Quantcast

Da li je ovo prevara ?

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.816
citat:
"Bezdušno. To bi se moglo reći za postupak zaposlenih kompanije “Lupo Group” koji su socijalno ugroženoj Mirki Stanišić prodali dušek od 120.000 dinara. Teško pokretna Mirka živi u Donjoj Gorevnici, pedesetak metara od magistrale, u trošnoj i neomalterisanoj kući, nema vodu, a u samoj kući skoro da nema stvari. Ima 82 godine i živi od poljoprivredne penzije koja iznosi 11.000 dinara. Iz kompanije "Lupo" kažu da je Mirka bila „svesna i orijentisana“.

Od penzije koja iznosi 11.000 dinara, njoj se oduzima skoro 5.000, i to u periodu od 30 meseci. Kaže da su joj to jedini prihodi, od kojih mora da plati drva, da kupi hranu, vodu, ali i ljude koji će joj to doneti jer ne može da se kreće."

Ceo tekst je na linku
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...-prodali-dusek-od-120000-dinara-i-sad/nhxmr0e

Smisljena prodaja naivnoj baki ili je baka mislila da je za dz
Meni ovo sve deluje na smisljeno uvaljivanje naivnim ljudima jer ko ce da ide kod siromasnim penzionerima da prodaju dusek od 120.000 dinara

Koliko su prevarantske i navalentne firme koje prodaju putam prezentacija i pozivanja preko kucnih i mobilnih telefona
......sada su presli na veci levev pa idu i po kucama

Duki Lu

Elita
Poruka
15.692
Ako je dospelo u javnost, nadam se da će tužilaštvo reagovati.

Što se tiče promocija i prodaje raznih 'svemogućih' usisivača, masažera, krevetnina, i pratećih 'nagrada' u toku prezentacije, mislim da je svima dojadilo zivkanje telefonom u nevreme i 'ljubazno cvrkutanje' sa obaveznim 'moje poštovanje'. Sada, za vreme Korone, malo su se smirili, mada neki dan u Soko Banji, zaustavili su me na ulici i molili da se dođe na prezentaciju u određeni restoran.

ne mogu da odjavim telefon zbog interneta, u pošti su mi zaštitili tel. broj i od tada ( do korone) još više su zivkali.

Sve je počelo početkom devedesetih prodajom tajm šering ekskluzivnih destinacija, ciljano bogatijoj klijenteli, kasnije su prešli na srednji sloj a sada i na materijalno najugroženije.
Sramota!

greba

Elita
Poruka
22.809
znam slucajeve gde su stari penzioneri nasamareni...najnoviji slucaj koji znam je komsija kome je neka zena uredno prodala ovaj masazer koji kosta oko 2700d za neverovatnih 42000din, srecan je bio jer kaze da mu je ucinila pa mu dala na rate, i uredno mu se odbija od penzije
saznao je od mene da je prevaren, zvao tel tu firmu sa racuna koji je dobio...naravno niko se ne javlja...
ali niko mu nije kriv...ni njemu slicnima...oni prosto pristaju da budu prevareni (mislim da tu najvecu ulogu igra to sto su usamljeni, i onda se pojave ti prodavci kojecega koji su nenormalno ljubazni, i ovi se prime...)

62076763_703841770074446_7349275809003077632_n.jpg

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.322
Sigurno je da je prevara,jer ne mogu prevariti vise mlade ljude i bracne parove,pa se okrecu takvim licima kojima nema ko da pomogne.Treba to sve zatvoriti.Sto rece neko gore,valjda ce ovo stici u medije i provaliti lopove.

Kosta2

Legenda
Poruka
57.123
Komentar 2:

Nikada neću kupiti nijedan proizvod Lupo grupe jer su starici koja je socijalni slucaj u Srbiji uvalili pokrivac od 120000 din a njena mesecna primanja iznose 11000 din. Baka zivi sama i mislila je da joj daju pomoc. Od ovakvih necu ni orah iz ruke uzeti.

Andrej Bolkonski

Domaćin
Poruka
4.239
Ocigledno da je u pitanju prevara,koriste naivne stare ljude,pa im uvaljuju svasta da kupe.Ali,nisu samo stari ljudi ugrozeni,po pitanju prevara.
Eto,ja nisam nista hteo da kupim.Ali,na jednom rodjendanu,koji je pripremljen u hotelu Plaza,upoznao sam jednu predivnu devojku.Dosla je na
proslavu sa sestrom,ali je celo vece,do duboko u noc,stalno bila uz mene.Lepo je bilo,dobra muzika,razisli smo se u rane sitne sate.Natasa je posla
samnom. Otisli smo u moj studio,gde sam imao sve pripremljeno za udobno spavanje.Rekla mi je (Natasa) da ima 2O godina,da nema mladica,
a i poverila mi je,da je virgo intakta.Sve ovo sam napisao,podstaknut primerima prevare,od strane prodavaca raznih stvari.Dakle,ja nisam nista
kupovao,a opet sam i ja prevaren.Da skratim,Natasa nije bila nevina,kako je tvrdila.Eto,i ja sam ispao prevaren,ali necu podizati nikakvu tuzbu,
necu nista preduzimati protiv nje.Ako me pitate zasto ? Pa zato,sto sam proveo predivnu noc sa njom,zato,sto sam se zaljubio do usiju u nju.
Uzivam u velikoj uzajamnoj ljubavi.A ono,sa prevarom za nevinost.....ah,pa to sam joj jos iste noci oprostio,i nikada vise nisam ni pomenuo !

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.371
Trebala je ovaj slučaj prijaviti neko organizaciji za zaštitu potrošača ili advokatu?Ona li neko ko joj je bliži rod.Ko zna kakvu su joj priču servirali prilikom prodaje!Mogla bi dobiti neku odštetu, a neko "pametan" bi ostao bez posla. Sledeći put bi vodili računa o politici firmi i koga zapošljavaju.

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
11.897
Ja sam jednom otisla na prezentaciju onog sejka za mrsavljenje. Tada nisam imala posao I u ocaju odem ja, kao mozda nije toliko strasno vuci za rukav ljude po ulici...a tamo sekta nikad gora, na kraju je prilican broj ljudi kupio njihove proizvode (ne mozes da radis ako ne kupis prvi paket).
Ili famozni magicni usisivac od 1001 dijela koji pise djeci I pisnene sastave. Ne znam zasto tipa koji promovise pustismo u stan, jeeeedva smo ga izbacili.
Vrlo lijepo upakuju pricu da ljudi koji se kolebaju ili nisi bas upoznati padnu na foru.

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.371
Ako nisi usput zavrsio pravo I medicinu da bi sebi bio ljekar I advokat ili nemas ozbiljne kontakte koji ce da brinu o tebi, prilicno sI nagrabusio I kao mladji a ne jos kada udjes u godine.
Takvima se te stvari retko dešavaju u rl, jer nisu baš toliko naivni! Baka je verovatno neuka žena. Pa'z da takvi ne prevare moju kevu...ne bi im ni vrata otvorila!

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
34.840
И моја мама је купила неко с од 800 е. Плаћа на рате. Што је највећи црњак ни навлака не може да се скине и опере.
Али она има 62 године, рођена у граду. Али... Што би рекли- лудо па живи. Од глупости је нико не може сачувати ни излечити.
Нека плаћа сада. Жао ми је што није и више!

Софија

Buduća legenda
Poruka
43.275
И моја мама је купила неко с од 800 е. Плаћа на рате. Што је највећи црњак ни навлака не може да се скине и опере.
Али она има 62 године, рођена у граду. Али... Што би рекли- лудо па живи. Од глупости је нико не може сачувати ни излечити.
Нека плаћа сада. Жао ми је што није и више!
Их, шта је све моја покуповала...
Неке масажере, усисиваче, душеке, три нутрибулита (за њу, мене и сестру), књиге опскурних садржаја, вино од купине са специјалним састојцима за њен имунитет (паковање 6 комада, 15ак хиљада)...ма не могу ни да се сетим свега.
А водим рат са њом да купи нову кухињу.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
34.840
Их, шта је све моја покуповала...
Неке масажере, усисиваче, душеке, три нутрибулита (за њу, мене и сестру), књиге опскурних садржаја, вино од купине са специјалним састојцима за њен имунитет (паковање 6 комада, 15ак хиљада)...ма не могу ни да се сетим свега.
А водим рат са њом да купи нову кухињу.
Јесмо ли ми сестре?:lol:

Софија

Buduća legenda
Poruka
43.275
Овде у Бг-у су били својевремено активни неки преваранти за козметику. Звали жене на третмане и нсвлачили их да купе козметику за неку ненормалну цифру.

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.894
Pa ne znam da li to zakonski može da se računa kao prevara ali je definitivno ljigavo jer te kompanije vrebaju baš penzionere jer oni ne znaju kako da provere kako se kreću cene toga što im nude i da li to opšte vredi nešto...i obično ih je lakše ubediti...
Moju babu redovno zovu svakojake neke tako kompanije pa joj nude sve i svašta,neke kao "ortopedske" jastučiće,dušeke,sprave za masažu,i ne mogu ni da se setim šta sve...U principu samo joj nahvale taj proizvod koji hoće da joj utrape i pokušavaju da je nagovore da pristene da dođu lično kod nje i održe joj prežentaciju a cenu i ne pominju...Na sreću ona je malo šrtica pa to odbija...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.