nacin da je marginalizirao Islam doveo drzavu do sekularizma sto to nije bilo po volji muslimana.Nadam se da ce novi predsjednik biti Islamski opredijeljen i da ce voditi derzavu Tunis ka Islamu odnosno ka Serijatu.Mislim da se sve drzave moraju ugledati na Serijatske zemlje koje se sude Kur'anom i to je jedno najbolje pravo kojim se muslimani sude.Nadam se da ce teznije splasnuti i da ce biti izvedena revolucija na nacin koji treba i da ce Tuinis postati pravo Islamskom zemljom koja ce biti dobra za svakog muslimana.To je jedna dobra zemlja koja je puna turizma i mislim da ce se ekonomija ojacati kad dodje na vlast novi covjek kojemu ce dati povjerenje narod Tunisa.Mislim da je Ben Ali proslost za Tunis i da on mora biti definitivno smijenjen.
Kako beše ono sa zapitanjem? Jel' svi isto radite ili ima nekih geografskih razlika?

mračak

Domaćin
Banovan
Poruka
3.381
Gradjani Tunisa su ipak vise za toalet papir, a i ako se budu mnogo cule dzamije to odbija turiste.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Sve u svemu promijena Ben Alija je dobrodosla jer Tunis ce sada izgledati Islamskije i imat ce utjecaja religija na vlast.Taj Ben Ali je Tunis uredio kao sekularisticku drzavu a ovako Tunis ce se vratiti svojim vrijednostima i tako i tako Islam ce vladati Tunisom jer su u Tunisu vecina muslimani.Ima dosta Dzamija u Tunisu i volio bih otici tamo da klanjam sa mojom bracom muslimanima.Prema podacima iz wikipedie u Tunisa ima 98% muslimana.Ima sjajnih Dzamija tako da cu vam prikazati kakve lijepe objekte ima Tunis.

Zaytuna Mosque

Cathedral od St. Vincet de Paul

St. Louis Cathedral on the Byrsa hill at Carthage

Znaci ovdje mozete vidjeti da u jednoj Islamskoj zemlji postoje Katedrale koje su namijenjene Krscanima a najvise turistima koji mogu otici u njima i pomoliti se.Znaci ipak muslimani su tolerantni i veoma liberalni po pitanju Krscana.Ali ipak pored ovoga Tunis je Islamska zemlja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.