Da li je opasno voziti bicikl?

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554

Opasnosti sedišta za bicikle – kako muškarci da izbegnu erektilnu disfunkciju​

Više o tome:
https://www.stetoskop.info/zdravlje-muskarca/erektilne-disfunkcije


bicikl i erektilna disfunkcija-sedište bicikla


https://eklinika.telegraf.rs/fitnes...ako-muskarci-da-izbegnu-erektilnu-disfunkciju


Istraživačke studije pokazale su da su ljudi koji su imali fizički aktivan način života
imali za trećinu više dobrobiti od toga u odnosu na neaktivne pojedinace.

Biciklizam, na primer, kombinuje fizičku aktivnost sa boravkom na otvorenom.
Međutim, koliko je god dobar za zdravlje, biciklizam može biti opasan za muškarce


Pritisak na perineum​

Prilikom vožnje bicikle veliki deo težine i pritiska nalazi se na perineumu,
području između skrotuma i anusa. Na rubovima perineuma nalaze se „sedeće kosti“,
a unutar njih su nervi i arterije koje hrane penis
.
Budući da je većina sedišta za bicikl suviše uska za kosti,
a pritisak prilikom sedenja na sedištu može biti 7 puta intenzivniji nego pri sedenju na stolici,
ove osetljivi krvni sudovi podložni su oštećenju usled pritiska tokom vožnje.


70 odsto povećan rizik od problema sa erekcijom​

Kada su istraživači pre nekoliko decenija počeli da istražuju potencijalnu vezu između problema biciklizma i erekcije,
stvari su izgledale prilično sumorno. Studije su pokazale da se odrasli muškarci,
koji su vozili bicikl duže od 3 sata nedeljno,
suočavaju sa 70 odsto povećanim rizikom od problema sa erekcijom.

1653931775220.png

Saveti za zaštitu tokom vožnje bicikla​

Da biste smanjili rizik, stručnjaci daju nekoliko načina na koje se možete zaštititi dok vozite bicikl:
– Nabavite pravilno postavljeno sedište za bicikl i nagnite „nos“ sedišta nekoliko stepeni niže od nivoa
– Koristite sedište bez „nosa“, ako je moguće. Podloga od gela je bolja od pene, na primer, a jastučić je odlično rešenje.
– Koristite podeljena ili izrezana sedišta koja imaju udubljenje ili zazor na sredini
– Održavajte uspravno držanje što je više moguće dok vozite bicikl
– Često menjajte položaj i često stojte na pedalama tokom vožnje
– Koristite postavljene kratke pantalone za vožnju bicikla.

 
I to samo kod Srba. Hoće da nas zatru bajo moj
Ma nije samo kod Srba...Imas posebne emisije u Britaniji gde se razglaba dokle se stiglo sa istim ovim metodama feminacizma i feminizma u arapskim zemljama pojedinacno .......
Kod nas se spojilo sa seljastvom jer nam je mentalni sastav takav pa se napravila efikasna seljacko feminacisticka struktura....

Sledece sto se radi je stvaranje muskih feminacista , i onda imas ogoljenu zensku republiku....jer Srbi su ti skloni ka diskriminacijama....

Nije to tesko pogoditi...nema tu cak ni sumnji i debate...samo sacekajte...
 
Meni nije odgovaralo jer kad se uvali u to udubljenje nema pomeranja,uopsteno na mekanim ne mogu da se namestim,sto manja kao daske mi odgovaraju
Meni opet jedino koje odgovara je bilo ovo,što se kaže svako d..e nadje sebi sedište ali je i stvar navike.Kažu i da su kožna najbolja,ja probao ali nisu mi bila nešto ,iako za ta kožna treba da prodje dosta vremena dok se ujašu,tako kažu.
 
Meni opet jedino koje odgovara je bilo ovo,što se kaže svako d..e nadje sebi sedište ali je i stvar navike.Kažu i da su kožna najbolja,ja probao ali nisu mi bila nešto ,iako za ta kožna treba da prodje dosta vremena dok se ujašu,tako kažu.
Pa da mora da se navikne dupe na svako i posle zimske pauze nedelju dve,ono malo sire sq lab isto skupo nisam mogao par km da vozim ubi me
 

Opasnosti sedišta za bicikle – kako muškarci da izbegnu erektilnu disfunkciju​

Više o tome:
https://www.stetoskop.info/zdravlje-muskarca/erektilne-disfunkcije


bicikl i erektilna disfunkcija-sedište bicikla


https://eklinika.telegraf.rs/fitnes...ako-muskarci-da-izbegnu-erektilnu-disfunkciju


Istraživačke studije pokazale su da su ljudi koji su imali fizički aktivan način života
imali za trećinu više dobrobiti od toga u odnosu na neaktivne pojedinace.

Biciklizam, na primer, kombinuje fizičku aktivnost sa boravkom na otvorenom.
Međutim, koliko je god dobar za zdravlje, biciklizam može biti opasan za muškarce


Pritisak na perineum​

Prilikom vožnje bicikle veliki deo težine i pritiska nalazi se na perineumu,
području između skrotuma i anusa. Na rubovima perineuma nalaze se „sedeće kosti“,
a unutar njih su nervi i arterije koje hrane penis.
Budući da je većina sedišta za bicikl suviše uska za kosti,
a pritisak prilikom sedenja na sedištu može biti 7 puta intenzivniji nego pri sedenju na stolici,
ove osetljivi krvni sudovi podložni su oštećenju usled pritiska tokom vožnje.


70 odsto povećan rizik od problema sa erekcijom​

Kada su istraživači pre nekoliko decenija počeli da istražuju potencijalnu vezu između problema biciklizma i erekcije,
stvari su izgledale prilično sumorno. Studije su pokazale da se odrasli muškarci,
koji su vozili bicikl duže od 3 sata nedeljno,
suočavaju sa 70 odsto povećanim rizikom od problema sa erekcijom.

Pogledajte prilog 1162863

Saveti za zaštitu tokom vožnje bicikla​

Da biste smanjili rizik, stručnjaci daju nekoliko načina na koje se možete zaštititi dok vozite bicikl:
– Nabavite pravilno postavljeno sedište za bicikl i nagnite „nos“ sedišta nekoliko stepeni niže od nivoa
– Koristite sedište bez „nosa“, ako je moguće. Podloga od gela je bolja od pene, na primer, a jastučić je odlično rešenje.
– Koristite podeljena ili izrezana sedišta koja imaju udubljenje ili zazor na sredini
– Održavajte uspravno držanje što je više moguće dok vozite bicikl
– Često menjajte položaj i često stojte na pedalama tokom vožnje
– Koristite postavljene kratke pantalone za vožnju bicikla.



Naravno
kao shto voze bez glave i ponashaju se u saobratjaju kao samoubice

iako iskreno trebam dodati da mnogi gradovi iako stalno trube da je jeftinije, zdravije voziti biciklo uopshte nisu spremni za aktivnu vozhnju biciklom

ebiga vi o penisu a ja uopshteno
 
Naravno
kao shto voze bez glave i ponashaju se u saobratjaju kao samoubice

iako iskreno trebam dodati da mnogi gradovi iako stalno trube da je jeftinije, zdravije voziti biciklo uopshte nisu spremni za aktivnu vozhnju biciklom

ebiga vi o penisu a ja uopshteno
A da ti bi inace rado vozila kad niko ne bi trubio i kad bi isli 3/h kao ti jel
 
Meni opet jedino koje odgovara je bilo ovo,što se kaže svako d..e nadje sebi sedište ali je i stvar navike.Kažu i da su kožna najbolja,ja probao ali nisu mi bila nešto ,iako za ta kožna treba da prodje dosta vremena dok se ujašu,tako kažu.
Treba naći odgovarajuće sedište..Ima nekih koja su stvarno toliko neudobna i odvratna..Ni dupe posle nemaš..
 

Back
Top