Da li je ovo nekulturno? 2

Pa ako je neko muvanje i smara, onda sta te bole brige brale.
E sad ako te neko drugarski smara, pa onda je : sta te bole brige brale.
Ma mislila sam da se to podrazumeva. Negu upoznah krajem leta nekog bosanca na insta, I sad napisala mu ja da sam iz bgda i da nisam zainteresovana za nekog iz bih, međutim on piše povremeno kako si, pa da li si dobro, pa ne pišeš jesi li zdrava, i sad gledam kud se razvija i napisala ma zdrava što ne. I onda opet kako si, kako deca, za par dana jel puno radiš itd, I sad već otvorim insta i očekujem novo pitanje... I već je malo ono čudno kako sam ne ukapira da posle 5 neodgovornih poruka ne želim da pišem 🙄
Znači, tačno želi da budem grublja. Što to?

Ma mislila sam da se to podrazumeva. Negu upoznah krajem leta nekog bosanca na insta, I sad napisala mu ja da sam iz bgda i da nisam zainteresovana za nekog iz bih, međutim on piše povremeno kako si, pa da li si dobro, pa ne pišeš jesi li zdrava, i sad gledam kud se razvija i napisala ma zdrava što ne. I onda opet kako si, kako deca, za par dana jel puno radiš itd, I sad već otvorim insta i očekujem novo pitanje... I već je malo ono čudno kako sam ne ukapira da posle 5 neodgovornih poruka ne želim da pišem 🙄
Što ga ne izbrišeš ili ne blokiraš?
Meni nije jasno ni imati nekoga bilo gdje-instagram, fb, viber i sl. a ne odgovarati na poruke, što prihvaćate zahtjeve osoba koje i lično ne poznajete?
A osobe koje lično poznajem, ako ne želim komunikaciju-izbrišem.

Što ga ne izbrišeš ili ne blokiraš?
Meni nije jasno ni imati nekoga bilo gdje-instagram, fb, viber i sl. a ne odgovarati na poruke, što prihvaćate zahtjeve osoba koje i lično ne poznajete?
A osobe koje lično poznajem, ako ne želim komunikaciju-izbrišem.
Pa ne služe sve osobe na insta da se sa njima družimo. Stavljam slike recimo sa planinarenja, pratim se sa nekim planinarima, insta služi da vidimo gde je ko bio i lajkujemo. Ali ne i da se pišemo u priv porukama. Pratim i neke pisce, dobre fotografe, poprilično je otvoren nalog. A dopisujem se od 100 i nešto pratilaca samo sa par meni bliskih osoba. Pratim i nekog kul tipa koji ide tako sam po nekim čudnim mestima, fotka se nekad go hehe mislim vidi mu se guza i ne pada mi na pamet da mu šaljem priv poruku. Nije ni to kulturno slati bilo kome.?

Ne zeli on da ti budes grublja vec da te isprovocira na razgovor. Realno, iz njegove perspektive, nisi mu dala previse prostora da nesto ucini da stupi u komunikaciju s tobom, pa ide onom devizom - uporan. Pa i po cenu da te isprovocira, jer ono - ti njega ispichkaras, on tebi spusti - sto si uobrazena, vaka naka, ti ono : p nisam i td...
Ako ti se ne prica, ignorisi ga. Lepo si mu rekla da nisi zainteresovana. Mozes to i opet da mu napises ako nije cuo. Druze Gojko, nisam zainteresovana za komunikaciju - prijatan ostatak dana i sve najlepse, zaista.

Meni nije jasno kako te likove ne mrzi da se toliko trude. Niti poznajes osobu, nekakvi prazni utisci preko slika...
Pa vidi, meni to gener ne smeta, ali to to je ono kao mali mrav što stalno ide tu... Znači njih par stalno tako po nešto napišu, pauza od par meseci pa ponovo, i to generalno ne smeta samo vidim da sam dobila poruku i ne smem ni da se ponadam da je neka simpatična od nekog s kim se Inače pišem... A izbaciti, blokirati, sve to može no to je krajnja mera ako je neko bezobrazan.. Može naravno no pitam generalno da li na osnovu neodgovora neko treba da zaključi da je nepoželjan i da je sve to kulturno tako uraditi tj neodgovoriti.

Pa ne služe sve osobe na insta da se sa njima družimo. Stavljam slike recimo sa planinarenja, pratim se sa nekim planinarima, insta služi da vidimo gde je ko bio i lajkujemo. Ali ne i da se pišemo u priv porukama. Pratim i neke pisce, dobre fotografe, poprilično je otvoren nalog. A dopisujem se od 100 i nešto pratilaca samo sa par meni bliskih osoba. Pratim i nekog kul tipa koji ide tako sam po nekim čudnim mestima, fotka se nekad go hehe mislim vidi mu se guza i ne pada mi na pamet da mu šaljem priv poruku. Nije ni to kulturno slati bilo kome.?
Naravno da jeste nekulturno, to znaš i sama, zato me čudi što se dvoumiš je li nekulturno ne odgovoriti, naravno da nije.

p.s. ako može inst. tog sa guzom :D pitam za drugaricu!

Pa vidi, meni to gener ne smeta, ali to to je ono kao mali mrav što stalno ide tu... Znači njih par stalno tako po nešto napišu, pauza od par meseci pa ponovo, i to generalno ne smeta samo vidim da sam dobila poruku i ne smem ni da se ponadam da je neka simpatična od nekog s kim se Inače pišem... A izbaciti, blokirati, sve to može no to je krajnja mera ako je neko bezobrazan.. Može naravno no pitam generalno da li na osnovu neodgovora neko treba da zaključi da je nepoželjan i da je sve to kulturno tako uraditi tj neodgovoriti.
P ono , zakljucice kad bude prestao da dobije odgovore. Ostavis mu inbox tu pa nek pise ili na block.

Htedoh baš da otvorim temu Da li je ovo nekulturno i vidim već sinke zauzeo 🙄

Da li je nekulturno 2. Ne odgovaram na neke poruke.. Par puta. Bilo PP, DM na insta ili vajber. Je li to nekulturno ili kulturna poruka da se neko više ne javlja?
To je samo tvoj kulturni potez,da te niko ne uznemirava.Svako ko je iole pametan,ako vidi da mu ne odgovaras na poruku treba da prestane da salje druge.

Back