Quantcast

Da li je ovo prevara ?

Duki Lu

Elita
Poruka
17.304
Zaboravila sam da napišem da nisu u pitanju samo usamljeni ili naivni penzioneri, pozivaju sve redom, samo sada većina 'zna za jadac', ali kada se dođe na prezentaciju, to je tek posebna priča.

Promoteri imaju obuku, prezentuju sa lakoćom proizvode, cenu ne govore do samog kraja prezentacije, a kada se povede reč o ceni proizvoda, oni je usitne na mesečne rate tako da izgleda super proizvod lako dostupan.
Navalentnost promotera je upakovana u ljubaznost, brigu i dobročinstvo.

Godinama se pitam: kako je ovaj vid prevare dozvoljen? Zašto niko ne reaguje?

Sada su sve popularniji 'medicinski pregledi' koji prate promociju posuđa, krevetnine, usisivača, masažera. Rezultati 'pregleda' (koji se sastoji od držanja kakve elektrode koja navodno očitava stanje organizma) se dobijaju nakon 3-4 sata, taman dok se završi prezentacija, 'obrade se podaci'. :roll:

електрика

Zaslužan član
Poruka
108.263
Шта рећи за Накит ТВ шоп, продају азијско ђубре и кич за не мале паре.
Кад крену - гајени бисери, аустријски кристали, 24-каратна позлата, хахаха

Sebastian4

Ističe se
Poruka
2.601
citat:
"Bezdušno. To bi se moglo reći za postupak zaposlenih kompanije “Lupo Group” koji su socijalno ugroženoj Mirki Stanišić prodali dušek od 120.000 dinara. Teško pokretna Mirka živi u Donjoj Gorevnici, pedesetak metara od magistrale, u trošnoj i neomalterisanoj kući, nema vodu, a u samoj kući skoro da nema stvari. Ima 82 godine i živi od poljoprivredne penzije koja iznosi 11.000 dinara. Iz kompanije "Lupo" kažu da je Mirka bila „svesna i orijentisana“.

Od penzije koja iznosi 11.000 dinara, njoj se oduzima skoro 5.000, i to u periodu od 30 meseci. Kaže da su joj to jedini prihodi, od kojih mora da plati drva, da kupi hranu, vodu, ali i ljude koji će joj to doneti jer ne može da se kreće."

Ceo tekst je na linku
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...-prodali-dusek-od-120000-dinara-i-sad/nhxmr0e

Smisljena prodaja naivnoj baki ili je baka mislila da je za dz
Meni ovo sve deluje na smisljeno uvaljivanje naivnim ljudima jer ko ce da ide kod siromasnim penzionerima da prodaju dusek od 120.000 dinara

Koliko su prevarantske i navalentne firme koje prodaju putam prezentacija i pozivanja preko kucnih i mobilnih telefona
......sada su presli na veci levev pa idu i po kucama
Da, to jeste prevara i to ona najgora, na nesvesnim starim ljudima. Treba ih tuziti, a i po neki stap i po grbi.

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
25.058
Ako je dospelo u javnost, nadam se da će tužilaštvo reagovati.

Što se tiče promocija i prodaje raznih 'svemogućih' usisivača, masažera, krevetnina, i pratećih 'nagrada' u toku prezentacije, mislim da je svima dojadilo zivkanje telefonom u nevreme i 'ljubazno cvrkutanje' sa obaveznim 'moje poštovanje'. Sada, za vreme Korone, malo su se smirili, mada neki dan u Soko Banji, zaustavili su me na ulici i molili da se dođe na prezentaciju u određeni restoran.

ne mogu da odjavim telefon zbog interneta, u pošti su mi zaštitili tel. broj i od tada ( do korone) još više su zivkali.

Sve je počelo početkom devedesetih prodajom tajm šering ekskluzivnih destinacija, ciljano bogatijoj klijenteli, kasnije su prešli na srednji sloj a sada i na materijalno najugroženije.
Sramota!
:rotf:

електрика

Zaslužan član
Poruka
108.263
Да, сећам се салетења на улици да се испуни упитник, тајм шеринг је у питању, почетак деведестих. Питања типа - колико трошите за летовање итд итд..

електрика

Zaslužan član
Poruka
108.263
Стварно је штета што се емисија Потрошачки саветник преселила на Јутјуб, било би свакако боље да тако нешто још увек постоји на ТВ, да мало освести ове наивце у шта се упуштају и да, ако су се већ дали насамарити, нађу правни излаз из те ситуације.

mina68

Buduća legenda
Poruka
47.203
Не размишљам о томе да ли је превара, али размишљам колико окрутан, бездушан и бесавесан мораш бити да старици од 80 година, социјалном случају, узмеш 5 од укупно 11.000 од којих живи...

mina68

Buduća legenda
Poruka
47.203
Мене су смарали из неке фирме, купила сам некад нешто од њих и они навалили ко смрт на бабу.
Једно поподне зову, ја колутам очима, беба спава, јави се мој муж и каже, Немојте више звати овај број, она више не живи овде, развели смо се...и стварно више нису звали :rotf:

Lady in Red

elita
Poruka
26.596
Naravno da je prevara, a ništa od tih piramidalnih prodaja niti kupujem niti se interesujem. Fiksni telefon smo odjavili. Ne popunjavam ankete a jedino što imam su loyalty kartice za popust za gorivo, vulkan, pet Shop, lilly, office shoes i slično
Ostali ne mogu da me nađu niti im dajem svoje podatke

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
25.058
uopste mi nisu jasni uslovi pod kojima je prodat taj dusek
ako baba zivi u poluurusenoj udzerici bez struje i vode odakle joj telefon da zove lupo
ako ih nije zvala kako su je onda nasli?
kad je potpisala ugovor, videla je cenu
koliko se secam, svaki proizvod moze da se vrati u nekom razumnom roku
u ikei na primer mozes da vratis ono sto kupis u okviru godinu dana
ko je uopste objavio taj clanak?
kako ju je lupo izuo i polozio u krevet?
ne mogu da se otarasim te scene kako izuvaju babu i ubacuju je u dušek da pajki
horor

limunada

Elita
Poruka
18.307
Mene jednom zovu na tf,nesto prodaju,ne sjecam se sta...a ja u tom momentu pekla palacinke.
I sad,znate kad oni pocnu pricu ne mozes ih zaustaviti i doci do rijeci...i ja kazem,izvinite,nemam kad slusati izgorise mi palacinci 🙂,a s druge strane zice djevojka se poce smijati i pita me sa čim pravim je li eurokrem ili nutela? A ja i rekoh...eurokrem.
A ona će ti...pa da,nema se para za nutelu i crče od smijeha.I za divno čudo,ostavi me na miru...valjda je pomislila,ova nema ni za nutelu,a kamo li za naše gluposti.😂

dive

Legenda
Poruka
59.584
Zivimo ubdobu kad je isteko ljudskoj rasi rok..
Nema tu pravila nasednes i nahebes.
Nemaju milosti prema nikom tako da ja ne krivim njih vec nju.
Ima izreka ne pokrivaj se cebetom dokle dostigne..u ovom slucaju bakici vire noge a da navlace to da..ja znam slucaj da zovu telefonom za promociju,dobijes pljesku i sok i ubede te da kupis cebe od 1.500 eu..to se masovno radi po svim manjim gradicima. ;)
Nije mi jasno kako ljudi do sada nisu shvatili da je sve sto se prodaje na poziv, u stvari prevara

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.