DA LI JE OVAJ HEROJ ZASLUŽIO DA GLADUJE: Ratovao za Srbiju, postao težak invalid, izg

Andrija28

Ističe se
Banovan
Poruka
2.256
Beograđanin Marjan Manić postavio je na Fejsbuk priču o svom prijatelju Borku Ranđeloviću, ratnom invalidu koji se borio za svoju zemlju i izgubio i zdravlje i porodicu. Užasna Borkova sudbina dotakla je i rasplakala mnoge Srbe koji su je pročitali na Fejsbuku. Na sreću, zahvaljujući humanim ljudima, Borko sada može da se nada da će u njegovom teškom životu bar nešto opet krenuti nabolje. 

Status Marjana Manića prenosimo u  celosti: 

22:52h HRVAT VERUJE U SVOJE MOGUĆNOSTI Čilić: Spreman sam za duel sa Vavrinkom 22:39h MLADA NIJE VEROVALA SVOJIM OČIMA: Kum joj je ovako upropastio venčanje iz snova! 22:34h (VIDEO) ŽELJKO OBRADOVIĆ PRIZNAO DA SE USAVRŠAVA: Svi se menjaju! Samo glup čovek misli da treba da ostane isti 22:28h (FOTO) JELENA ROZGA NAPRAVILA SELFI U KREVETU: Kada vidite njene grudi ostaćete bez teksta! 22:20h SAMO JEDAN DETALJ OTKRIVA SVE: Ako ste primetili ovo tokom seksa, žena vas vara! 22:15h SVE JE MOGUĆE: Dodirnuo je njenu ruku, a ona je doživela orgazam! 22:14h NIJE ZA ONE SA SLABIM SRCEM: Kostakurtina žena pokazala sve! 22:07h PITANJE KOJE MUČI MNOGE: Evo zbog čega neki ljudi imaju problem s linijom 21:58h TRI DANA LJUBAVI I LUDILA: Lepa Brena se vratila iz Pariza! 21:57h KOLIKO ZAISTA MOŽE DA SE ZARADI OD BLOGA? Neki u džep mesečno stave i po 5.000 evra 22:52h HRVAT VERUJE U SVOJE MOGUĆNOSTI Čilić: Spreman sam za duel sa Vavrinkom22:39h MLADA NIJE VEROVALA SVOJIM OČIMA: Kum joj je ovako upropastio venčanje iz snova!22:34h (VIDEO) ŽELJKO OBRADOVIĆ PRIZNAO DA SE USAVRŠAVA: Svi se menjaju! Samo glup čovek misli da treba da ostane isti22:28h (FOTO) JELENA ROZGA NAPRAVILA SELFI U KREVETU: Kada vidite njene grudi ostaćete bez teksta!22:20h SAMO JEDAN DETALJ OTKRIVA SVE: Ako ste primetili ovo tokom seksa, žena vas vara!22:15h SVE JE MOGUĆE: Dodirnuo je njenu ruku, a ona je doživela orgazam!22:14h NIJE ZA ONE SA SLABIM SRCEM: Kostakurtina žena pokazala sve!22:07h PITANJE KOJE MUČI MNOGE: Evo zbog čega neki ljudi imaju problem s linijom21:58h TRI DANA LJUBAVI I LUDILA: Lepa Brena se vratila iz Pariza!21:57h KOLIKO ZAISTA MOŽE DA SE ZARADI OD BLOGA? Neki u džep mesečno stave i po 5.000 evra

[http://www]

DRŽAVO, MAĆEHO

DA LI JE OVAJ HEROJ ZASLUŽIO DA GLADUJE: Ratovao za Srbiju, postao težak invalid, izgubio porodicu, a sada nema ni za hleb

DRUŠTVO 05.06.2017. 20:27h

Beograđanin Marjan Manić postavio je na Fejsbuk priču o svom prijatelju Borku Ranđeloviću, ratnom invalidu koji se borio za svoju zemlju i izgubio i zdravlje i porodicu. Užasna Borkova sudbina dotakla je i rasplakala mnoge Srbe koji su je pročitali na Fejsbuku. Na sreću, zahvaljujući humanim ljudima, Borko sada može da se nada da će u njegovom teškom životu bar nešto opet krenuti nabolje. 

Status Marjana Manića prenosimo u  celosti: 

U 6:10 stigne mi SMS od mog prijatelja Borka sa nepoznatog broja jer nema kredita na svom:

- Brate moj, znam da si i ti u problemima ali molim te ako možeš kupi mi 1 hleb i jogurt i donesi mi, već drugi dan nemam ni za hleb niti jedem. Borko

Pozovem ga ja odmah. Poslao mi poruku od komšije.

Priča o Borku:

"Borko je 1973 godište rođen u Beogradu a roditelji su mu se iz pirotskog kraja doselili u Beograd 60-tih. Otac mu je radio u IMR-Rakovica kao majstor a majka u Studentskom domu na Karaburmi u menzi. Imaju jednosoban stan na Karaburmi koji je njegova majka otplaćivala 20 godina.

Borko je završio vojnu gimnaziju 1992. i bio raspoređen prvo u Nišu u vojnoj policiji a zatim u Leskovcu. Otac mu je umro kada je imao 11 godina od moždanog udara na radnom mestu. Podigla ga je majka. Retko pošten i dobar čovek. I dan danas.

Počinje bombardovanje. General Lazarević izdaje naredbu da se prave makete tenkova i vozila od dasaka i da se improvizuje.Avioni gađaju upravo te makete. Šteta je samo bila što nismo imali PVO koji bi mogao da dejstvuje kad se avion otkrije,naše rakete su bile malog dometa. Puca se odozgo, puca se odozdo,sa svih strana. Naša vojska se hrabro bori i ne posustaje.

Tog 28.marta 1999 prilikom bombardovanja, Borka pogađa geler u glavu a pored njega ginu njegova 3 mlada vojnika. Prebace ga na VMC Niš a zatim na VMA u Beograd. Jedva preživi, 22 dana bio u komi.

Završi se rat,Borko nesposoban za službu,vodi borbu za invalidsku penziju. Jedva mu odobre. Penzija minimalna, 16.000din.

Nekako on počinje da se oporavlja od gelera, počinje da hoda, terapije, lečenja, počinje da sam da funkcioniše koliko može.

Te 2002. umire mu majka. Od te penzije i ženine plate nekako su živeli. Do 2007. Tada mu ustanove na desnoj nozi neki oblik karcinoma i veoma brzo mu odseku desnu nogu do kuka. Ostaje 100% invalid. I dalje prima 16.000din zbog "malog radnog staža".

Onda 2010. njegova žena odluči da je bolje da ona i deca odu od njega i nastave da žive kod majora Krtolice (pobegao iz onih krajeva koje je Borko oslobađao 90-tih) i sa kojim je bila u vezi.

Ostavi ga i odvede i decu. Borko odmah hteo da se ubije ali smo ga odvratili. Nakon par meseci njegova žena sudskim putem zatraži od njega da plaća alimentaciju za decu. Sud odredi 30% od penzije da idu decu. Nije se bunio za to.

Nikad nije prosio po ulici. Nas nekoliko su mu svakodnevno donosili sve što smo mogli. Usred noći kad zatreba.

Sad su deca već velika, oboje studiraju. Obilaze ga ponekad. Nije im uskratio onih 30% ni sad kad su punoletni. Kaže: tata toliko može ovakav....

Borko sam živi, ranjavan 4 puta, bez noge u kolicima. Ponosan i hrabar i plemenit.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2...-i-zdravlje-i-porodicu-a-sada-nema-ni-za-hleb

Heroji moraju imati nacionalne penzije

Ako je taj Borko stvarno ratni vojni invalid onda tu neko opasno laže . Moguće je da mu je penzija tolika koliko je naveo
ali neka ne farba kolege da živi od te male penzije .
Ja sam ratni vojni invalid i ne prosim okolo iako još nemam ni penziju .
Svaki ratni invalid dobija INVALIDNINU ( neovisno o penziji ) a ako je izgubio i dio ruke ili noge
dobija i ORTOPEDSKI DODATAK . Uz to dobija i mnogobrojne privilegije od kojih je jedna besplatan prevoz ,
uvoz auta bez carine i oslobađanje od svih dažbina prilikom registracije auta osim polise osiguranja .
Ratni sam vojni invalid 80% i živim više nego pristojno iako živim isključivo od invalidnine i ortopedskog dodatka .
I još nešto - do 65. godine ( dok ne steknem pravo na penziju )opština će mi uplaćivati dodatak koji je skoro jednak
još jednoj invalidnini.

Poslednja izmena:
Heroji moraju imati nacionalne penzije

oni bi brate odma ukinuli penzije i običnim penzionerima, a kamo li da daju invalidima
idi begaj

- - - - - - - - - -

vidiš da je svetski trend da se produžava odlazak u penziju, kako bi što manje davali para...ti kad odeš u penziju njima najviše odgovara da što pre umreš
oni ne gledaju to tako da si ti ceo život izdvajao od svoje plate da bi pod stare dane od toga živeo, nego da bi od tih para mogli nešto drugo da urade
u slučaju Srbije da drpe

oni bi brate odma ukinuli penzije i običnim penzionerima, a kamo li da daju invalidima
idi begaj

- - - - - - - - - -

vidiš da je svetski trend da se produžava odlazak u penziju, kako bi što manje davali para...ti kad odeš u penziju njima najviše odgovara da što pre umreš
oni ne gledaju to tako da si ti ceo ćivot izdvajao od svoje plate da bi pod stare dane od toga živeo

Big problems

Eeeee ne žive svi HEROJI kao ti

Ako su pijandure onda ne žive kao ja . Onaj koji je invalid 100% dobija invalidninu koja je duplo veća od moje .
Ratni sam vojni invalid 80% čevrti stepen druga grupa oštećenja ( amputirana potkoljenica ) .
Svako oštećenje je kategorisano po zakonu a vojna komisija je tu samo da konstatuje činjenice i prema
činjenicama da napiše rješenje .
Postoji i ODŠTETA . Invalid poslije ranjavanja formalno tuži državu i poslije mu je država dužna isplatiti odštetu .
Znam invalide koji su dobijali i 30.000 maraka . Ja nisam imao pravo na tu odštetu jer sam ranjen 1992. u vrijeme kad je JNA
formalno napustila Krajinu .

idi begaj

- - - - - - - - - -

oni ne gledaju to tako da si ti ceo život izdvajao od svoje plate da bi pod stare dane od toga živeo, nego da bi od tih para mogli nešto drugo da urade
u slučaju Srbije da drpe

Prijatelju, korišćenjem stres psihologije na radnom mestu. nećeš ni doživeti tu penziju.
Stres je glavni okidač za najteže boleštine.
Samo mali broj njih zna zašto se posluje na bolestan način, veći deo njih misli da to tako treba

Nemoj da žališ ratne vojne invalide zbog primanja jer dobiju svaki mjecec više od tvoje plate .
Država Srbija je ratne invalide izjednačila po pravima sa ratnim vojnim invalidima iz drugog svjetskog rata .

Da ti nisi neki krtolicin tj njenog kurvara pajtos?

Ti koji se sad ko toboz preposteni coek javljas u moru neprvdi prem borcima ove drzave da glorifikujes sve ko posteno i dobro nsprm drugih? ociti sendvichar...

sigurno njegov setsra i rodbina ne bi iznosili podatkke neistinite koje je i te kako olako proveriti...

a drugo si ti, ti si od onih koji su dosli odande i koji se svugde ocito snadju, da se ne podsecamo tih junaka tokom rata i psole rata odande koji ovde pohrlise i preplavise srbiju sa svercom pijcom tezgrenjem, devizma diovanjem...

ovj covek odavde, onaj za kojeg vi cesto kazete ko ih **** kad ne umeju d se snadju dok vi iz krjainei bosne odlicno se snalazite je li...

pa jeste prepuno vas u svim drzavnim jaslama sve zemo do zeme!

miris korupcije i nmestanja ja tebi ti meni vam je odlicna preporuka...

mozes ti da pricas sta hoces li borko je borc ove drzave a cega si ti borac bio priupitaj se... nemoj mi sad poceti pricu o tome sve je srpstvo isto, jeste ali tvoji krkani tamo maritcevci kojima praziluk iz guzice viri i podregli bravovi mozga slicnog pavijanu su mnogo i sami sebi krivi... jes sve je kriv slobo... a martic i krkani divni... imali ste kapetana dragana, sta bi snjim, doso seselj , i podregli krkani odande oterase kapetana koji sad vuce dupe po ustaskoj buvari! i emoj mi neku tugaljivu pricu jer smo vs dobro i mi osetili n svojoj kozi... srbij godinam bil u snkcijama pomazuci vam, mnogi od vas su pokupili prnje i pravac nemcka ili srbij p se skrivali... nisi ti za mene vojnik jna, ti si marticev... ovde si nsao vojnika srpske vojske da ispitujes i podrivas sumnju...

da se vrtais ti malo odakle si dosao pa tamo prosipaj pamet

ti si tamo brnaio svoj prag bukvalno taj pred nosem a ovo je vojno lice koje je dalo zakletvu i islo gde god treba po teritoriji srbije...

i sam sam borac, i prosao sam dobar deo, pa znm podosta... i ne znm bas puno tkvih prezadovoljnih ko ti! ti si skromni *******ov gradjanin koji ne vidi sve tako crno jel... onaj koji podrzva price srbi odbijaju plte od 35 000 samo da sede...

ono sto znam jeste da vi odnde bolje prolazite ovde od nas rodjenih ovde i od davnin nstanjenih..niste vi nimalo naivni!

Back