Da li je ovo prevara ?

E meni je najludja :navodnik: firma..sad sam zaboravila kako se zove :lol:
Zaboravim sremus kako se zove, gde necu firmu
I oni pregledaju bilanse na apr-u, kao bilo ko sa strane I ako nisi poslovao sa minusom, onda te pozovu I kazu da izdaju sertifikat za uspesnost :rotf: jer si najbolji u toj oblasti..bla,bla..I naplate ti to 120eu
I najludje sto ljudi padaju I pristaju da plate da bi dobili bezvredan papir
znam zaove, zvali su i mene, smejali smo se slatko
 
Mene jednom zovu na tf,nesto prodaju,ne sjecam se sta...a ja u tom momentu pekla palacinke.
I sad,znate kad oni pocnu pricu ne mozes ih zaustaviti i doci do rijeci...i ja kazem,izvinite,nemam kad slusati izgorise mi palacinci 🙂,a s druge strane zice djevojka se poce smijati i pita me sa čim pravim je li eurokrem ili nutela? A ja i rekoh...eurokrem.
A ona će ti...pa da,nema se para za nutelu i crče od smijeha.I za divno čudo,ostavi me na miru...valjda je pomislila,ova nema ni za nutelu,a kamo li za naše gluposti.😂
:)
 
Uh, ja sam od svih poslova na svetu nasla posao u Call centru za buking promocija u kuci. Ubila sam se trazeci posao da je samo prva smena, zbog dece, jer nema ko da ih vraca iz vrtica i da su vikendi slobodni, a plata korektna, samo sam ovo nasla d ami sve odgovara, zaključno sa lokacijom da mogu sve da stignem. Firma je ok, plata je i vise nego dobra, ono sto mi je ok sto mi NE SMEMO da ugovaramo stare ljude, dementne i ljude sa bas niskim primanjima, najveci broj kupaca zaista su ljudi srednjih godina, a proizvodi su, pa mogu reci dosta, dosta kvalitetni. Ja ljude ne smaram, trudim se da budem bas ljubazna i znam zasigurno da se nikome nista na foru ne uvaljuje, jer mi drugarica radi na terenu, ona prva ne zeli da proda ljudima koji su stvarno nezainteresovani i koji ne mogu da priuste. Nadam se da cu naci nesto drugo od januara, samo da izguram do plate. A mozda mi i daju otkaz, jer ne smaram narod :D uglavnom se nasalim popricam malo, ispricam sta imam i to je to, ne ubedjujem se ni sa kim
 
Zove mob provajderka kaze imamo za vas spec ponudu ,prekinem je kazem hvala nisam zainteresovan dobro mi je ovako,ali gospodine,nenene ljubazno kazem ,zaista mi ne treba vasa ponuda zadovoljan sam,ali koliko trosite,koliko pricate,imamo paket za vas,rekoh vi bolje tu vidite od mene koliko trosim,smeje se jadna mora da ispuni kvotu
 
Zove mob provajderka kaze imamo za vas spec ponudu ,prekinem je kazem hvala nisam zainteresovan dobro mi je ovako,ali gospodine,nenene ljubazno kazem ,zaista mi ne treba vasa ponuda zadovoljan sam,ali koliko trosite,koliko pricate,imamo paket za vas,rekoh vi bolje tu vidite od mene koliko trosim,smeje se jadna mora da ispuni kvotu
Pa, sta da radis, jbg.
Isto ti je na svakom poslu, na trafici nudis upaljac, u Maxiju rade za 40 000, ostaju prekovremeno neplaćeno, butici daju bas male plate. Ja sam ugostitelj,, hotleijer po struci, kao i konobar, ali tu smena nema, ostaje se nocu, kad covek da vidi decu, iako to najvise volim da radim, ali odose i noge posle 18 godina stajanja i nespavanja. Za sekretarske poslove traze iskustvo koje nemam, administraciju ne znam da radim. Tako da snalazimo se, sta ces
 
Baš sam pre neki dan odbio neku ponudu za neku prezentaciju nekog proizvoda.I ne sećam se o čemu je bilo reči jer se ne zmaram takvim glupostima.Elem, pre par godina sam posetio jednu takvu prezentaciju iz čiste dosade.U pitanju je bio neki aparat za kuvanje/pečenje svega i svačega.Četiri cure iz Subotice, svaka priča svoju priču, bajku.Pa prvo za početak merenje nivoa kiseonika u krvi, pa sve je to razlog loše ishrane, blabla...Posle neke malo duže priče, uvoda, došao je i taj čuveni proizvod na red.U pitanju je limena kutija, oblika i veličine mikrotalasne pećnice.Može da se programira na sto načina, kuva bolje od keve, sve skuva za 15 minuta, i te priče.Pa ide priča: navodni drugar jedne od tih promoterki, navodno student u nekom gradu i u stanu koji plaća, ostavila ga devojka, pa sad mora sam sebi da kuva.I dečko rešio da kupi ovaj aparat, zadovoljan je, kaže da kuva bolje i od bivše cure a i od njegove majke.I tako te priče, dok nije stigla cena tog aparata na red.9.000 evra, pa neka firma iz Švajcarske dotira 1.000 evra, ostalo vi plaćate na rate.Ono skoro svi sem mene neki penzosi i stariji parovi, pa ko bre da da toliko para za običnu kantu, taman i da je spejs šatl?I pazi fore, student kupio koji jedva plaća kiriju u nekom gradu, od čega bre?I na kraju svi dobili neki jeftini plastični "secko", čisto da ne idu kući praznih ruku, a niko nije pazario ono skupo čudo.Normalno da je prevara.Da odmah znaju ljudi o čemu se radi i koliko koštaju takva čuda koja ne vrede ni deseti deo te cene, niko ne bi ni išao na takve prezentacije.Kao i taj Šiacu masažer, eto ima ga na KP za 2-3 hiljade, ne znam koja mu je sad cena.Imam ga i ja, mada ga slabo koristim, ima ko da me masira...
 
A kad se povede uopste prica o tome sta se sve prodaje... Meni je apsolutno nenormalno potrositi 15, 20 000 za patike, dzemper, haljinu, ovce su za sisanje cak i zene koje se loze da ce biti lepse i negovane, ako kupuju neke nivea Q10 kreme i slicne gluposti. Ali vidimo da opstaju i dizajneri koji malo pamuka prodaju po ceni prosecne srpske plate i kozmeticke kompanije i prehrambeni lanci koji prodaju djubre.. Ceo svet je takav, sta da se radi
 
Jeste na nasem gospodjo ali smo ga nabavili davno iz singapura,niste znali
😂😂😂😂

Bude i takvih razgovora, bude svega. Ali ima i ljudi koji su iskreno usamljeni. Neki dan sam dobila zenu koja je u depresiji 20 godina. Naravno, nista joj nisam ponudila, ali sam pricala sa njom 20 minuta. Saslusala sam je sve sto je imala da mi kaze, bas sa puno paznje, plakala je sve vreme. Zapisala sam i njen broj da je povremeno pozovem, jer nema s kim da prica. Bude i toga cesto. Ima ljudi koji se bas obraduju kad ih nekad neko pozove, ni ne kupe nista, ali pristanu na prezentaciju, cak skuvaju kafu kolegama na terenu, ispričaju se i nista ne kupe i opet sledeci put pristanu i kolege odu, iako znaju da nece biti prodaje , ali eto. Posede pola sata i iidu dalje. Sta znam, ima svega i svačega.
 
E, ali kad smaram vec, moram ovo da podelim sa vama, mnogo sam se smejala. Javi mi se baka 90 godina i sad ne mogu i ne smem da je ugovorim, ali nju zanima zasto sam zvala i ispricam joj. I kaze ona:posaljite vi meni nekog mladog prodavca, ima da se zabavimo, ne moramo cak ni da se pazimo vise, ima sav nasmejan da radi 😂😂😂 ja sam oplakala ceo poziv sa njom
 

Back
Top