Da li je ovo cisto prijateljstvo ili moze biti nesto vise?

A da li je srecan? Da li ti izgleda srecno? Znam takve likove i tuzno ih je videti takve.
Jbg, ja znam likove koji imaju vise brakova iza sebe ili jedan "stabilan" a da su duboko nesrecni. Jova je srecan sa nekim sitnicama, posto je starstveni pecaros doneo mu ja letos neke varalice iz Kanade, odusevio se, salje mi slike sa ribolova: "ovu stuku sam uhvatio na onu tvoju zutu varalicu". OK, vidim da njega pogadja to sto nije osnovao svoju porodicu ali verovatno nije nesrecan svaki dan i svaki trenutak svog zivota.

Musko zenska prijateljstva ne postoje tj bleda su i veoma prolazna...
Nacice ona nekog i zaigrace ti zeludac a ti cekaj njen uslov, dok ti cekas njen uslov ona ce da primi ne jedan nego tri uslova iza tebe...
Posle ces je videti jedva s nekim od uslova kako se drze za ruku i smeskaju se i ona njemu laska kao tebi nekad pa ti se elektricitet nadje u glavi i telu od soka...Naci ce ona nekog i zaboravice te vremenom i bices kao svaki muski bivsi najbolji drug na cao cao jedva...

Tako da ne btini za prijateljstvo ako brines jer ce nestati sigurno vremenom i prelomi i pozovi je na neki dejt a ako nece onda je sacekaj negde kupi joj nesto sto voli i kazi joj sta imas i ako nece idi dalje jer ta tebe nece a sigurno ima krisom nekog koga juri i merka a ti si joj samo za korist i ljubimce drustvance za smejanje...

Neces se kajati ako to uradis sto pre a kajaces se posle sto nisi kad je vidis s drugim i kad te skroz zapostavi i orotraci vreme...

Znaci prodje me nelagoda kad vidim nesto slicno tako da ti predlazem vec sutra, ovaj vikend ili najkasnije u naredna 4 dana da si pitao za dejt ili ako nije htela sacekao negde sa poklonom i da joj kazes namere i sve...

I da napises sta je bilo...

Ako odlaze itd samo joj kazi da hoces jedan dejt u naredna 4 ili pet dana ako ne ne zelis vise da se mucis i da si dovoljno cekao, postavi joj ti uslov a ne ona tebi...

Noćnom učenju.
Mislis na "nocno ucenje"? Pa ne verujem da ima manje "nocnog ucenja" na ekonomiji, pravcima, poljoprivredi ili PMF-u, tamo gde je priblizan broj mladica i devojaka... mada kako je pocelo u Srbiji sa lopiranjem zapadnih tradicija (gej parade itajrad) vise nista ne znaci raznolikost polova.

U to ime, istinita prica iz nekih davnih vremena kada sam ja bio par godina diplomirani taj i taj, dolazi drugar (koji danas zivi u UK) sav slomljen, sta je sine Bane (izmisljeno ime za forum), pusti me odrao sam se sinoc od seksa sa nekom ribom koju sam upozao na zurci. Ma daj ko zna kakvu si pokupio, ma nije bre nikakava lujka apotekarka, zgodna devojka. Nije imala seks 6 godina, nije imala decka toliko, ne imala je decka ali nije imala seks pa sam joj ja prvi posle 6 godina. Vauuu kako je to moguce? Pa upzonala je decka dok su studirali, izlazili su ali nikako da padne seks jer on mora kuci da uci da sprema ispite. Pa kad su zavrsili studije je bio indisponiran zbog trazenja posla, zbog odnosa medju ljudima na poslu. Alo jel su ikad bili negde u sobi sami? Kad su bili kod njega u sobi u roditeljskom stanu nije mogao jer su sa druge strane vrata bili njegovi, letovanja sa njom je izbegavao prvo zbog nedostatka novca a zatim zbog obaveza na poslu, sve do ovog leta ('90-te godine su u prici) kad su bili u Grckoj. Tamo je bio priteran uza zid, razgacen tacnije. a onda je priznao devojci da je gej i da mu ona sluzi samo kao "pokrice" za roditelje. Mesec dana posle toga Bane ju je pokupio na zurci (ili ona njega), posle toga se oporavljao danima.
Da prica nije cisto hvalisabo-svalerska sto sam momentalno posumnjao potvrdio je zajednicki drug cija je zena radila u apoteci sa tom devojkom. Od tad imamo uzrecicu "Polomila ga kao apotekarka Baneta".

Znaci prodje me nelagoda kad vidim nesto slicno tako da ti predlazem vec sutra, ovaj vikend ili najkasnije u naredna 4 dana da si pitao za dejt ili ako nije htela sacekao negde sa poklonom i da joj kazes namere i sve...

I da napises sta je bilo...

Ako odlaze itd samo joj kazi da hoces jedan dejt u naredna 4 ili pet dana ako ne ne zelis vise da se mucis i da si dovoljno cekao, postavi joj ti uslov a ne ona tebi...
Kakvo bre cekanje sa poklonom, jesi li lud?

@Morgandy Moj sud:

ona tebe tretira kao druga, a i smatra za druga jer TI PRISTAJEŠ na to.

Znate oboje da ti se sviđa, a i njene drugarice, sada im je više žao tebe jer tako letaš oko nje, a ničega nema, pa su ljubazne...

Najbolje je da zaboraviš na to sve, i da se fokusiraš na samoga sebe, svoje prijatelje, i druge žene.

Nemoj se ponižavati tim čekanjem. Na šta? Ne znaš ni šta čekaš, nije ti kod notara obećala vezu, itd.

Hvala svima na savetima i pojedinim zabavnim postovima.

A sto se tice @~sweet girl~ , slazem se da moze biti da je to u pitanju, ali tu postoji u meni nedoumica. Zar nije logicnije da ako znas da se nekom svidjas, onda gledas da izbegavas kontakt sa njim tj. da smanjis sto je moguce vise kad vec nisi u stanju da direktno kazes.

A ovde je sve suprotno, na njeno insistiranje smo u istoj grupi i samim tim se vidjamo znatno vise nego pre...Ne znam, verovatno gresim, ali ja bih to tako uradio a ne davao laznu nadu ili sta god da je to. Sto se tice toga da zaboravim, trudim se svom snagom ali ide tesko hahaha.

Hvala ti u svakom slucaju!

A sto se tice @~sweet girl~ , slazem se da moze biti da je to u pitanju, ali tu postoji u meni nedoumica. Zar nije logicnije da ako znas da se nekom svidjas, onda gledas da izbegavas kontakt sa njim tj. da smanjis sto je moguce vise kad vec nisi u stanju da direktno kazes.

A ovde je sve suprotno, na njeno insistiranje smo u istoj grupi i samim tim se vidjamo znatno vise nego pre...Ne znam, verovatno gresim, ali ja bih to tako uradio a ne davao laznu nadu ili sta god da je to. Sto se tice toga da zaboravim, trudim se svom snagom ali ide tesko hahaha.

Nista je ne kosta da hrani s tobom ego,cak sta vise uvek ce svaka to pokusati

Ma bolje joj je da kraj sebe drži osobu koja joj želi iskreno dobro... I to je veoma sebično, ali ne proispitujemo sebe svi moralno, i uvijek...

A ti si, vidi se, normalan momak, i trudiš se biti ispravan. Time joj više ulijevaš povjerenje.

Nažalost, ali ženama kada pupa ego, to je tako kako i @georgejune kaže.

Najbolja stvar je izgurati te grupe i sve, proće i to, ona tebi u pogledu vidi da ti se dopada...
ali gledaj da tražiš svoje društvo, a ne da zaboraviš na sebe zarad tamo neke osobe, pa te još uvlači u svoje društvo...
Ona kad nađe momka, bićeš povrijeđen + izgubićeš i "društvo".

Nije to ništa, trenutno je tako. Za godinu dana bićeš druga osoba.
Ali drago mi je da si tako normalna osoba. Želim ti svako dobro.

Јој, дечице, баш сте смотани :lol::heart:

Позови је још једном на изложбу Милева Марић на тврђаву. Док се прошетате, попнете горе, обиђете и после седнете негде да размените утиске ако се нешто не деси (а не можемо баш све да вам цртамо) прихвати то као да се ништа неће десити. Ако те ипак у међувремену изненади- супер, ако не- отворен си за нешто ново.

Davala mi je sve vrste „znakova privlačnosti“, kao što je produženi kontakt očima dok razgovaramo, stoji blizu mene, smeška mi se kad god me vidi (smeši se i očima), ne zaboravlja se stvari o meni (kao npr. kada je moj rođendan, čestitala mi je rođendan odmah ujutru), zove me kada joj treba pomoć, kada se smejemo u grupnom okruženju, ona uvek prvo gleda u mene, čak i ako sam iza nje itd. Ali bilo je nekih čudnih znakove kao što je nervoza oko mene, ponekad ne može da me gleda u oči dok pričam ili se njeno ponašanje promeni kada uđem u prostoriju, na primer kada prica i kada se smeje sa prijateljima, prestane da prica i smeje se i postane cutljiva.

Kako je vreme prolazilo, odlučio sam da je pozovem da izađemo i odemo na piće, a ona je sa oduševljenjem pristala, ali mi je rekla da prvo mora da uhvati uslov. Prihvatio sam to i rekao joj da mi kaže kada bude slobodna. To se nije dogodilo i u međuvremenu je izlazila sa svojim najboljim prijateljima i objavljivala to na IG. Tako da sam pretpostavio da ona nije zainteresovana i pokušao da nastavim dalje. Ali, pre nego što je počela naša godina na fakultetu, pitala me je da li želim da budem u istoj grupi sa njom i njenim najboljim drugaricama. Pristao sam da budem sa njima. I kako je godina počela, primetio sam da se njeno ponašanje prema meni donekle promenilo. Bila je aktivnija u razgovoru sa mnom, želi da zna neke stvari o meni, pažljivo sluša kada razgovaram sa drugima i postavlja mi pitanja, govorila mi je neke stvari koje ranije ne bi, tražila je da sednem sa njom i njenim najboljim prijateljima kada imamo predavanja (kada sam pokušao da sedim na drugom mestu, pitala me je „Gde ćeš, zar ne želiš da sediš sa nama?“), ponekad me zeza zbog nekih smešnih stvari koje su mi se desile itd. Kad god razgovaram sa njom , ona ima tu iskru u očima ili ne znam kako da to opišem, ali izgleda kao da je srecna/ zadovoljna kada razgovara sa mnom i to mnogo vise nego ranije.

Njene najbolje drugarice (sa kojima smo u grupi) su postale mnogo ljubaznije prema meni nego ranije, pa pretpostavljam da im je možda pričala neke stvari jer su veoma bliske i imaju svoj grupni chat i pričaju bukvalno o svemu i zato sam potpuno siguran da znaju za da mi se ona dopada.

Pa šta vi mislite? Da li ona zeli samo prijateljsvto ili možda želi da me bolje upozna pre odlaska na sastanak (njen bivši dečko je bio njen jedan od najboljih drugara iz škole)? Imam neki osecaj da je ona malo vise stidljiva kada su u pitanju te stvari pa zato i razmisljam da li mozda prvo zeli da se zblizimo kao prijatelji. Ako imate ideju šta da radim, dajte mi neki savet. Hvala unapred i izvinjavam se na malo dužem postu.
Pročitala sam sve. Dopadaš joj se kao osoba to da.
Ništa te ne košta da je opet pozoveš na piće ili nešto slično nasamo , budeš malo konkretniji i upitaš je i znaćeš na čemu si definitivno.Ovako imaš glavolomku.
Nekada su i pravi ljudi ali je loš tajming ako me razumeš.

...ima tako ljudi...
...vec je to opisano stanje...lord Bajron...koji zele da prave planove...smisljaju nacine...taktiziraju...a svo vreme zapravo mastaju.
Nesto poput, neosvojivog vrha...
Ne pada ti na pamet da joj pridjes i da je konkretno pitas jel se bojis odgovora ..
A i ...carolija bi nestala...ovako se svaki dan nadas da ce ti mali...pritajeni signali..pogledi...cak dodiri...da se rasplamsaju u nesto pravo ..nevidjeno...veliku iskrenu ljubav...
samo strpljivo cekas da joj kvrcne u glavi...da se dozove pameti i progleda...
Nikada joj neces prici i ona ce otici...
Ko te ima taj te nema...
I ja sam davno bio takav...mozemo da menjamo slicice...
...nista strasno...cak,mogu reci i lepo...sanjar si...
...sve se promeni jednoga dana,pocnes nesto ozbiljno i cuvas uspomene kao da su ti bivse veze...
...one to na neki nacin i jesu...jel si ih iskreno voleo...

Back