Da li je ovo prevara veka?

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Veteran
Supermoderator
Poruka
424.700
U indijskoj državi Gujarat prevaranti su uspeli prikupiti oko 700.000 evra naplaćivajući ilegalnu putarinu pre nego što su otkriveni.
Sve zahvaljujući lažnoj infrastrukturi koja je savršeno replikovala "scenu" prave naplatne stanice na auto-putu.Plan je bio osmišljen do najsitnijih detalja,
počevši od same zone naplatnih kućica. Organizatori su iskoristili područje napuštene fabrike keramike kako bi podigli objekat koji je savršeno imitirao pravu naplatnu stanicu.Betonska konstrukcija, pokretne rampe, signalizacija, pa čak i organizacija saobraćaja... sve je bilo dizajnirano tako da vozači poveruju da voze službenim putem.Ključ je bio i u ceni. Lažna putarina koštala je otprilike upola manje od prave, što je podsticalo vozače da skrenu na ovu alternativu.

Zvanični auto-put, udaljen samo nekoliko kilometara, zabeležio je neobično nizak saobraćaj. To je, naravno, privuklo pažnju koncesionara.
Vlasti su počele da istražuju ovu anomaliju i analiza satelitskih snimaka otkrila je postojanje neodobrene infrastrukture koja je preusmeravala
veliki deo saobraćaja. U tom trenutku, prevara je razotkrivena.
 
Indijska policija uhapsila je vlasnike zemljišta i upravnike ilegalne naplatne stanice, a svi su optuženi da su organizovali i vodili jednu od najvećih prevara povezanih s prometom poslednjih godina.Slučaj se dogodio 2023. godine, ali tek sad je dobio međunarodnu pažnju zbog neobičnog koncepta i same predstave, piše Marca.
Više od iznosa koji je prikupljen, pažnju privlači složenost prevare i lakoća s kojom je ostala neprimećena toliko dugo. Jer, tokom 18 meseci, baš niko nije posumnjao...link
 
Na njihovu žalost nije. Do sada bi imali Nju Delhi na vodi
ne bi oni imali Nju Delhi na vodi nego arapski investitori...oni bi imali pogled na Nju Delhi na vodi...a arapski investitori bi sa 150 miliona evra dobili na poklon zemljište vredno 10 milijardi evra i u zajedničkoj firmi koja je vlasnik svega imali bi 68% vlasništva na osnovu tog uloga od tričavih 150 miliona evra.. to Indusi ne bi nikad dozvolili...niti i ijedna pametna nacija.. takvom sramotom i prevarom veka može samo neki indijski ćaci da se hvali
 
Ima i pametnijih. Da li je urbana legenda ali ideja nije loša:

The London Times: Najbogatiji čuvar parkinga na svetu​


U blizini Zoo vrta u Bristolu (Engleska) postoji parking za oko 150 automobila i 8 autobusa. Tokom 25 godina svog radnog veka, parking je naplaćivao vrlo ljubazan čuvar parkinga.
Cena parkinga iznosila je £2.50 za automobile (oko 4$) i £7.50 za autobuse
(oko 12$).
Jednog dana, nakon 25 godina redovnog dolaska na posao, čuvar se jednostavno nije pojavio.
Logično, Uprava ZOO vrta je pozovala Gradsku Upravu i zatražila drugog čuvara parkinga.
Medjutim, Gradska Uprava je odgovorila da je to parking koji nije u njihovoj, već iskljucivo u nadleznosti samog ZOO parka.
I dok su oni pregledali spiskove i pokušvali da shvate za koga je čuvar radio, čovek o kojem se vodila rasprava, verovatno je sedeo u svojoj vili negde u Španiji, na Karibima (ili nekoj slicnoj destinaciji).

I tak tada je postalo jasno da je aparat za naplatu parkiranja čuvar instalirao samoinicijativno. Svakog dana, ova naprava je donosila 1200$ čistog profita. To znači da je tokom svog radnog veka čuvar “zaradio” preko 10 miliona dolara! A da niko, ni danas ne zna kako se on uopšte zove..


Izvor: http://www.bristolzoo.org.uk/about/news/News1935
 
Ima i pametnijih. Da li je urbana legenda ali ideja nije loša:

The London Times: Najbogatiji čuvar parkinga na svetu​


U blizini Zoo vrta u Bristolu (Engleska) postoji parking za oko 150 automobila i 8 autobusa. Tokom 25 godina svog radnog veka, parking je naplaćivao vrlo ljubazan čuvar parkinga.
Cena parkinga iznosila je £2.50 za automobile (oko 4$) i £7.50 za autobuse
(oko 12$).
Jednog dana, nakon 25 godina redovnog dolaska na posao, čuvar se jednostavno nije pojavio.
Logično, Uprava ZOO vrta je pozovala Gradsku Upravu i zatražila drugog čuvara parkinga.
Medjutim, Gradska Uprava je odgovorila da je to parking koji nije u njihovoj, već iskljucivo u nadleznosti samog ZOO parka.
I dok su oni pregledali spiskove i pokušvali da shvate za koga je čuvar radio, čovek o kojem se vodila rasprava, verovatno je sedeo u svojoj vili negde u Španiji, na Karibima (ili nekoj slicnoj destinaciji).

I tak tada je postalo jasno da je aparat za naplatu parkiranja čuvar instalirao samoinicijativno. Svakog dana, ova naprava je donosila 1200$ čistog profita. To znači da je tokom svog radnog veka čuvar “zaradio” preko 10 miliona dolara! A da niko, ni danas ne zna kako se on uopšte zove..


Izvor: http://www.bristolzoo.org.uk/about/news/News1935
Jel si ga pronasla na mreze
 
Sto je to bitno kad su miljuni na racunu
I šta da radim sa njim? Da ga držim u regalu kao
1776953541047.png

?
 

Back
Top