• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li je nauka prevazidjena u 21. veku?

Emilia Marty

Poznat
Poruka
8.753
Nauka je problem kada se rade "studije" sa političkim interesom da opravdaju LGBTQ+ transgender propagandu. Da opravdaju takmičenje transžena u ženskoj konkurenciji. To je zloupotreba nauke.
Zloupotreba nauke je, takođe, kada se deci u razvoju daju "lekovi" koje daju pedofilima za hemijsku kastraciju. To je iživljavanje i ti "lekari" su kasapini.
tacno sam znala sta te zulja.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
36.969
Molim te, reci mi u kom delu mog posta sam rekao da sam protiv medicine kao nauke? Ja sam na drugoj temi hvalio medicinu kao tehnološki razvijenu i kao nešto što donosi ogromne benefite čovečanstvu. Rekao sam da je ona pravi primer kako se nauka treba koristiti. Naravno, ako izostavimo farmakomafiju.
Medicina je napravila najvece zverstvo 20. veka, tzv lobotomiju, i ne libi se da cini razna druga zverstva nad ljudima. Recimo terapija elektricnim
sokovima i terapija udarca palicom po glavi ima isti efekat :P

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Medicina je napravila najvece zverstvo 20. veka, tzv lobotomiju, i ne libi se da cini razna druga zverstva nad ljudima. Recimo terapija elektricnim
sokovima i terapija udarca palicom po glavi ima isti efekat :P
Nisam mislio na te stvari. Mislio sam na operacije srca, slepog creva, transfuzije krvi (ranije nisu ni znali da postoje različiti tipovi krvi pa su pacijenti umirali), saniranje kada imamo žestoke udese, prelome, šlog, ofatlmologija, dermatologija, itd itd itd. Sve je to korisno i leči nas.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
36.969
Nisam mislio na te stvari. Mislio sam na operacije srca, slepog creva, transfuzije krvi (ranije nisu ni znali da postoje različiti tipovi krvi pa su pacijenti umirali), saniranje kada imamo žestoke udese, prelome, šlog, ofatlmologija, dermatologija, itd itd itd. Sve je to korisno i leči nas.
Naravno da cemo svi kod lekara, kada oni koji na prvom mestu ne treba da idu, monasi, jure ko nezdravi :p

Ateista5

Ističe se
Poruka
2.242
Sa obzirom da nauka vise ne sluzi svojoj originalnoj svrsi, vec se bez dokaza provlace
tvrdnje materijalizma, i gde se oni koji se ne slazu sa mainstream-om bivaju napadani,
a gde je vise zla donelo, a manje dobra, mogu zakljuciti da nauka sada donosi
vise stete nego koristi u potrazi za istinom...
Tako je. Zato odbaci sve sto koristis od te djavolje rabote.

Poruka
8.494
Psihijatrija je jedna od novijih nauka koja se masivno zloupotrebljava u političke i materijalističke svrhe.
Nemam pojma zašto ti se smeju na ovu izjavu, apsolutno je tačna.

Nebrojene su igre stručnjaci na tom polju igrali sa stanovništvom sopstvene države, SAD, i to nije (više) teorija zavere, već obelodanjen cia ili već koja tajna služba dokument. Ono što je meni i smešno i čudno, jeste kako iko tamo preko još uvek veruje svojoj vladi ma šta - čak i nakon što im je obznanjeno kakve gadosti je vlada s njima izvodila - od raznoraznih "psiholoških" experimenata (maltretiranje ljudi lsd-om itd), do zaražavanja sifilisom crnačke populacije itd itd.

Taj koji ti se smeje verovatno gleda u tviter i cnn kao u svetu kravu. Mada mi još uvek nije najjasnije - ovo su obelodanjeni dokumenti, ne teorija zavere. Ah.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.