Da li je opasno voziti bicikl?

Ja sam vozio poniku, i za nju su postojala 3,4 sedista..
Ono plasticno , zatim mekano sa federima, prilicno ugodno , jos mozes da ga namestis da bude nagnuto napred..., zatim jedno sire 7cm je sirina ili tu negde, a duzina je bila razlicita, neko je hteo duze neko krace...

Plasticno je tvrdo...ovo sa federima je mekano , kao kozno , a mnogi su imali plasticno polomljeno po sredini sto je mozda najbolja varijanta...

Niko nije imao problem sa cirkulacijom, a to znam zato sto kad kazes ljudima za problem sedenja na betonu , da ti se udreveni djoka ili dupe, e to znaci da je bilo prekinutog toka cirkulacije za nerv ...
A to se nije desavalo na bicikli...
To ti je kao drvena skolska stolica...
Neko ce reci to je uzas za sedenje, medjutim, drvena stolica ona skolska je najbolja stvar za kicmu...drzi je uspravno , ne pravi se opterecenje na kicmu , moze dugo da se sedi , prilagodjeno je stolu ...
Ja koristim takvu i mogu da radim 20h a da ne trepnem...bez bolova u ramenu , rukama (osim ako koristim misa, onda me boli desni zglob desne ruke...) bez bolova u kicmi , vratu..

U fotelji ne mozes toliko dugo da radis...

Zato je tema feminacisticka...jer svako ko je mnogo vozio biciklu zna da namesti dupe da radi radnju , pedalisanje, a da nema problem..
Doduse to su stara ponika sedista, kod sportskih bicikala sam par puta naleteo na nesto sto ne znam kako nazvati, mucenje za dupe...usko , tvrdo , valjda za dobre brzine...pojma nemam.

Eto losa bila Ponika...svima matorima samo deci nije bila losa....necu uopste da komentarisem Srpske logike i razmisljanja...procene bez licnog koriscenja, pricanje bez da imaju pojma o cemu pricaju..

Jedino sto radi bicikla je siri kukove..to radi...pa ce skoro svako ko vozi biciklu da ima sire kukove...musko i zensko...ali jaca noge, cak i kad budete crkavali od srca , noge nece biti ono sto ce biti onemocalo....
Moze pluca da se grce, srce da udara, ali noge ce imati dovoljno snage da hodaju ili voze..
 
Ma ove se brinu da niko ne vozi bicikl....
Ja sam zaboravio oni stari bicikli sto si morao da ih uzjases kad pocnes da vozis, kakvo sediste imaju....pravi muski bicikli , kako su se zvali..
I dan danas bi poniku radije ali dzaba....mnogi ljudi su tako malo vrednovali poniku...
 

Back
Top