• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li je neko pazari Hyundai u 2022. God

mario80

Buduća legenda
Poruka
40.790
Nije glupost zato služi kapara. Ako u dogovoreno vreme ne isporuče robu plaćaju penale tj možeš da tražiš odštetu u vidu zamenskog vozila iste klase. Ukoliko ne kupiš auto u dogovoreno vreme gubiš kaparu. U stvari sve je stvar dogovora tj ugovora koji je potpisan a verujem da auto kuće imaju neki tipski koji zaebe svakog kupca. Retko ko angažuje advokata za tako nešto.

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Nije glupost zato služi kapara. Ako u dogovoreno vreme ne isporuče robu plaćaju penale tj možeš da tražiš odštetu u vidu zamenskog vozila iste klase. Ukoliko ne kupiš auto u dogovoreno vreme gubiš kaparu. U stvari sve je stvar dogovora tj ugovora koji je potpisan a verujem da auto kuće imaju neki tipski koji zaebe svakog kupca. Retko ko angažuje advokata za tako nešto.
Evo dolaziš na moje, sve je stvar dogovora ili isto kako kažeš ko koga zahebe. Ja ću ti napisati svoje iskustvo, automobil sam naručio 27.12-og prošle godine. Tada sam i potpisa kupoprodajni ugovor koji nisam ni pogledao(mislim da većina isto ne čita odma). Par dana poslije ćitam stavke ugovora, rok isporuke 30.05-og, ali odma u nastavku istog člana ugovora navodi se da zbog situacije s čipovima isporučitelj može probiti bez ikakve dodatne odgovornosti prema naručitelju. To sam i očekivao ali nisam očekivao sljedeću stavku, opet zbog situacije s čipovima kupcu automobila ne garantira se da će dobiti automobil s opremom koju je narućio i to sve bez spominjanja ikakvog povrata novca. Tada sam se već zapitao jeli to moguće, nema šanse da je to zakonu i sl. Početkom maja novi šok, ljubazni glas isto tako ljubazne prodavačice iz salona mi kaže da će automobil stići u skoro vrijeme ali ne zna po kojoj cijeni. Ja na to da ja znam po kojoj cijeni, po onoj koja piše u ugovoru, ona na to da Renault Hrvatska od 01.04. ne garantira više cijenu iz ugovora, ja na to da sam ha naručio 27.12-og i da me ne zanima nešto od 01.04-og jer je važan datum narudžbe i činjenica da u ugovoru nema ništa o eventualnoj promjeni cijene. Na to je više manje umukla. Rok isporuke je probijen ali minimalno, zvala me oko 10.06-og, preuzeo automobil 15.06-og s opremom koju sam naručio i po cijeni dogovorenoj 27-12-0g. Doduše zahebala me za garanciju, rekla mi je 5 godina garancije ono ispalo 3..

Najgora situacija je u VW koncernu, Škoda Octavia se čeka i preko godinu dana, bez penala, bez zamjenskog vozila. Ima slučaj kad je naručitelj čekao VW Caddy-a gotovo godinu ipo i zovu ga iz salona da isporuka vozila nije moguća, tj da je rezervacija otkazana od strane VW-a. U salonu su mu ni manje ni više ponudili povrat uplaćene akontacije nakon tolike muke. Nakon odredjenog natezanja i prijetnji sudom ipak mu vraćaju dupli iznos akontacije. Tako možda ti imaš pravo po odredbama trgovačkog prava ali stvarnost je isuviše luda za neko uobičajno trgovačko pravo :roll:

i samo mali osvrt na uvodni post, prilikom kupovine automobila imamo dva plaćanja, kad ga naručujemo i kad ga preuzimamo. Tako ni slučajno plaćanje carinjenja ili čega već!! Prilikom preuzimanja automobila plaćamo cijenu vozila, carinu. PDV, transport,,ekološki porez i sl.

mario80

Buduća legenda
Poruka
40.790
E pa kada kupuješ od EU lopova onda imaš i stavku čipovi, rode i ptice selice. Ja kada sam uzeo koreanca lepo prelistao na internetu, pogledo par video klipova na yt, proguglao tada najnoviji agregat koji su plasirali. Poslao mejl za ponudu, prebacio kompletan iznos na račun i u roku od 7 dana dobio auto. Nisam ni išao do salona jer sam sve proguglao :)

igi192

Elita
Poruka
23.091
E pa kada kupuješ od EU lopova onda imaš i stavku čipovi, rode i ptice selice. Ja kada sam uzeo koreanca lepo prelistao na internetu, pogledo par video klipova na yt, proguglao tada najnoviji agregat koji su plasirali. Poslao mejl za ponudu, prebacio kompletan iznos na račun i u roku od 7 dana dobio auto. Nisam ni išao do salona jer sam sve proguglao :)
Ti si kupovao pre 13g u sasvim drugim vremenima ..Nzn kakve veze ima to sa ovim danas

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.581
Editovo si post u kom si naveo par stvari vezano za carinu istog, kakve veze kao krajni kupac imam sa vozilom na carini? Vozilo je poruceno iz fabrike od strane auto kuce, auto kuca snosi troskove vozila, carinjenja, spedicije i ostale dodatne ako ih ima. Ja sam kranji kupac i placam vozilo u celosti AK, a ne fabrici.

Pogresno sam procitao inicijalnu poruku i pomislio da ti traze kaparu u visini carine i poreza jer sam automobil se placa fabrici obicno kasnije. Najbolje je da kontaktiras uvoznika direktno, a ne salon i da vidis sta se dogadja.

Direkcija uvoznika i distributera

Radno vreme: 09:00-17:00h (ponedeljak-petak)
Adresa: Milutina Milankovića 7V, 11070 Novi Beograd
Tel.: +381 (0)11 2252 301
Fax: +381 (0)11 2252 303

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.