Da li je neko pazari Hyundai u 2022. God

IlkeSD

Početnik
Poruka
5
Ostavio sam depozit za automobil u aprilu, i 2 dana pre isteka roka za dostavu vozila mi se javljaju iz auto kuce sa zahtevom da uplatim ceo iznos za vozilo unapred i da nece da ga carine ako to ne uradim.
Da li je neko kupovao Hyundai ove, ili prosle godine, kakva su iskustva sa auto kucama?
 
Uglavnom se automobili prodaju na kredit a to je posao banke pa ni ne vidi niko lovu. Uvek se isplaćuje kompletna cifra i tek onda preuzima nov auto. Pisao sam ti na drugoj temi kako sam ja kupio hyundai za 7 dana je stigao.

Ti si platio samo rezervaciju pretpostavljam za neku šasiju tj tako se vodi auto u ugovoru pa sada treba da uplatiš kompletnu sumu.

Pitanje je što odmah nisi platio celu sumu za nov auto pretpostavljam.

I kakav je to rok za dostavu vozila koje nisi platio u celosti?
 
Uglavnom se automobili prodaju na kredit a to je posao banke pa ni ne vidi niko lovu. Uvek se isplaćuje kompletna cifra i tek onda preuzima nov auto. Pisao sam ti na drugoj temi kako sam ja kupio hyundai za 7 dana je stigao.

Ti si platio samo rezervaciju pretpostavljam za neku šasiju tj tako se vodi auto u ugovoru pa sada treba da uplatiš kompletnu sumu.

Pitanje je što odmah nisi platio celu sumu za nov auto pretpostavljam.

I kakav je to rok za dostavu vozila koje nisi platio u celosti?
Da video sam tvoj odgovor. Ali ti si kupio gotov proizvod, auto za koji si dobio predracun je bio na stanju i pritom u granicama EU, mnogo godina pre trenutnog stanja na trzistu.

Tako da nemamo o cemu da razmenimo misljenje, cak su u pitanju i druga trzista.



Trenutno se automobili porucuju iz fabrika u Turskoj uplacivanjem depozita, a prilikom proizvodnje i isporuke salonu i ostatak novca.



A meni je potrebno misljenje forumasa, koji je pokusao, ili nabavio novo vozilo ove godine u Srbiji.
 
Da video sam tvoj odgovor. Ali ti si kupio gotov proizvod, auto za koji si dobio predracun je bio na stanju i pritom u granicama EU, mnogo godina pre trenutnog stanja na trzistu.

Tako da nemamo o cemu da razmenimo misljenje, cak su u pitanju i druga trzista.



Trenutno se automobili porucuju iz fabrika u Turskoj uplacivanjem depozita, a prilikom proizvodnje i isporuke salonu i ostatak novca.



A meni je potrebno misljenje forumasa, koji je pokusao, ili nabavio novo vozilo ove godine u Srbiji.
Znaci ovi prevaranti prodaju auto a uopste nemaju taj auto ,nego jos traze unapred da im se plati i plus cekas sto godina ...
 
Ostavio sam depozit za automobil u aprilu, i 2 dana pre isteka roka za dostavu vozila mi se javljaju iz auto kuce sa zahtevom da uplatim ceo iznos za vozilo unapred i da nece da ga carine ako to ne uradim.
Da li je neko kupovao Hyundai ove, ili prosle godine, kakva su iskustva sa auto kucama?
A sto se tice teme ,pa ako sumnjas da je neka mutljavina u pitanju prijavi inspekciji i zastitniku gradjana ,ne dozvoli da te zezaju za svoje pare .
 
Da li je neko kupovao Hyundai ove, ili prosle godine, kakva su iskustva sa auto kucama?

Naravno da nece jer postoje dva moguca ishoda.

1. Da salon plati kompletan automobil, a da ti onda dodjes i kazes da ti se ne svidja nijansa boje i da neces automobil sto znaci da oni moraju posle da traze kupca za to vozilo i zamisli kada bi im tako nesto uradilo samo 5 kupaca godisnje koliki bi to bio trosak za salon
2. Da ti lepo platis automobil koji si narucio pa posle toga ne moras da ga uzmes ako neces

Zato se i daje depozit da autokuca ne bi bila na gubitku u slucaju da se predomislis, a automobil je vec proizveden i stigao u Srbiju. U izuzetnim slucajevima kada automobil nema narucenu opremu onda se vraca depozit i ponistava ugovor ali to opet zavisi od toga sta si potpisao.
 
Poslednja izmena:
Naravno da nece jer postoje dva moguca ishoda.

1. Da salon plati kompletan automobil, a da ti onda dodjes i kazes da ti se ne svidja nijansa boje i da neces automobil sto znaci da oni moraju posle da traze kupca za to vozilo i zamisli kada bi im tako nesto uradilo samo 5 kupaca godisnje koliki bi to bio trosak za salon
2. Da ti lepo platis automobil koji si narucio pa posle toga ne moras da ga uzmes ako neces

Zato se i daje depozit da autokuca ne bi bila na gubitku u slucaju da se predomislis, a automobil je vec proizveden i stigao u Srbiju. U izuzetnim slucajevima kada automobil nema narucenu opremu onda se vraca depozit i ponistava ugovor ali to opet zavisi od toga sta si potpisao.
Postoje ta dva ishoda koja si naveo, kao i treci u kom je kupac na gubitku.

Apsolutno delim misljenje sa tobom ako se kupac predomisli gubi se depozit i vozilo ide novom vlasniku.

Editovo si post u kom si naveo par stvari vezano za carinu istog, kakve veze kao krajni kupac imam sa vozilom na carini? Vozilo je poruceno iz fabrike od strane auto kuce, auto kuca snosi troskove vozila, carinjenja, spedicije i ostale dodatne ako ih ima. Ja sam kranji kupac i placam vozilo u celosti AK, a ne fabrici.

Vidim da si u materiji, moje pitanje je bilo vezano za to, da li je neko imao iskustvo sa AK da je trazena isplata vozila u celosti, koje se po njihovim navodima nalazi na carini? U ugovoru ne postoji klauzula vezana za placanje.

Moj usmeni zahtev je bio da cu platiti vozilo kada ga vidim na placu auto kuce, s obzirom da sam uredno platio depozit kod porucivanja istog.

Sto je auto kuca odbila i zahteva placanje u celosti vozila koje je na carini. Ja nemam garancije da ce naplatiti unapred vozila od 100 kupaca i zatvoriti auto kucu. Kao trece resenje, pored 2 koja si naveo u postu iznad.
 
Sa druge strane jedno su akcijska vozila sa lagera a drugo vozila koja poručuješ pa se prave spec za tebe tj dodatna oprema. To se odma plaća unapred šta da rade sa takvim autom ako ti odustaneš? Daš kaparu 500 evra i kupiš dačiju sutra jer te mrzelo da čekaš. Uopšte mi nije jasno šta ima da se potpisuje bez isplate kompletne sume. I ti što prodaju hjundai su neki brabonjari kad cimaju sto puta ko lanser da kupuješ.
 
Naravno samo preko računa ništa keš. U suštini zato i postoje svi ti sistemi prevara kako bi se narod terao da drži novac u banci i plaća preko računa. To sve potencira država sav kriminal u kapitalizmu.

Moguće je da nemaju auto i da ćeš čekati mnogo duže na isporuku pa ako ti otmu pare poso gotov.
 
U svetu gde se povremeno kupuje nov auto a sad pali preprodavac.
I kad kupujes sledeci nov auto?
Pali ti jer vozis auto stariji 5 godina od mene.
Lik uplatio u Plattner-u novu Yamahu T-Max i cekao 3 meseca i nema vidika kad ce to da bude da mu ga isporuce i on dodje i kupi kod mene motor iz 2009 i eno ga presrecan.
A juce sretnem lika kom sam prodao Hondu Integru i pitam ga jel to kupio mozda od mene i on gleda i onda se seti i maltene me izljubio nije i trazi broj jer ima poverenja u mene da bi zeni kupio auto a ona polaze za dve nedelje.
Znaci trenutno su polovnjaci najprodavaniji i drugar kaze da je samo ovog meseca do sad prodao 7-8 komada.
 
Poslednja izmena:

Back
Top