Quantcast

Da li je ovo tačno .

gost 338757

Primećen član
Poruka
575
Ne mogu da verujem da od ovoga prave zube i emajliraju sudove. Pametni su bili matori sto su stavljali i zlatne zube Ako je tacno .ima da pobacam sve ove bele i zute šerpe i porcelanske tanjire .
..................................................................................................................................................................................

Izvor wikipedia
"
Бојење производа широке потрошње
Употреба потрошачких производа укључивала је уградњу у зубни порцулан , који се користи за лажне зубе за симулацију флуоресценције природних зуба и реагенсе који садрже уранијум који се користе у хемијским лабораторијама (нпр. Уранил ацетат , који се користи у аналитичкој хемији и као мрља у електронској микроскопији ). Уранијум (и осиромашени уранијум, као и природни уранијум) је био широко коришћен као боја за порцелан и стакло у 19. и почетком до средине 20. века. Ова пракса је у великој мери прекинута крајем 20. века. У 1999. години концентрације осиромашеног уранијума од 10% коришћене су у жутом емајлном праху емајла бр. 17, који је у Француској производио Цристаллерие де Саинт-Паул, произвођач пигмената од емајла. Осиромашени уранијум коришћен у праху продао је Цогема'с Пиеррелатте погон. У фебруару 2000. Цогема је прекинула продају осиромашеног уранијума произвођачима емајла и стакла. "

Poslednja izmena:

Susan Sto Helit

Ističe se
Poruka
2.070
Meni su pre neke dve godine okrečili stan u neku švajcarsku boju koja (navodno) usporava prljanje zidova (ne sećam se tačnih reči). Ja sam pušač i imam s tim problem, tako da sam se složila. Posle sam se pitala kog vraga ima u toj farbi, u stvari, mada nekako sumnjam da ima išta otrovnije od onog što sama unosim, cigare.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.295
Meni su pre neke dve godine okrečili stan u neku švajcarsku boju koja (navodno) usporava prljanje zidova (ne sećam se tačnih reči). Ja sam pušač i imam s tim problem, tako da sam se složila. Posle sam se pitala kog vraga ima u toj farbi, u stvari, mada nekako sumnjam da ima išta otrovnije od onog što sama unosim, cigare.
Mozda, a mozda i nema. Kakve su to svajcarske boje?

Affro*

Stara legenda
Poruka
98.266
aaaaa... Pa ne znam. Kažu da je bezbednije prati wc šolju kolom nego svim onim otrovima, a rezultat je (navodno) bolji. :mrgreen:
..to je istina verovali ili ne, mi smo u jednom stanu gde nije bilo vremena da trazimo majstora otpusili odvod u tus kabini bas kokakolom, inace se sipalo svasta nesto i nije radilo.....milo mi je sto su to videli oni koji su trebali da vide, vise im se ne vidi kokakola u frizideru....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.