Da li je ovo nekulturno? 2

Pa bolje da odvojiš vreme za jedno objašnjavanje nego da se svaki dan nerviraš, štrecaš i prevrćeš očima.

I ne mogu da zamislim da pišem sa 50 njih. Ni sa 5, a da nije posao u pitanju. Ni sa 3 takva...

Nego, kako uopšte uđeš u takav vid komunikacije toliko često? Hajde desi se jednom, dva puta ali non stop i sa tolikim brojem ljudi?
Okačila je nagu fotku

Pa bolje da odvojiš vreme za jedno objašnjavanje nego da se svaki dan nerviraš, štrecaš i prevrćeš očima.

I ne mogu da zamislim da pišem sa 50 njih. Ni sa 5, a da nije posao u pitanju. Ni sa 3 takva...

Nego, kako uopšte uđeš u takav vid komunikacije toliko često? Hajde desi se jednom, dva puta ali non stop i sa tolikim brojem ljudi?
Ma jok, to je rep od malo vremena koje sam imala preko raspusta.

Ma mislila sam da se to podrazumeva. Negu upoznah krajem leta nekog bosanca na insta, I sad napisala mu ja da sam iz bgda i da nisam zainteresovana za nekog iz bih, međutim on piše povremeno kako si, pa da li si dobro, pa ne pišeš jesi li zdrava, i sad gledam kud se razvija i napisala ma zdrava što ne. I onda opet kako si, kako deca, za par dana jel puno radiš itd, I sad već otvorim insta i očekujem novo pitanje... I već je malo ono čudno kako sam ne ukapira da posle 5 neodgovornih poruka ne želim da pišem 🙄
Znači, tačno želi da budem grublja. Što to?
Bosancu moraš ono baš otvoreno reći nemoj živ bio da mi pišeš. Skontaće kad mu ponoviš drugi - treći put, budi bez brige.

A jesi li probala "prepad" taktiku?
Ono, želiš brak, još dece, ali slobodu u braku, voliš putovanja, nema ko da ti čuva decu pa taman može on, treba neko da ti isplati stambeni kredit... i te priče?
hahahah, ma ja sam vrlo direktna. Ali je efektnije se prosto ne javljati. Kažem šta hoću, šta neću, pitanje teme je ono da li je kulturno se prosto ne javiti, ne odgovoriti i ti si vrlo jasno napisala kako ti na to gledaš. to je fino rekla bih, ali nije apdejtovano sa novom online etikom ;). Ja tako mislim. Da se to danas prosto tako radi. Suštinski, nije lepo. Ali je efikasno, najčešće.

U ovim slučajevima ipak odgovoriš na poruku ali ne odmah?

A zašto mu ne napišeš otvoreno, kao nama. Hej ti, tako i tako stvari stoje!

Pa nisu baš svi tako, hajde da kažem - bistri. Ne kopčaju baš na prvu, šestu, osmu, ili ne žele.

Ja odgovaram na svaku poruku. Nekada ne stignem odmah, ne vidim poruku ili nemam vremena ali uvek odgovaram. Ako mi način komunikacije ne odgovara ili ne želim da je produžim napišem i rešim sve, otvoreno kažem.
Nikada nisam nikoga blokirala. Za sada...
Neki ljudi su prosto isuvise fini da nekome direktno kazu. A i ne brini, nije taj od pamuka da se zatvori posle u sobu i celu noc pita: bat, vaj
Romanticna komunikacija je drugacija od ostalih.
Naletis na osobe koje ne zele da komuniciraju sa tobom i ignorisanjem /neverbalno ti to kazu.
Mislim da je to i bolje za njega, nego da ostaje s njom u takvoj komunikaciji misleci da ce nesto od toga biti. A i ocigledno je friki napadan. Nek nauci.

Uh, pa nešto ne mislim da bi iko ovako reagovao?!
Ili sam ja naivna?
Pa to i kazem. To je faza kontaktiranja. Dakle nije ni upoznavanje, vec - hajde da se upoznamo. Milion razloga zasto da neko to ne zeli i ne treba tu ulagati previse energije. A taj ocigledno davi,samim time je on nekulturan i kulturno uzvratiti ce samo podstaci njegovo ponasanje, koje nije u redu. A vec mu je receno na startu: Nisam zainteresovana.
Sve sto je mogao da uradi, ako je vec hteo, je da joj kaze da za njega geografija ne predstavlja problem kad je vredi. Prodje/ne prodje, do (ne) vidjenja i uzivaj u chatu.
A on se ponasa friki. Kao da ne slusa sta ima ona da kaze, vec nastavlja neku svoju jezivu i izreziranu komunikaciju: cao kako si, jel volis karanfile? Kako zdravlje, suljevi?

I opet je sve - a možda je...

Ja ne volim to razvlačenje, pa ćaskamo danima, pa šta volimo, šta ne... Ili ćemo da se upoznajemo ili doviđenja.
Kapiram tvoju poentu, to mi i zvuci pre kao obostrana zainteresovanost.
Meni ne,znaci ne. Mogu da probam jos jednom vec u odustajanju, aj da je mozda u pitanju njen test da vidi kolilo sam samopuzdan i to kratko. Ako je opet odgovor: paaa ne. Tu je gotovo. I to mislim da mnogi muskarci treba da nauce. To je po meni i ponizavajuce. Spustas se i trosis svoje vreme na nekoga kome nisi interesantan, cak i friki.

Kapiram tvoju poentu, to mi i zvuci pre kao obostrana zainteresovanost.
Meni ne,znaci ne. Mogu da probam jos jednom vec u odustajanju, aj da je mozda u pitanju njen test da vidi kolilo sam samopuzdan i to kratko. Ako je opet odgovor: paaa ne. Tu je gotovo. I to mislim da mnogi muskarci treba da nauce. To je po meni i ponizavajuce. Spustas se i trosis svoje vreme na nekoga kome nisi interesantan, cak i friki.
Upravo tako. Ako kaže ne, OK, možda je nesigurna/nesiguran, ako kaže ponovo ne - to je to! Sve preko toga je iznuđivanje, maltretiranje i da, ponižavanje.

U suštini nije nekulturno, iako ja mrzim kad dobijem poruku na forum u inbox pa nekom ne odgovorim. Naročito nekome koga cenim, ali to su okolnosti, ne moja želja... u realnosti je još gore, iskreno uvek sam se trudio da odgovaram, osim kad shvatim da mene neko zaobilazi pa prekinem kontakt... čak često odgovorim posle nekog vremena pa bude vrlo čudno.

Ma mislila sam da se to podrazumeva. Negu upoznah krajem leta nekog bosanca na insta, I sad napisala mu ja da sam iz bgda i da nisam zainteresovana za nekog iz bih, međutim on piše povremeno kako si, pa da li si dobro, pa ne pišeš jesi li zdrava, i sad gledam kud se razvija i napisala ma zdrava što ne. I onda opet kako si, kako deca, za par dana jel puno radiš itd, I sad već otvorim insta i očekujem novo pitanje... I već je malo ono čudno kako sam ne ukapira da posle 5 neodgovornih poruka ne želim da pišem 🙄
Znači, tačno želi da budem grublja. Što to?
Ili mu se jos uvek svidjas, pa se nada da ces promeniti misljenje ili mu je dosadno.

Sad, nove generacije to brzo obave. „Nisam zainteresovana za dalju komunikaciju“ i odmah blok ili izbacivanje sa liste prijatelja.
Nekad cak ni to, vec samo blok.
Meni je to malo grubo.

Uh, ne znam sta bih ti preporucila.
Ako ti to njegovo javljanje previse smeta mozda ces na kraju morati jos jednom da mu kazes da nema smisla da i dalje piskarate i da nisi zainteresovana. Pozelis mu sve najbolje i to je to.

Back