Da li je neko transportovao ljubimce na drugi kontinent?

Anchy-Bg

Obećava
Poruka
57
Evo o cemu se radi... uskoro se selim u Juznoafricku republiku i umrecu ako svoje mace ne ponesem sa sobom.. Imam dva macora..
To je, naravno, jako dug put.. Koga god pitam sta mi sve treba i kako ce to oni podneti- svi imaju svoje vidjenje..

Zanima me da li je neko to radio- selio ljubimce tako daleko i ako jeste- sta nas sve ceka..
Bila bih zahvalna ukoliko bi mi i neko strucan rekao par reci..

Hvala! Svaki savet je dobrodosao! :)
 
Treba da imaju čip sa kodom, da ih vakcinises i da prodje 6 meseci od vakcinacije, tako je moja tetka htela svog psa da ponese u Australiju ali su joj ga u DUbaiu vratili nazad za SR.

Mada ja ti preporucujem da macke ne nosis tamo nikako! Macke nisu psi da se navikavaju na promenu mesta, to ti ja preporucujem jer se macke vezu za mesto.

Ne mora da prodje 6 meseci, to je bilo dok su bile zive vakcine. Sad ti treba potvrda od referentne ustanove-pozitivan seroloski test s tim da od vakcine do uzimanja krvi treba sacekati 15-tak dana dok se razviju antitela. Nama najbliza ustanova je u Novom Sadu, veterinar bi to morao da zna. Sad dobijaju pasos prilikom vakcinacije i cipovanja i u taj pasos se lepi cak i njihova slika. Vidi sa veterinarom, mislim da su ovom akcijom republike (cip i vakcina za 100 kinti) obuhvacene i macke.

Posle izvesnog vremena provedenog na odredjenoj teritoriji, uz adekvatan tretman mace se naviknu na ljude odatle do te mere da bi s njima posle i na kraj sveta-bas kao u tvom slucaju. (Kako inace objasniti one silne mackeu Australiji i na Novom Zelandu?) Mada ne bi bilo lose i da ih sterilises ako dosad nisi. Posle 7-10 dana su kao nove.

Sve to bi trebalo da potraje oko mesec dana od dana kad prime vakcinu do potpunog oporavka od sterilizacije i stizanja rezultata iz Novog Sada. U svakom slucaju, idi sto pre kod veterinara i daj mu vremena da se raspita za detalje ako to nije skorije radio posto se u zadnje vreme menjani propisi. I srecan put.
 
Jao,blago tebi,moj decko i ja razmisljamo da odemo tamo,ali se plasimo da sami idemo u nepoznato....nebitno.
Vodila sam ja svoju shnaucerku u kanadu.Ona je bila velika pa nije mogla sa nama u avion,nego je isla kao prtljag u taj deo,bila je pod sedativima. A machke mogu u transporter sa tobom u kabinu putnicku,ali pitaj veterinara da im da nesto za smirenje da se ne traumiraju.....
I naravno treba ti pasos za njih i potvrda da su zdrave i sve to,to mozes da se raspitas u ambasadi ili gde vec,mozda veterinari znaju.
Srecan put tebi i macama i uzivajte tamo .... :)
 
ej ljudi, hvala vam puno, uhvatice drugarica svog druga veterinara da nam sazna tacno sta treba da prezivimo...
ja cu u narednih par dana ici do Olympica- oni imaju najbolju vezu sa Joburgom, pa cu videti i sta oni kazu..

javljam vam sta sam saznala, da se neko drugi ne cima kao ja oko svoje dece! :)))

e da, obojica su kastrirani, tako da smo bar tu muku resili! :))))))))))))
 
Sve zavisi od zemlje i prelaska st amoze a sta ne moze da se prenosi i unosi. Imam primer iz neposrednog okruzenja. Moja prijateljica je selial u Australiju i ponela civavicu sa sobom. Ali u Kuvajtu nisu dozvolili da je nosi dalje nego su zahtevali da bude u karantu=inu nekih 45 dana, tako da su ej vratili u Beograd a moji su je prijatelji docekali i tako je ostala kod njih. I ovo je jedna prica. Zato bi bilo najbolje da se raspitas u zmbasadi kakvi su uslovi i sta dozvoljavaju!
 
Bas je moja majka putovala avionom i videla je civavu na mesu ispred nje!Treba imati poseban pasos za kucne ljubimce!!!

Taj plavi pasos se dobije kad vakcinises i cipujes zivotinju. Bas sad je Gizmov ispred mene. Prvo imas podatke o vlasniku, pa ll opis zivotinje sa sve prostorom za fotku, onda lll podatke o obelezavanju, IV o vakcinaciji protiv besnila, V rezultate seroloskog ispitivanja na besnilo, onda u slucaju daljeg testiranja, Vl podaci o tretmanima protiv krpelja, Vll -ll- pantljicare, Vlll vakcine protiv drugih bolesti, lX klinicki pregledi, X izdavanje potvrde za pse i macke i pod XI ostalo. Pasos ima serijski broj, stampan je na papiru sa vodenim zigom i sve sto pise na srpskim, pise i na engleskom. Cip ide u kompletu sa 5 bar-kodova koji se lepe na potvrde u radnom bloku veta i u pasosu. Kao sto vidite, sve je to jako ozbiljno odradjeno. Jedino ostaje da se proveri kakve propise ima zemlja u koju se utuje i za svaki slucaj, zemlje kroz koje se prolazi. Pojedine zemlje, recimo bas Australija ili Britanija imaju vrlo stroge propise o karantinu u cilju sprecavanja unosenja odredjenih bolesti na svoju teritoriju. U Britaniji nema besnila a Australija je jako dugo bila izolovana od ostatka sveta pa je njihova autohtona fauna jako osetljiva na sve i svasta. Za Juznoafricku republiku stvarno nemam nikakvu predstavu.

Ne znam jesam li ti vec rekla da mace nisu obuhvacene ovom akcijom vakcinacije i mikrocipovanja po ceni od 100 dinara. Zapravo jesu, ali samo u pogledu vakcinacije. Cela akcija je osmisljena da bi se resio problem pasa lutalica u celoj zemlji. Tako vlasnici vise nece moci da izbace psa na ulicu i nadaju se najboljem. Ali to je neka druga prica. Tebe interesuje samo to da mace moras da odvedes kod privatnika da dobiju Virbac (ili neki drugi cip) po ceni od 2000 dinara po komadu. Ali, opet, raspitaj se detaljno na nekom sajtu ili u ambasadi...
 
Mene zanima da li postoji neki brod koji prima pse, jer bi trebali za godinu-dve da se selimo u Kanadu, a jedan pas ima 4,5 kg i on moze u kabinu aviona, ako je u transporteru, a drugi ima 17 kg i on bi morao da ide tamo gde je prtljag, a na netu sam se nacitala raznih horor prica kako neki pai umru tu gde je prtljag, zbog stresa, temperature i promene pritiska. Volela bi da nadjem neki brod, da prima pse i da nije bas jako jako skupo.
 
Мислиш на брод, којим би сте сви заједно путовали? Теретни бродови путују 20-45 дана на тим релацијама, примају питнике, али цене су страшне. Јер ако мислиш да пса шаљеш одвојено теретним бродом, биће то много већи шок, него пут авионом. ја то својм псу не бих никада урадио. А ако мислиш на путничке бродове "крузере", мислим да ћеш тешко наћи везу за Канаду.
 
Mene zanima da li postoji neki brod koji prima pse, jer bi trebali za godinu-dve da se selimo u Kanadu, a jedan pas ima 4,5 kg i on moze u kabinu aviona, ako je u transporteru, a drugi ima 17 kg i on bi morao da ide tamo gde je prtljag, a na netu sam se nacitala raznih horor prica kako neki pai umru tu gde je prtljag, zbog stresa, temperature i promene pritiska. Volela bi da nadjem neki brod, da prima pse i da nije bas jako jako skupo.

Odgajivacica mog psa se pre 5-6 godina iselila u Kanadu, 7 pasa i 5 konja:D
Sve avionom. Ko bre jos puutuje brodom. Nije to nikakav specijalan stres, zivotinjama se da sreddstvo za spavanje, prespavaju ceo let.
Znam ljude koji iz USA barem jednom godisnje dolaze sa svojim ( velikim) psima u Srbiju. avionska karta kosta valjda kao i za coveka.
 

Back
Top